Firma » Bankowość

Agencja ratingowa Fitch potwierdziła rating i jego perspektywę dla Getin Noble Banku

Agencja Fitch Ratings potwierdziła rating IDR (Long-term Default Rating) Getin Noble Banku na poziomie “BB” z perspektywą stabilną oraz rating VR (Viability Rating) na poziomie “bb”.

Rating Getin Noble Banku pozostaje niezmienny od jego powstania w styczniu 2010 roku.

 

Zdaniem Fitch Ratings, potwierdzenie ratingu IDR oraz VR Getin Noble Banku jest rezultatem poprawy płynności, polepszonej kapitalizacji oraz stabilnej bazy depozytowej. Analitycy pozytywnie odnieśli się również do ogłoszonej przez Bank w marcu 2013 roku strategii, która zakłada m.in. ograniczenie tempa wzrostu i zwiększenie efektywności biznesowej. Agencja ratingowa zwróciła również uwagę na pozytywny wpływ rosnącej liczby rachunków bankowych.


Realizowana przez Getin Noble Bank nowa strategia Getin UP zakłada budowę silnych i stabilnych relacji z Klientami. W tym celu, w grudniu 2012 roku wdrożono nowoczesną bankowość internetową i wprowadzono rachunek bankowy Getin UP. W zaledwie cztery miesiące od wprowadzenia nowego ROR do oferty Banku, aktywnie korzysta z niego ponad 115 tyś Klientów. Klienci założyli również ponad 35 tyś kont oszczędnościowych. Do końca lipca 2013 roku Bank planuje również otwarcie 30 nowoczesnych oddziałów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

RC2

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »