Społeczeństwo » Społeczeństwo

Apexim AB na pomoc potrzebującym

Apexim AB na pomoc potrzebującym
Zobacz więcej zdjęć »
Właściciel sieci stacji paliw, firma Apexim AB, założyła grupę organizacji pożytku publicznego, aby propagować ideę wspierania społeczności lokalnej zapoczątkowaną przez nieżyjącego założyciela firmy – Pana Adama Baranowskiego.
„Pomoc potrzebującym im. Adama Baranowskiego" to założona przez Apexim AB Grupa Organizacji Pożytku Publicznego (Grupa OPP) podlegająca bezpośrednio Fundacji Sedeka. „Z moich wiadomości wynika, że jest to pierwsza jednostka tego typu w Zielonej Górze, a także całym województwie lubuskim. Cieszę się, że mamy możliwość przedstawić naszej społeczności ten nowy sposób prowadzenia działalności charytatywnej" - powiedział Sebastian Witecki, Dyrektor Zarządzający firmy Apexim AB i dodał: „Pomoc potrzebującym im. Adama Baranowskiego" została powołana z inicjatywy Pani Karoliny Baranowskiej, aby uczcić pamięć jej ojca, założyciela i prezesa firmy Apexim AB, oraz kontynuować rozpoczęte przez niego działania wspierające społeczność lokalną. Grupa będzie pomagać przede wszystkim dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, chorym oraz niepełnosprawnym". Pomoc będą mogły otrzymać także gminy, instytucje publiczne oraz inicjatywy społeczności lokalnej z terenów, na których działalność prowadzi fundator Grupy, firma Apexim AB.

Pierwszą osobą wspieraną przez „Pomoc potrzebującym im. Adama Baranowskiego" jest dwunastoletni Jakub Kramer z Radostowa koło Cedyni. W tym roku u chłopca wykryto złośliwy guz usytuowany w tylnej części czaszki. Po jego usunięciu Kuba został częściowy sparaliżowany, a co gorsza okazało się, że nowotwór jest obecny również w innych częściach organizmu. Chłopiec ma kłopoty z poruszaniem się, musi stosować restrykcyjną dietę, a jego organizm jest bardzo wrażliwy na otoczenie - wszelkie alergeny, bakterie i wirusy. Kuba jest na bieżąco leczony oraz rehabilitowany w SPSK nr 1 im. prof. T. Sokołowskiego PUM w Szczecinie. Grupa OPP „Pomoc potrzebującym im. Adama Baranowskiego" pomogła rodzicom zgłosić chłopca do Fundacji „Mam Marzenie" oraz przygotować i skompletować dokumenty wymagane przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z pomocą". Za pośrednictwem tych organizacji Apexim AB oraz inne przedsiębiorstwa będą mogły nie tylko zrealizować marzenia chłopca, którymi są m.in. posiadanie psa, spotkanie z Kubą Błaszczykowskim, czy zwiedzenie Wysp Kanaryjskich, ale także sfinansować rehabilitację chłopca, zakup lekarstw oraz wszelkich środków ułatwiających i wspomagających jego prawidłowe funkcjonowanie i leczenie.

Grupy OPP powstały specjalnie dla osób i podmiotów, które nie mają statusu organizacji pożytku publicznego, a chcą realizować cele prospołeczne. Są podstawową jednostką organizacyjną Fundacji Sedeka, która udostępnia im subkonta nie pobierając z tego tytułu żadnych opłat. Po dokładnej weryfikacji dokumentów przedstawianych przez Grupy OPP Fundacja refunduje koszty związane z niesioną pomocą do wysokości środków znajdujących się na indywidualnych subkontach Grup. Aby założyć Grupę OPP wystarczy wejść na stronę http://sedeka.pl/grupy-opp/formularz-zgloszeniowy i wypełnić dokumenty.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »