Technologie » Komputery

APC rozszerza ofertę skalowalnych rozwiązań zasilania centrów danych o system Symmetra PX 250/500

APC rozszerza ofertę skalowalnych rozwiązań zasilania centrów danych o system Symmetra PX 250/500
Zobacz więcej zdjęć »
APC Symmetra PX wykorzystuje moduły zasilania o mocy 25kW w celu zapewnienia skalowalności środowisk o dużej gęstości i uzyskania mocy dochodzącej do 500kW, oferując najwyższy poziom wydajności i nadmiarowości w swojej klasie

Firma APC by Schneider Electric, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych rozwiązań zasilania i chłodzenia, zaprezentowała na konferencji Gartner Data Center nowy, trójfazowy system zasilania bezprzerwowego UPS dla centrów danych - APC Symmetra® PX 250/500kW. Jest to pierwszy na świecie w pełni modułowy system UPS, na który składają się jednostki o mocy 25 kW, umożliwiające zbudowanie systemu o łącznej mocy 500kW, wysokiej wydajności, niemal bezgłośnej pracy i redundancji N+1. Ten nowy, modułowy system zasilania jest idealnym rozwiązaniem dla środowisk IT o dużej gęstości mocy, budowanych z myślą o rozbudowie w przyszłości. Dzięki możliwościom zwiększania mocy zainstalowanych urządzeń, APC Symmetra PX 250/500 jest kluczem do zwiększenia skuteczności wysiłków wirtualizacyjnych w centrach danych.

- Dążenie do zmniejszenia zużycia energii i konieczność oszczędnego gospodarowania przestrzenią są głównymi czynnikami napędzającymi zapotrzebowanie na wirtualizację. Korzystanie z modułowych rozwiązań zasilania ma zaś krytyczne znaczenie dla maksymalizacji efektów tych działań - powiedziała Katarzyna Kosińska, kierownik APC ds. Marketingu na Europę Centralną. - Rozszerzenie naszej oferty o system Symmetra PX 250/500kW umacnia pozycję APC jako lidera w dziedzinie skalowalnych rozwiązań ochrony zasilania, zapewniających wysoki poziom dostępności przy najniższych całkowitych kosztach posiadania.

System APC Symmetra PX 250/500kW składa się z wysokowydajnych modułów zasilania o mocy 25kW i topologii online o podwójnej konwersji, akumulatorów o wydłużonej żywotności, wymienialnych także w trakcie pracy urządzenia, dużego, graficznego interfejsu użytkownika w postaci dotykowego ekranu oraz montowanych z boku paneli obejścia serwisowego. Nowy UPS Symmetra PX zapewnia maksymalną elastyczność konfiguracji centrum danych, pozwalając na montaż w jednym rzędzie ze sprzętem IT lub na ścianie, oszczędzając w  ten sposób przestrzeń podłogową. Rozwiązanie stanowi idealną platformę dla aplikacji biznesowych o znaczeniu krytycznym, pracujących obecnie w średnich i dużych centrach danych. W przyszłości  Symmetra PX 250/500kW będzie mogła być rozbudowana do 2MW mocy.

UPS Symmetra PX 250/500kW firmy APC to w pełni modułowy system, składający się z dedykowanych i nadmiarowych modułów zasilających, sterujących, akumulatorowych i informujących, zaprojektowany w sposób umożliwiający łatwą i efektywną instalację, obsługę oraz przyszłą rozbudowę. Architektura ta eliminuje straty i obniża całkowity koszt posiadania, dając menedżerom IT możliwość dostosowania poboru mocy i czasu pracy do zmieniających się wymagań. Wśród cech systemu Symmetra PX ułatwiających zarządzanie znajdują się funkcje autodiagnostyki, zwiększona pojemność na wypadek przeładowania czy aktualizacja firmowego oprogramowania w trakcie pracy, tworząc prostą, wydajną i nadmiarową architekturę UPS. Te i inne cechy pomagają zwiększyć niezawodność całego centrum danych poprzez ograniczenie ryzyka popełnienia błędu przez człowieka, co jest główną przyczyną przestojów w pracy centrów danych.

UPS Symmetra PX 250/500kW będzie dostępny w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce od lipca tego roku, w konfiguracjach od 25 do 500kW. Nowe rozwiązanie jest łatwe w zarządzaniu dzięki kompleksowym rozwiązaniom APC do zarządzania fizyczną architekturą centrów danych, takim jak InfraStruXure Central. Oprogramowanie InfraStruXure Central jest przyjaznym użytkownikowi, dostępnym przez przeglądarkę narzędziem do monitorowania zasilania, chłodzenia oraz zarządzania środowiskiem IT na poziomie szaf rackowch lub pomieszczeń serwerowych.  

Więcej informacji na temat innowacyjnych, skalowalnych rozwiązań zasilania firmy APC można uzyskać na stronie www.apc.com lub pod numerem (22) 666 00 11.

O firmie APC Firma APC by Schneider Electric to światowy lider w zakresie zasilania awaryjnego oraz chłodzenia precyzyjnego. Dostarcza innowacyjne urządzenia, oprogramowanie i systemy dla użytkowników domowych, biur, centrów danych oraz fabryk. Wspierana przez siłę, doświadczenie i rozległą sieć działu Critical Power & Cooling Services koncernu Schneider Electric, firma APC zapewnia rozwiązania doskonale zaprojektowane, bezbłędnie zainstalowane i utrzymane w dobrym stanie przez cały okres ich użytkowania. Dzięki ciągłemu dążeniu do innowacji APC oferuje najnowocześniejsze i energooszczędne rozwiązania dla technologii i aplikacji przemysłowych o znaczeniu krytycznym. W 2007 roku Schneider Electric dokonał akwizycji APC i połączył ją z firmą MGE UPS Systems. W wyniku fuzji powstał nowy dział Schneider Electric o nazwie Critical Power & Cooling Services, który w 2008 roku zanotował przychody w wysokości 2,6 mld euro przy zatrudnieniu 12 000 osób na całym świecie. Rozwiązania APC obejmują systemy zasilania bezprzerwowego (UPS), urządzenia klimatyzacji precyzyjnej, szafy 19", systemy ochrony fizycznej oraz oprogramowanie do projektowania i zarządzania zasilaniem, w tym architekturę InfraStruXure®, najbardziej wszechstronne na rynku rozwiązanie integrujące zasilanie, chłodzenie oraz zarządzanie. Schneider Electric, zatrudniający 114 tys. pracowników na całym świecie i obecny w 100 krajach, w 2008 roku osiągnął sprzedaż na poziomie 18,3 mld euro. Więcej informacji o firmie APC znajduje się na stronie www.apc.com. Wszystkie znaki handlowe należą do ich właścicieli.

Kontakt dla mediów:

Ewa Mittelstaedt / Łukasz Dąbrowski

Monday PR

ul. Hoża 43/49

00-681 Warszawa

tel. +48 (22) 487 84 21

e-mail: ewa@mondaypr.pl

e-mail :lukasz.dabrowski@mondaypr.pl

Katarzyna Kosińska

APC Poland Sp. z o.o.

ul. Ryżowa 33 A

02-495 Warszawa

tel. +48 (22) 666 00 11

fax. +48 (22) 666 00 22 e-mail: katarzyna.kosinska@apcc.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 3 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »