Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało
African mango - co to jest?
Zobacz więcej zdjęć » |
African mango to nie tylko błonnik
W wielu internetowych publikacjach można spotkać się ze stwierdzeniem, że swój odchudzający potencjał african mango zawdzięcza błonnikowi, którego (jak w wielu innych owocach) jest w mango naprawdę sporo. W rzeczywistości jednak, gdyby faktycznie chodziło tylko o błonnik, inne owoce odchudzałyby równie skutecznie co mango, tymczasem wcale tak się nie dzieje. Na świecie jest niewiele owoców o autentycznie odchudzających właściwościach (należą do nich m.in. jagody acai, czy owoce ostrych papryczek), a przecież wszystkie one zawierają błonnik. Tym, co decyduje o odchudzającym potencjale mango, jest specyficzna mieszanka polifenoli, witamin i minerałów zawarta w nasionach owocu. Mieszanka ta wpływa na gospodarkę hormonalną – zarządza tymi hormonami, których dysfunkcje przyczyniają się do tycia i uniemożliwiają chudnięcie.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Faktem jednak jest i to, że błonnik wspomaga pracę układu pokarmowego (jelit) a dodatkowo blokuje w pewnym stopniu wchłanianie węglowodanów i tłuszczy dostarczanych w pokarmach. Dzięki zawartości błonnika mango odchudza więc jeszcze intensywniej.
Skład i działanie
Ekstrakt z african mango zawiera polifenole, prowitaminę A, witaminy C i E, witaminę K oraz kilka witamin z grupy B (z B6 włącznie), a do tego potas, miedź, aminokwasy i kwasy tłuszczowe z grupy omega 3 i omega 6. Jego działanie wynika z takiego, a nie innego połączenia aktywnych składników, a polega ono głównie na:
-
regulacji gospodarki leptyną, co wpływa na zmniejszenie apetytu,
-
regulacji gospodarki insuliną (redukcja tzw. odporności na insulinę),
-
regulacji gospodarki cholesterolem.
W badaniach wykazano również dobry wpływ mango na organizmy osób zagrożonych cukrzycą, oraz na procesy zapalne związane z różnymi chorobami. Przydaje się więc również jako uzupełnienie w leczeniu różnego rodzaju infekcji.
Czy to działa?
Opisy opisami, ale jak mango sprawdza się w praktyce? Badania dowodzą, że faktycznie działa. Już w 2005 roku przeprowadzono badania na grupie odchudzających się ochotników. Osoby, które przyjmowały african mango chudły średnio o 5% w ciągu miesiąca podczas gdy testerzy przyjmujący placebo zanotowali średni spadek wagi rzędu jednego procenta. Różnica kolosalna, zwłaszcza jeśli przeliczymy to na kilogramy, nie sądzicie?
Jakie mango?
Nie każdy ekstrakt z mango działa równie intensywnie. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że działanie każdego suplementu zależy od ilości i stężenia substancji aktywnych zawartych w tabletce, płynie czy kapsułce. African mango można kupić w aptekach i e-sklepach.
Komentarze (0)