Dom » Wnętrza

5 pomysłów na urządzenie małej sypialni

5 pomysłów na urządzenie małej sypialni
Zobacz więcej zdjęć »
Mały pokój nie musi od razu oznaczać ograniczonej funkcjonalności. Nie inaczej wygląda to w przypadku małych sypialni. Oczywiście, projektowanie wnętrza wymaga podjęcia pewnych dodatkowych kroków.

Niemniej jednak przy wykorzystaniu pięciu prostych sposobów każdy będzie w stanie zmaksymalizować efektywne użycie przestrzeni w sypialni, nie tracąc na żadnym jej aspekcie.
 
Zagospodarowanie przestrzeni  
 
Mała przestrzeń to konieczność wykorzystania jej do maksimum. Dlatego pierwszym sposobem na urządzenie małej sypialni jest zakup mebli, które będą do siebie pasowały, przylegały, nie pozostawiając wolnej przestrzeni między sobą, która ostatecznie nie byłaby możliwa do wykorzystania.
 
Meble w małej sypialni  
 
Skoro już o meblach mówimy, przejść możemy do drugiego sposobu urządzania - powinny one spełniać możliwie najwięcej funkcji, być użyteczne. W małej sypialni nie ma miejsca na zbędne bibeloty i mebelki, pełniące jedynie funkcję ozdoby.
 
Szafa przesuwna  
 
Trzeci sposób dotyczy wykorzystania przestrzeni, niejako niedostępnej w pokoju, jednakże naddającej pojemności. Chodzi tutaj o możliwość wykucia wnęk, być może nawet zamontowanie szafy wnękowej. Taka szafa przesuwna  z Wrocławia świetnie sprawdza się także w przypadku postępowania zgodnie ze sposobem numer dwa, spełniając warunki przydatności.
 
Montujemy lustra 
 
Czwartym sposobem na urządzenie takiej sypialni będzie wykorzystanie luster. Mogą być to lustra zamontowane na szafach, wiszące na ścianach, czy też stojące. Dzięki złudzeniu optycznemu, powiększą one wizualnie dostępną przestrzeń i zapewnią wrażenie większej swobody.
 
Wybieramy oświetlenie 
 
Ostatni, piąty sposób skutecznego urządzenia małej sypialni dotyczyć będzie oświetlenia. Zadbajmy bowiem, by w sypialni było możliwie jasno, skorzystajmy z żarówek oferujących jasne odcienie światła. Dobrze oświetlony pokój również wydaje się większy, brak w nim bowiem ciemnych zakątków, których w normalnych warunkach oko nie odbiera i tym samym zmniejsza rzeczywistą wielkość pokoju.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »