Motoryzacja » Transport
Aplikacja uchroni młodych kierowców przed utratą prawa jazdy
Zmiany w prawie przewidują również cofanie uprawnień osobom, które w 2-letnim okresie próbnym popełnią co najmniej trzy wykroczenia ukarane mandatem lub jedno przestępstwo drogowe. A ponadto początkujący kierowcy nie będą mogli przekraczać 50 km/h w obszarze zabudowanym, 80 km/h poza nim oraz 100 km/h na autostradzie i dwujezdniowej drodze ekspresowej i to niezależnie od tego, czy znaki drogowe będą pozwalały na szybszą jazdę.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Oficjalnym celem zmian jest zwiększenie bezpieczeństwa, bo z danych Komendy Głównej Policji wynika, że młodzi kierowcy to grupa najczęściej powodująca wypadki drogowe. Sami zainteresowani zwracają uwagę, że po raz kolejny sięgnięto po rozwiązania mające formę opresji, zamiast wspierać ich chociażby w doskonaleniu techniki jazdy.
Okazuje się jednak, że są projekty, które zamiast karania za nieprzestrzeganie przepisów przewidują zupełnie inne działania. „Chcemy nagradzać użytkowników za dostosowanie prędkości do ograniczeń obowiązujących na danym odcinku drogi, ale także za bezpieczne poruszanie się w terenie zabudowanym, w pobliżu szkoły czy w sposób adekwatny do warunków atmosferycznych. Użytkownicy aplikacji forDrivers po przejechaniu określonego dystansu z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa będą mogli otrzymać między innymi darmową kawę, voucher do kina, zniżki i rabaty u naszych partnerów handlowych. Dodatkowo uczestnicy mogą wziąć udział w grywalizacji bezpiecznej jazdy, w której do zdobycia są min. smartfony i kamerki HTC oraz nagroda główna- Fiat 500.” – mówi Marcin Brysiak, twórca projektu forDrivers.
Zaznacza, że motywowanie uczestników ruchu drogowego do przestrzegania przepisów poprzez grywalizację ma szansę nie tylko uatrakcyjnić podróż, ale zachęcić też do zdjęcia nogi z gazu
i promowania bezpieczeństwa wśród znajomych.
Nadesłał:
ASCG PR
|
Komentarze (0)