Gospodarka » Przemysł

ANDROPOL. Jeszcze doskonalsze wzory dzięki inwestycjom.

ANDROPOL. Jeszcze doskonalsze wzory dzięki inwestycjom.
Zobacz więcej zdjęć »
Białostocka Wykończalnia Tkanin konsekwentnie modernizuje swój park maszynowy. Ostatnią innowacją jest maszyna do grawerowania szablonów, która umożliwia precyzyjne wykonywanie wzorów – zarówno na tkaninach pościelowych, jak i wojskowych.

Spółka Andropol, właściciel BWT od lat inwestuje w nowe technologie i maszyny.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

- Bez względu na trudną sytuacje branży nie możemy zrezygnować z inwestycji, które mają wpływ na jakość naszych produktów, a jednocześnie pozwalają na obniżenie kosztów wytwarzania tkanin– mówi Grzegorz Łukawski, prezes Andropolu, do którego należy BWT. – To jedyny sposób na skuteczną walkę z konkurencją tanich tekstyliów ze Wschodu, a także ważny element długofalowej polityki, która zapewni spółce mocną pozycję, jako producenta tkanin specjalistycznych.

Zmodernizowana maszyna do grawerowania szablonów, wyposażona w nową, precyzyjną głowicę pozwoli na dokładne odtworzenie najdrobniejszych i najbardziej skomplikowanych wzorów na wszelkich tkaninach, produkowanych w Białymstoku – poczynając od ubraniowych, poprzez obiciowe, pościelowe po specjalistyczne i wojskowe.

- Modernizacja urządzenia Mask Exposer polegała na wymianie systemu operacyjnego maszyny oraz większości podzespołów – mówi Piotr Szydłowski, mistrz szablonowni w BWT. - Bardzo istotnym elementem jest precyzyjna głowica, która obecnie posiada aż 256 dysz(wcześniej 160) oraz zastosowanie innego wosku, który po naniesieniu na szablon i naświetleniu go, łatwo się rozpuszcza i wymywa. Pozwala to na uzyskanie bardzo wysokiej precyzji naświetlanych szablonów oraz znacznie usprawnia proces jego powstawania, przesyłanie danych i ich archiwizację.

Z nowego urządzenia cieszą się białostockie projektantki Andropolu, autorki unikatowych wzorów i kolekcji pościeli.

- Zauważamy zdecydowaną poprawę jakości odwzorowania motywów – zwłaszcza tam, gdzie potrzebne jest tzw. miękkie cieniowanie, które na szablonie uzyskujemy metodą rastra – mówi Barbara Kapuścińska, projektantka Andropolu. - Dotyczy to wzorów malarskich, efektów ręcznie malowanych itp. Prawidłowo wykonany szablon gwarantuje uzyskanie zamierzonego efektu na tkaninie: łatwiej uzyskujemy właściwy kolor i jego nasycenie, określoną grubość i precyzję kreski, konturu, itp. We wzornictwie jest to bardzo istotne, ponieważ wymagania naszych klientów są bardzo różnorodne, nie pozwalają na schematy i stawiają wciąż nowe wyzwania – a każde ograniczenie techniczne jest przeszkodą.

Dodatkowym atutem nowej technologii w pracy projektanta jest możliwość monitorowania procesu powstawania szablonu, co pozwala wyeliminować ewentualne błędy we czesnym etapie i powstawanie przypadkowych strat. 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Masz-Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »