Technologie » Komputery

ATEN: 8- portowy przełącznik HDMI VS0801H i 8-portowy splitter HDMI VS0108H

ATEN: 8- portowy przełącznik HDMI VS0801H i 8-portowy splitter HDMI VS0108H
Zobacz więcej zdjęć »
Rozwiązania HDMI firmy ATEN zapewniają bogactwo doznań dźwiękowych i wizualnych w świecie multimediów. Teraz do serii rozwiązań HDMI firmy ATEN dołączają nowe 8-portowe produkty - przełącznik VS0801H i splitter VS0108H.

ATEN International, wiodący projektant, producent oraz dystrybutor zaawansowanych rozwiązań komunikacyjnych, poszerza gamę rozwiązań HDMI wprowadzając na rynek  nowy 8-portowy przełącznik HDMI VS0801H i 8- portowy splitter HDMI VS0108H. Dzięki nowym urządzeniom użytkownicy będą mieli zagwarantowaną najwyższą jakość przekazu treści multimedialnych w technologii HDMI. 

Wraz ze wzrostem popularności urządzeń HDMI na rynku kina domowego coraz bardziej istotna staje się potrzeba jednoczesnego dostępu do różnych źródeł HDMI A/V. Przełącznik VS0801H pozwala na wygodne podłączenie do jednego ekranu aż ośmiu źródeł HDMI, takich jak: kamera HDMI, box satelitarny, odtwarzacz HD-DVD, odtwarzacz Blue-ray HD, jednostka centralna kina domowego czy konsola do gier. VS080 umożliwia szybkie i łatwe przełączanie między źródłami HDMI dzięki przyciskom na przednim panelu lub za pomocą pilota. Urządzenie posiada wbudowany dwukierunkowy port szeregowy dla zapewnienia pełnej kontroli systemu. Przełącznik firmy ATEN gwarantuje najwyższą jakość wideo - rozdzielczość HDTV 480p, 720p, 1080i i 1080p (1920x1080 pikseli), jak również VGA, SVGA, SXGA, UXGA, a także WUXGA (1920x1200 pikseli).    

Z kolei splitter VS108H jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą wysłać jedno źródło obrazu HD do 8 ekranów w tym samym czasie. VS108H obsługuje wszystkie urządzenia HDMI, takie jak: odtwarzacze DVD, satelitarne set-top boxy, czy ekrany HDMI. Splitter umożliwia też łączenie kaskadowe urządzeń nawet na trzech poziomach. Gwarantuje on najwyższą jakość wideo - rozdzielczość HDTV 480p, 720p, 1080i i 1080p (1920x1080 pikseli), a także VGA, SVGA, SXGA, UXGA oraz WUXGA (1920x1200). VS108H obsługuje HDCP (High-Bandwidth Digital Content Protection), dzięki czemu doskonale sprawdza się zarówno w warunkach kina domowego, jak i w przypadku komercyjnych, korporacyjnych, czy też edukacyjnych zastosowań, takich jak chociażby sieci i centra handlowe. Splitter to idealne rozwiązanie m.in. dla szkół, gdzie nauczyciel może wyjaśniać materiał poprzez multimedialny pokaz, podczas którego obraz może być wyświetlany jednocześnie na monitorach wszystkich uczniów. 

Zarówno przełącznik, jak i splitter zapewniają częstotliwość odświeżania do 60 Hz, jak również transmisję na odległość aż do 20 metrów. Oba rozwiązania obsługują urządzenia w standardzie Dolby True HD i DTS HD Master Audio. 

„Technologia HDMI pozwala na przesyłanie sygnału cyfrowego bez konwersji sygnału przy zachowaniu znakomitej jakości obrazu i dźwięku. Firma ATEN jest świadoma tego, że już niedługo HDMI wyprze tradycyjne technologie. Dlatego właśnie robimy co w naszej mocy, by wyprzedzać zmiany i już teraz dostarczać użytkownikom najnowsze rozwiązania - przełączniki, splittery i extendery, które umożliwiają swobodne zarządzanie przekazem multimedialnym. Nasze propozycje sprawdzają się zarówno w przypadku kina domowego, jak i w biznesie, rozrywce, czy w edukacji - mówi Kevin Chen, prezes ATEN International. 

Przełącznik HDMI VS0801H i splitter HDMI VS0108H należą do serii HDMI Solutions firmy ATEN, w skład której wchodzą także VS481A - 4-portowy przełącznik HDMI, VS182 i VS184 - splittery pozwalające na podłączenie dwóch (VS182) lub czterech (VS184) ekranów w tym samym czasie, jak również extender VE800, który wzmacnia sygnał umożliwiając oddalenie ekranu HDMI nawet do 60 m od źródła sygnału za pomocą kabli Cat 5e lub Cat 6.  

Dostępność i ceny: Przełącznik HDMI VS0801H i splitter VS0108H są już dostępne w sprzedaży. Sugerowane ceny netto to 299$ (185 Euro) HDMI VS0801H oraz 395$ (315 Euro) VS0108H.

Dystrybutor produktów ATEN w Polsce: W Polsce dystrybutorem produktów ATEN jest firma AJM Electronics: www.ajm.pl 

O przełącznikach KVM - niezbędnych urządzeniach służących do zarządzania serwerami

Przełączniki KVM (Klawiatura, Video, Mysz) to zaawansowane sprzętowe rozwiązania, które pozwalają na wygodny scentralizowany dostęp do wielu komputerów przy wykorzystaniu jednej klawiatury, monitora i myszki. Przełączniki KVM znajdują swoje zastosowanie zarówno w domu, jak i w małych i średnich przedsiębiorstwach, a także w międzynarodowych korporacjach. Ich podstawową funkcją i zaletą zarazem jest redukcja kosztów, przeznaczanych do tej pory na sprzęt komputerowy (myszy, klawiatury, monitory). Ponadto pozwalają na zaoszczędzenie cennej przestrzeni w szafkach rackowych, energii elektrycznej oraz miejsca w biurze. Przełączniki KVM oferują administratorom możliwość scentralizowanego zarządzania komputerami, dzięki czemu praca administratorów jest bardziej efektywna - nie muszą być w miejscach gdzie stoją serwery, mogą nimi zarządzać zdalnie.  Wychodząc naprzeciw potrzebom ciągle rozwijającej się światowej gospodarki oraz upowszechnieniu się Internetu, przełączniki KVM mają funkcjonalność over-IP, co pozwala na zdalne zarządzanie serwerami na całym świecie. Funkcjonalność ta w pełni zaspokaja potrzeby międzynarodowych korporacji z wieloma rozproszonymi serwerowniami.

O firmie ATEN

ATEN International Co., Ltd specjalizuje się w rozwiązaniach komunikacyjnych od 1979 roku i jest obecnie uznawana za niekwestionowanego lidera w dziedzinie przełączników KVM na świecie. Pozycja ta została osiągnięta dzięki stałym znaczącym inwestycjom w badania i rozwój, czego efektem jest choćby ASIC - opracowany i wyprodukowany przez ATEN. Ponad 20 procent pracowników firmy ATEN na świecie pracuje w dziale badań i rozwoju. Dzięki temu rocznie ponad 50 nowych produktów trafia na światowe rynki. Oferta firmy obejmuje obecnie setki urządzeń komunikacyjnych od niewielkich hubów USB poczynając na potężnych urządzeniach KVM z rodziny Master View do zarządzania ponad 500 komputerami kończąc. Do grona klientów ATEN należą wielkie światowe firmy, średnie i małe przedsiębiorstwa oraz użytkownicy indywidualni. Więcej informacji znajduje się pod adresem: www.aten.com.  

Monday PR

Ewa Mittelstaedt: ewa@mondaypr.pl

Magdalena Skarżyńska: magdalena.skarzynska@mondaypr.pl

TEL: 22 487-84-21Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »