Technologie » Telekomunikacja
Anna Streżyńska i Mariusz Madejczyk laureatami nagrody im. Marka Cara
Zobacz więcej zdjęć » |
Nagroda im. Marka Cara - tragicznie zmarłego w 1997 roku, jednego z pomysłodawców
i pierwszego Przewodniczącego Rady Programowej Forum oraz aktywnego popularyzatora nowoczesnych technologii w życiu społecznym - jest wręczana na Forum Teleinformatyki od 2002 roku. Nagrodę przyznaje Kapituła, powołana z inicjatywy Rady Programowej Forum. Kapitułę tworzą m.in. laureaci nagrody z poprzednich lat (pełny skład kapituły i regulamin Nagrody: www.forumti.pl)
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Ideą Nagrody jest wyróżnienie wybitnych osiągnięć w tworzeniu warunków dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce.
Laureaci. W tajnym głosowaniu Kapituła zdecydowała, że laureatami tegorocznej, jedenastej edycji Nagrody im. Marka Cara są:
· Anna Streżyńska, Centrum Studiów Regulacyjnych – za konsekwencję w działaniach na rzecz dywersyfikacji rynku telekomunikacyjnego zmierzających do zwiększenia dostępu do Internetu szerokopasmowego w Polsce, będącego infrastrukturalną bazą dla rozwoju usług społeczeństwa informacyjnego.
Anna Streżyńska jest niemal całe życie zawodowe związana z administracją publiczną, szczególnie w obszarze antymonopolowym i regulacji sektorów zmonopolizowanych. W latach 2006-2012 jako Prezes UKE skutecznie i trwale zmieniła na korzyść strukturę telekomunikacyjnego rynku w Polsce.
· Mariusz Madejczyk, Pełnomocnik Wojewody Podlaskiego ds. Informatyzacji i Dyrektor Biura Informatyki i Rozwoju systemów Teleinformatycznych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku
- za wkład w rozwój społeczeństwa informacyjnego w czasie pracy w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji;
- opracowanie pod jego kierunkiem systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentami (EZD), który jest wdrażany przez stworzony przez niego Zespół PUW na 9.000 stanowisk w 12 urzędach wojewódzkich (w sześciu już zakończone). System EZD ma szansę stania się standardem w administracji;
- wiodącą rolę w stworzeniu koncepcji „Linii Współpracy Rządu i Samorządów” rozumianej jako platforma wymiany wiedzy nt. projektów rządowych i samorządowych oraz określającej niezbędne mechanizmy koordynacji.
Nominowanymi do tegorocznej Nagrody im. Marka Cara byli także:
· prof. dr hab. Grażyna Szpor, Kierownik Katedry Prawa Informatycznego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – za długotrwałą pracę nauczyciela akademickiego w dziedzinie podstaw prawnych dla systemów informacyjnych;
- inspiracje i kierowanie kołami zainteresowań naukowych studentów i doktorantów na styku informatyki i prawa;
- wspieranie administracji publicznej w dziedzinie stanowienia prawa dotyczącego informatyki;
- otwartość w przekazywaniu unikalnej wiedzy z dziedziny prawa administracyjnego, niezbędnej w procesach informatyzacji;
- wspieranie sesji „Młodych Mistrzów” Forum Teleinformatyki.
· prof. Krzysztof Diks, Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej, współopiekunem drużyn Uniwersytetu Warszawskiego zdobywających laury w Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym, opiekunem kilku wyróżniających się prac doktorskich młodych informatyków, był wieloletnim Dyrektorem Instytutu Informatyki UW - za wieloletnią i bardzo skuteczną działalność na rzecz młodych polskich informatyków osiągających światowe sukcesy w konkursach programistycznych, w badaniach naukowych i w biznesie.
Więcej informacji o laureatach, nominowanych i składzie Kapituły: www.forumti.pl.
Kim był Marek Car? Marek Car był pełnym energii i pomysłów człowiekiem, który zawsze czynnie uczestniczył w kreowaniu rzeczywistości, również branży informatycznej w Polsce.
Z wykształcenia dziennikarz, wielką wagę przywiązywał zawsze do rzetelnej informacji. Był pomysłodawcą, realizatorem i bardzo aktywnym uczestnikiem wielu przedsięwzięć. Dziś trudno je wszystkie wyliczyć. Wśród najważniejszych należy wymienić: biuletyn Boss-Komputer, tygodnik Komputer wraz z jego rosyjską wersją, pierwsze węzły sieci FIDO w Rosji, Stowarzyszenie Rozwoju Systemów Otwartych, Polska Społeczność Internetu (PSI), Stowarzyszenie PRO, początki pierwszej akcji Internet dla Szkół (IdS), tygodnik Teleinfo.
Ukoronowaniem dokonań Marka Cara było sprawowanie funkcji Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. Informatyki w rządzie Premiera Waldemara Pawlaka. Zainicjował wówczas proces instytucjonalnej standaryzacji informatyki publicznej w Polsce.
Po zakończeniu pracy w rządzie, w połowie lat dziewięćdziesiątych, współtworzył jedną
z pierwszych polskich firm – dostawców usług internetowych (ISP) – Polska OnLine, w której był odpowiedzialny między innymi za powstanie pierwszego polskiego portalu informacyjnego. To właśnie Marek Car był twórcą celnego rozwinięcia angielskiego skrótu WWW – Wszechnica Wiedzy Wszelakiej.
Forum Teleinformatyki jest jedną z najbardziej prestiżowych, a jednocześnie jedną z najstarszych imprez w polskiej branży IT. Forum, od 1995 roku, porusza najbardziej aktualne tematy towarzyszące rozwojowi wykorzystania informatyki w administracji i gospodarce naszego kraju, a jednocześnie wytycza kierunki rozwoju polskiego rynku IT.
Tematem przewodnim tegorocznego Forum jest „Polska w cyfrowej chmurze?” czyli koncepcje i uwarunkowania wykorzystania technologii cyfrowej chmury do modernizacji funkcjonowania państwa.
Honorowymi Patronami Forum są: Michał Boni, Minister Administracji i Cyfryzacji; prof. dr hab. Marcin Pałys, Rektor Uniwersytetu Warszawskiego; dr inż. Wacław Iszkowski, Prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji; Marek Woszczyk, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.
Patronem Forum jest: PARP Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
Partnerami Forum są: Hewlett-Packard Polska, Infovide-Matrix SA, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych SA., PIRC Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej
Patronami medialnymi są: Czas informacji, Cyfrowa Polska, Serwis Samorządowy PAP, Pismo Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA.
Aktualne informacje o tegorocznym Forum – agenda i konspekty niektórych wystąpień oraz materiały z poprzednich edycji dostępne są na stronie: www.forumti.pl
BizTech Konsulting SA to doświadczony zespół specjalistów świadczący usługi informatyczne w następujących obszarach: konsulting, bezpieczeństwo, outsourcing IT, projekty infrastrukturalne, rozwiązania biznesowe - CRM/ERP/BI, edukacja. Zespół BizTech Konsulting stanowi grupę wysokiej klasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem we współpracy z dużymi Klientami w zakresie implementacji systemów IT, wspomagających prowadzenie działalności. Doświadczenie poszczególnych pracowników firmy w realizacji projektów IT jest gwarancją osiągnięcia założonych celów organizacyjnych, funkcjonalnych i biznesowych w precyzyjnie określonym czasie i przy rozsądnej cenie.
Usługi BizTech Konsulting wyróżniają: kompetencje i duże doświadczenie pracowników; terminowość, skuteczność i elastyczność działania; proste i zrozumiałe rozwiązania funkcjonalnie dopasowane do potrzeb i możliwości użytkownika; niezawodność i bezpieczeństwo oferowanych systemów.
BizTech Konsulting posiada status: Microsoft Silver Partner, Symantec Silver Partner, Symantec Endpoint Management, Symantec Data Protection, Symantec Specialist Enterprise Security, Trend Micro Bronzer Partner, Dell Professional Services Partner, Oracle Gold Certified Partner Database Specialization, Oracle Education Reseller, Certyfikat „Zgodny z ECDL”, Centrum Egzaminacyjne ECDL-A, Laboratorium ECDL, Prometric Testing Center, Pearson VUE Authorized Test Center, EUCIP, KRYTERION Host Location, CERTIPORT Authorized Testing Center.
BizTech realizuje szkolenia w ramach funduszy ze środków unijnych. Szkolenia te, prowadzone w formie tradycyjnej lub e-Learningowej, przeznaczone są zarówno dla firm, jak i osób indywidualnych. Dotychczas zostały zrealizowane m.in. projekty: „ECDL - i Ty możesz mieć europejskie komputerowe prawo jazdy”, „ECDL Advanced - i Ty możesz mieć zaawansowane komputerowe prawo jazdy” i „ECDL dla początkujących i zaawansowanych” jako uzupełnienie szkoleń tradycyjnych oraz „System Edukacji Aktywizacji Integracji i Rozwoju Personelu PLL LOT (EduAIR) Sektorowy Program Operacyjny Rozwój Zasobów Ludzkich” jako szkolenia e-Learningowe.
Zespół specjalistów BizTech Konsulting dokonał pierwszego w Polsce wdrożenia systemu wspomagającego zarządzanie relacjami z klientami Microsoft Business Solutions CRM w Fabryce Elementów Hydrauliki PONAR-Wadowice SA. BizTech wdrożył również Microsoft CRM w firmach: Axfarm, Internet Media Services, Konimpex, Medim, Onet Group, Polanowscy Nieruchomości, Reprograf. BizTech Konsulting jest organizatorem XVIII Forum Teleinformatyki zatytułowanego „Polska w cyfrowej chmurze?”, które odbędzie się w dniach 27-28 września 2012 roku w Miedzeszynie k/Warszawy.
Obsługa Prasowa i PR:
INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341/281A, 03-822 Warszawa
Zbigniew Blewoński, mobile: (+48) 501 772 619, e-mail: zbigniew.blewonski@indalo.pl
Nadesłał:
INDALO
|
Komentarze (0)