Technologie » Komputery

65% menedżerów szuka lepszych rozwiązań w IT

Według najnowszych badań Vanson Bourne, 65% menedżerów w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) dostrzega istotną różnicę między realnymi potrzebami zmian w biznesie, a możliwościami szybkiego wdrożenia nowych rozwiązań w firmowym IT.

W związku z tym 55% menedżerów ds. informatyki odczuwa niebezpieczeństwo rosnącej konkurencji ze strony mniejszych przedsiębiorstw, zdolnych do szybszego i bardziej skutecznego wdrażania nowoczesnego oprogramowania i infrastruktury informatycznej1. W tej sytuacji na istotnym znaczeniu zyskują narzędzia umożliwiające przyspieszenie modernizacji firmowego IT, takie jak tzw. zwinne metodyki programowania czy też programy dostosowane do potrzeb konkretnych działów przedsiębiorstwa.Badania Vanson Bourne zostały przeprowadzone wśród blisko 5,5 tys. respondentów w regionie EMEA, w tym wysokich menedżerów IT oraz firmowych specjalistów ds. informatyki. Ich wyniki są alarmujące i ukazują skalę potrzeb, jakie generują zachodzące obecnie zmiany w funkcjonowaniu przedsiębiorstw, coraz mocniej opierających swój rozwój na nowoczesnych rozwiązaniach IT. Według badania, w samej Wielkiej Brytanii średnie odnotowywane opóźnienia we wdrożeniach sięgają 5 miesięcy, a w co czwartej firmie w badanym regionie liczba ta wynosi od siedmiu do nawet 18 miesięcy.

Wpływ tych opóźnień na funkcjonowanie przedsiębiorstw jest bardzo istotny – 39% badanych uznaje, że może on powodować mniejsze skłonności do innowacji we wszystkich działach firmy, 36% obawia się spadku produktywności, a co trzeci – utraty klientów na rzecz bardziej sprawnych konkurentów. Presję związaną ze sprawnością firmowego IT zwiększają dodatkowo dane dotyczące inwestycji firm w informatykę na całym świecie. Według Gartnera, tylko na samo oprogramowanie przedsiębiorstwa wydadzą w 2014 r. globalnie aż 320 mld USD2.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/wiadomosci/65_menedzerow_szuka_lepszych_rozwiazan_w_it.html


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »