Technologie » Komputery

APC nagrodzone podczas konferencji Data Centers Europe

APC nagrodzone podczas konferencji Data Centers Europe
Zobacz więcej zdjęć »
Na konferencji Data Centers Europe APC by Schneider Electric otrzymało nagrodę specjalną za wyróżniający się wkład w innowacyjność oraz edukację w sektorze centrów danych.

APC by Schneider Electric poinformowało dziś o otrzymaniu nagrody specjalnej za wyróżniający się wkład w innowacyjność oraz edukację w sektorze centrów danych. Nagrodę przyznano podczas 6. konferencji Data Centers Europe 2010. Przyznając tę nagrodę, organizatorzy uhonorowali zaangażowanie, z jakim APC by Schneider Electric dąży do ulepszenia praktyk w centrach danych.

Nagrody Data Centers Europe wyróżniają przedsiębiorstwa, które poczyniły godne uwagi postępy na drodze do stworzenia niezawodnego, zrównoważonego i ekologicznego centrum danych. Nagrody otrzymało również dwóch klientów firmy APC (TelecityGroup we Francji i Microsoft w Dublinie).

Od innowacji technologicznych do innowacji w praktykach

APC od zawsze wyróżniało się zaangażowaniem w innowacyjność, również na rynku rozwiązań dla centrów danych, co bardzo szybko zapewniło firmie pozycję jednego z największych producentów infrastruktury IT. Najważniejsze innowacje APC to m.in.:

  • InfraStruxure, rozwiązanie sprzętowo-programowe, które promuje standaryzację w centrach danych poprzez unikatową, w pełni zintegrowaną architekturę oraz konstrukcję zoptymalizowaną pod kątem montażu w szafach rackowych.
  • Koncepcja gorących i zimnych korytarzy, która pozwoliła ograniczyć zużycie energii w centrach danych oraz zainspirowała wielu innych producentów.
  • Chłodzenie w pętli zamkniętej (Closed Coupled Cooling) i precyzyjne chłodzenie rzędowe InRow, które ogranicza zużycie energii w centrach danych o ponad 30% w porównaniu z konwencjonalnymi metodami.
  • Pierwsze rozwiązania programowe do zarządzania cyklem życia centrum danych, od projektowania do administracji i zarządzania zmianami.

Zmiana mentalności

Wykorzystując wyniki badań prowadzonych z myślą o ulepszeniu technologii i praktyk w centrach danych, firma APC od ponad 10 lat realizuje program, którego celem jest kształcenie przedsiębiorstw oraz specjalistów branżowych w zakresie zalecanych praktyk poprzez:

  • artykuły przeglądowe udostępniane publicznie pod adresem: http://www.apc.com/go/promo/whitepapers/index.cfm
  • stworzenie DataCenter University, internetowego centrum szkoleniowego dla specjalistów IT, inżynierów oraz osób zaangażowanych w projektowanie i prowadzenie centrów danych oraz ośrodków komputerowych: www.datacenteruniversity.com
  • bezpłatne narzędzia internetowe, takie jak Współczynnik Efektywności, które można wykorzystać do zmierzenia sprawności energetycznej centrum danych: http://www.apc.com/tools/registration/promo/RegisterCustomer.cfc?method=getPromo&keycode=d380w
  • aktywne uczestnictwo w inicjatywach, które mają na celu zmianę mentalności, m.in. współzałożenie i udział w pracach Green Grid, globalnego konsorcjum, które dąży do ulepszenia praktyk IT i stworzenia bardziej ekologicznych centrów danych: www.thegreengrid.org

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej nagrody, która honoruje nasze wieloletnie zaangażowanie w służbę przedsiębiorstwom. Dziękujemy naszym najbardziej wymagającym klientom, którzy zachęcili nas do wprowadzania innowacji. Traktujemy poważnie naszą rolę lidera branżowego i zamierzamy nadal inwestować w badania i rozwój, aby zwiększać efektywność centrów danych. Czekają na nas trudne wyzwania, które trzeba przezwyciężyć, aby centra danych stały się jeszcze bezpieczniejsze i bardziej ekologiczne", powiedział Maciej Mączyński, Wiceprezes ds. Sektora Informatycznego w APC by Schneider Electric.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »