Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Alergie i alergeny - poznaj najbardziej popularne

Wiosna to czas, w którym wszystko budzi się do życia, trudno więc dziwić się, że większość z nas nie może się jej doczekać. Niestety, nie dotyczy to wcale wszystkich osób znajdujących się w naszym otoczeniu, pewna ich grupa myśli bowiem o tych kilku miesiącach ze strachem.

Mowa tu o alergikach, którzy właśnie wtedy muszą zmagać się z najpoważniejszymi problemami ze zdrowiem.

Alergeny wziewne i ich specyfika
Gdybyśmy chcieli znaleźć odpowiedź na pytanie o to, które alergeny cieszą się największą popularnością, a więc i o to, które z nich stanowią największe zagrożenie, musielibyśmy w pierwszej kolejności wspomnieć o alergenach wziewnych. Problem z nimi związany nie jest obcy tak w przypadku dzieci, jak i osób dorosłych, alergie wziewne charakteryzuje przy tym to, że reakcje uczuleniowe wydają się nie do uniknięcia. Owszem, w okresach największego pylenia można ograniczyć wychodzenie z domu, a zapoznanie się z aktualną prognozą pogody pozwala na takie ustalenie trasy do szkoły lub pracy, która nie narazi nikogo na kontakt z wiatrem niosącym pyłki. Zawsze jednak należy liczyć się z tym, że reakcja uczuleniowa będzie nieunikniona. Najsilniej uczuleni, przy alergii mają często astmę i konieczne jest używanie przez nich inhalatorów, np. http://www.i-apteka.pl/pol_m_Sprzet-medyczny-inne_Inhalatory-382.html.

Niebezpieczne alergeny pokarmowe
Wcale nie mniej popularne są alergeny pokarmowe, okazuje się przy tym, że ciągle jeszcze nie wiemy o nich wszystkiego. Sporą popularnością cieszy się mit mówiący o tym, że alergie pokarmowe pojawiają się wyłącznie u dzieci, często możemy przy tym również spotkać dorosłych alergików, którzy nie są wcale świadomi tego, że zmagają się z uczuleniem, któremu powinni przeciwdziałać. Wiosną alergeny pokarmowe potrafią być szczególnie niebezpieczne. Chętnie jemy tak zwane nowalijki nie mając świadomości, że mogą być one źródłem reakcji uczuleniowych, a do tego zapominamy, że coraz częściej zmagamy się z tak zwanymi alergiami krzyżowymi. Ten ich rodzaj jest szczególnie groźny, charakteryzuje się bowiem tym, że alergeny wziewne i pokarmowe wpływają na siebie wzajemnie potęgując reakcję obronną organizmu, gdy pojawiają się w tym samym czasie.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JustynaZ

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »