Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Agoda.com przedstawia oferty tropikalnych hoteli na Malediwach

Agoda.com przedstawia oferty tropikalnych hoteli na Malediwach
Zobacz więcej zdjęć »
Agoda.com, wiodący serwis rezerwacji hoteli, część notowanej na Nasdaq Priceline Group (Nasdaq: PCLN) zaprezentował swoje oferty hoteli w słonecznych Malediwach – jednym z najpiekniejszych i zagrożonych zakątków Ziemi.

Malediwy to grupa ponad tysiąca wysp (w tym 200 zamieszkanych) położonych na południowy zachód od południowego krańca Indii. Znane ze swoich piaszczystych plaż oraz turkusowych, kipiących życiem wód, wyspy są popularnym miejscem wypoczynku wśród turystów szukających spokoju, zainteresowanych bogatą miejscową kulturą, lub chcących oderwać się od szarej codzienności. Jednak największy skarb Malediwów, czyli opływający je ocean, jest dla nich jednocześnie największym zagrożeniem. Malediwy to najniżej położone państwo na świecie (zaledwie półtora metra nad poziomem morza), co sprawia, że szczególnie odczuwalny jest tutaj podnoszący się poziom wód.

Problem jest na tyle poważny, że wielu naukowców szacuje, iż całe Malediwy znajdą się pod wodą przed końcem bieżącego stulecia. Dlatego rząd tego kraju rozpoczął prace nad planem ewakuacji mieszkańców i stworzeniem tak zwanych „Nowych Malediwów", które mają leżeć na terenach wykupionych od Australii za pieniądze pochodzące z turystyki.

Jednak ocean to nie wszystko, co Malediwy mają do zaoferowania. Kultura tego kraju jest mieszaniną wpływów wielu państw, z którymi Malediwy przez stulecia prowadziły handel. Znajdziemy tu więc między innymi elementy arabskie, hinduskie i portugalskie, które odróżniają kulturę Malediwów od pobliskiej Sri Lanki czy Indii. Nawet język divehi używany na wyspach jest wyjątkowy. Stolica państwa, Male, to niezwykłe miasto, zajmujące niemal całą powierzchnię wyspy, na której się znajduje. To doskonały przykład umiejętnego zagospodarowania miejskiej przestrzeni, oraz zastosowania unikalnych rozwiązań dotyczących między innymi dostarczania energii czy zaopatrzenia w produkty żywnościowe.

Wszystko to sprawia, że Malediwy to naprawdę niezwykłe miejsce, i smuci fakt, że powoli znika ono z powierzchni Ziemi. Dlatego warto skorzystać z zimowych ofert portalu Agoda i zarezerwować jeden z proponowanych przez nas najlepszych hoteli na Malediwach. Jest to doskonała okazja, aby odwiedzić to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na świecie.

Niyama By Per Aquum 5*

(super zniżka 50% , oferta ważna do 23 grudnia 2012)

The Beach House at Iruveli Maldives 5*

(super zniżka 50% , oferta ważna do 25 grudnia 2012)

Conrad Maldives Rangali Island Resort 5*

(40% zniżki, oferta ważna do 26 grudnia 2012)

Hilton Maldives Irufushi Resort & Spa 5*

(zarezerwuj z 5-dniowym wyprzedzeniam, a otrzymasz 25% zniżki. Oferta ważna do 31 grudnia 2013, rezerwacje przed 14 lutego 2013)

Constance Halaveli Resort 5*

Od 22 listopada do 22 grudnia: zatrzymaj się co najmniej na 3 noce, a otrzymasz 30% zniżki (za noc)

Lux Maldives 5*

(Zatrzymaj się na 4 noce, zapłać za 3. Oferta ważna do 31  października 2013)

Gangehi Island Resort 5*

(Do 50% zniżki na wybrane typy pokoi, również z pełnym wyżywieniem. Oferta obowiązuje dla pobytów do 31 sierpnia 2013)

Angsana Velavaru 5*

(30% zniżki przy pobycie minimum 3 noce, oferta ważna do 23 grudnia 2012)

Eriyadu Island Resort 4*

(Przy pobycie powyżej trzech nocy z pełnym wyżywieniem otrzymasz czwartą noc w prezencie. Oferta obowiązuje dla pobytów do 26 grudnia 2012)

Equator Village Resort - All Inclusive 3*

(Ceny pobytu z pełnym wyżywieniem od 398 PLN za dobę bez podatków. Obowiązują do 30 kwietnia 2013)  

Odwiedź naszą stronę www.agoda.pl i znajdź wyjątkowe oferty hoteli na całym świecie. Znajdziesz nas też na Facebook: www.facebook.com/agoda oraz Google+: www.plus.google.com/+agoda 

Nadesłał:

Agoda.pl - rezerwacje hoteli online
http://www.agoda.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Dead Island Definitive Collection download
Jest to nic innego jak zremasterowany Dead Island oraz Dead Island Riptide. Pobierz reedycje za darmo w pełnej wersji na PC.
pobierzgre.org

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »