Technologie » Komputery

APC by Schneider Electric radzi jak zabezpieczyć się przed kosztownymi skutkami braku energii

APC by Schneider Electric radzi jak zabezpieczyć się przed kosztownymi skutkami braku energii
Zobacz więcej zdjęć »
Zabezpiecz zasilanie swojego sprzętu, chroń cenne dane i oszczędzaj energię.

Jak wynika z zeszłorocznego raportu Najwyższej Izby Kontroli, bezpieczeństwo dostaw energii jest w Polsce zagrożone, bo pogarsza się stan techniczny nieremontowanej od lat infrastruktury energetycznej. Ryzyko, że spółki elektroenergetyczne będą niezdolne do zapewnienia ciągłości i niezawodności dostaw prądu jest coraz większe.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Tymczasem rozwój gospodarki powoduje, że zapotrzebowanie na energię elektryczną jest coraz większe. W związku z tym wzrasta także niebezpieczeństwo wystąpienia problemów z jej dostawą.

- Energia elektryczna staje się towarem deficytowym, a jej użytkownicy nie zawsze mogą być chronieni przed nagłymi zanikami napięcia w sieci. Obok skrajnych warunków pogodowych, przestarzała sieć elektroenergetyczna i błąd ludzki stanowią najczęstsze powody niestabilności zasilania, których nie da się przewidzieć – tłumaczy Maciej Mączyński, wiceprezes ds. sektora informatycznego w firmie APC by Schneider Electric. - Niespodziewane odcięcie zasilania albo zakłócenia w sieci elektrycznej mogą nie tylko przerwać pracę sprzętu elektronicznego w najmniej spodziewanym momencie, ale w skrajnych wypadkach doprowadzić do jego trwałego uszkodzenia i utraty danych. O ile więc przyczyny braku zasilania nie leżą zazwyczaj po naszej stronie, o tyle przed jego skutkami możemy już zabezpieczyć się sami – dodaje.

W jaki sposób? Wszystko zależy od tego, czy najbardziej obawiamy się utraty danych czy uszkodzenia sprzętu spowodowanego przepięciem w sieci. Jeżeli boimy się tylko uszkodzenia sprzętu, to wystarczy nam listwa przeciwprzepięciowa. Gdy np. w pobliżu nas uderzy piorun, w sieci tworzy się bardzo wysokie napięcie, które może po kablach dojść do naszego komputera i go uszkodzić. Komputer jest urządzeniem najbardziej wrażliwym, nawet na stosunkowo niewielkie skoki napięcia, ale jednocześnie najłatwiej go przed nimi zabezpieczyć. Natomiast w przypadku dużego przepięcia, zagrożone jest tak naprawdę każde urządzenie elektryczne, od lodówki po telewizor. Listwa przeciwprzepięciowa przywraca napięcie o niebezpiecznej dla sprzętu wysokości do normalnego, bezpiecznego poziomu. Mając listwę przeciwprzepięciową można być pewnym jednego - że cena zabezpieczenia jest wciąż nieporównywanie niższa niż koszt naprawy szkód, jaki wyrządziłyby skoki napięcia w naszej domowej sieci.

Jeśli oprócz ochrony sprzętu zależy nam także na bezpieczeństwie danych gromadzonych w komputerach, powinniśmy zdecydować się na wybór zasilacza UPS. Taki zasilacz jest kolejnym poziomem ochrony - oprócz tego, że spełnia funkcje listwy przeciwprzepięciowej, pozwala komputerom, monitorom, drukarkom i innym urządzeniom elektronicznym pracować nawet wtedy, gdy zabraknie prądu. Jeżeli więc chcemy uniknąć sytuacji, w której nagła awaria prądu przerywa naszą pracę zanim zdążymy zapisać zmiany w otwartym dokumencie tekstowym lub nowy, długo śrubowany rekord w grze komputerowej, UPS jest doskonałym rozwiązaniem. W zależności od modelu, zasilacz UPS potrafi podtrzymać napięcie od kilku do nawet kilkudziesięciu minut – wystarczająco długo, abyśmy zdążyli zapisać zmiany w plikach. Ponadto, dostępne wraz z zasilaczami firmy APC oprogramowanie umożliwia automatyczne i bezpieczne zamknięcie systemu w przypadku długotrwałej przerwy w dostawie prądu, co jest przydatne zwłaszcza wtedy, gdy podczas awarii prądu nikogo nie ma w domu, a komputer z jakichś przyczyn pozostał włączony.

Jak wybrać odpowiednią listwę przeciwprzepięciową i zasilacz UPS?

APC by Schneider Electric przedstawia wskazówki, które pomogą w podjęciu decyzji dotyczącej zakupu zabezpieczenia: 

1. Wybór urządzenia chroniącego przed wysokim napięciem Proszę pamiętać, że listwa przeciwprzepięciowa będzie działać odpowiednio tylko podłączona do gniazdka z uziemieniem.

2. Wybór urządzenia przeciwprzepięciowego dla zagwarantowania bezpieczeństwa urządzeń elektrycznych i potencjalnych dróg uszkodzeń, włączając gniazdka elektryczne i telefoniczne, kable przesyłu danych i kable koncentryczne .

3. Dodanie urządzenia zasilania bezprzerwowego (UPS) podłączanego do tych urządzeń, które muszą pracować nawet podczas braku dostawy zasilania.

4. Wybór rodzaju zasilania bezprzerwowego (UPS) z mierzalnym czasem podtrzymania, jeżeli istnieje potrzeba przedłużenia czasu podtrzymania działania kluczowego sprzętu poprzez wybranie zasilacza z dodatkowymi bateriami.

5. Dla własnego bezpieczeństwa należy wybrać urządzenie posiadające dożywotnią gwarancję w przypadku uszkodzeń podłączonego sprzętu.

6. Uwaga na certyfikaty!: Należy wybierać marki, których jakość potwierdzona jest certyfikatami UL, cUL, CSA albo innymi, liczącymi się atestami.

Przykładowe rozwiązania :

Listwa przeciwprzepięciowa - APC SurgeArrest® to linia produktów chroniących wrażliwe urządzenia elektroniczne przed uszkodzeniami powodowanymi przez skoki napięcia elektrycznego. Większość modeli chroni również linie telefoniczne przed szkodami spowodowanymi przez uderzenia piorunów. Podstawowa seria została stworzona do ochrony komputerów osobistych i innych urządzeń elektronicznych, seria Home/Office dedykowana jest do małych biur i użytkowników domowych, a seria Performance do ochrony zaawansowanych komputerów PC i urządzeń elektronicznych.

Zasilacz UPS - Zasilacze APC Back-UPS RS 550VA wyposażone są w szereg przyjaznych użytkownikowi rozwiązań. Zaawansowany panel LCD podaje szczegółowe informacje dotyczące stanu urządzenia, wskazując pozostały czas podtrzymania zasilania, poziom naładowania baterii itp. Zasilacze te wyposażone są ponadto w funkcję oszczędzania energii, dzięki której zasilacz automatycznie wyczuwa, kiedy komputer został wyłączony lub przełączył się w tryb uśpienia i odcina dopływ prądu do nieużywanych urządzeń peryferyjnych, takich jak drukarka, monitor, skaner czy głośniki. Oszczędza więc energię oraz pieniądze użytkowników. - Większość urządzeń elektrycznych pobiera energię nawet wówczas, gdy ich nie używamy, jak np. komputery działające w trybie uśpienia. Sytuacja ta sprawia, że płacimy za energię, której tak naprawdę wcale nie potrzebujemy. Nowe modele zasilaczy APC Back-UPS RS 550VA zarządzają energią i kontrolują jej pobór, redukując koszty tych ukrytych obciążeń, jednocześnie chroniąc podłączony do nich sprzęt przed skutkami coraz powszechniejszych braków zasilania – powiedział Maciej Mączyński.

O APC by Schneider Elecric

Firma APC by Schneider Electric to światowy lider w zakresie zasilania awaryjnego oraz chłodzenia precyzyjnego. Dostarcza innowacyjne urządzenia, oprogramowanie i systemy dla użytkowników domowych, biur, centrów danych oraz fabryk. Dzięki ciągłemu dążeniu do innowacji APC oferuje najnowocześniejsze i energooszczędne rozwiązania dla technologii i aplikacji przemysłowych o znaczeniu krytycznym, doskonale zaprojektowane, bezbłędnie zainstalowane i utrzymane w dobrym stanie przez cały okres ich użytkowania. Rozwiązania APC obejmują systemy zasilania bezprzerwowego (UPS), urządzenia klimatyzacji precyzyjnej, szafy, systemy ochrony fizycznej oraz oprogramowanie do projektowania i zarządzania zasilaniem, w tym architekturę InfraStruxure®, najbardziej wszechstronne na rynku rozwiązanie integrujące zasilanie, chłodzenie oraz zarządzanie.

Schneider Electric to globalna firma specjalizująca się w zarządzaniu energią, działająca w ponad 100 krajach. Oferuje zintegrowane rozwiązania w wielu segmentach rynku. Zajmuje wiodącą pozycję m.in. w energetyce i rozwiązaniach dla infrastruktury, procesach przemysłowych, automatyce budynków, centrach obliczeniowych i sieciach. Jest także szeroko obecna na rynku rozwiązań dla budynków mieszkalnych. Firma zatrudnia ponad 100 tys. pracowników, którzy pracują nad bezpiecznym, niezawodnym i efektywnym wykorzystaniem energii. Sprzedaż w 2009 r. wyniosła ponad 15,8 miliarda euro, co było możliwe dzięki aktywnemu dążeniu do wspierania zarówno odbiorców indywidualnych, jak i organizacji w optymalnym wykorzystaniu energii, zgodnie z hasłem firmy, które brzmi „Make the most of your energy”.

{0>www.apc.com<}0{>www.apc.com

Wszystkie znaki handlowe należą do ich właścicieli.

{0>www.schneider-electric.com<}0{>www.schneider-electric.com

Kontakt dla prasy:

Ewa Mittelstaedt / Łukasz Dąbrowski                            Katarzyna Kosińska

Monday PR                                                                 Schneider Electric IT Poland Sp. z o.o.
ul. Noakowskiego 10 lok. 30                                         ul.Ryżowa 33 A
00-666 Warszawa                                                         02-495 Warszawa

tel. +48 (22) 487 84 21                                                 tel. +48 (22) 666 00 11              

e-mail: ewa@mondaypr.pl                                            fax. +48 (22) 666 00 22

e-mail: lukasz.dabrowski@mondaypr.pl                         e-mail: katarzyna.kosinska@apcc.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »