Technologie » Komputery

ATEN na targach Computex 2010

ATEN na targach Computex 2010
Zobacz więcej zdjęć »
ATEN na targach Computex 2010 stawia na zdalne zarządzanie centrami danych oraz profesjonalne rozwiązania audio/wideo.

Firma ATEN International, wiodący projektant i producent zaawansowanych rozwiązań komunikacyjnych, weźmie udział w targach Computex 2010, które są największą imprezą targową branży IT w Azji i drugą co do wielkości na świecie. Targi Computex 2010 odbędą się w Tajpej na Tajwanie i będą trwały od 1 do 5 czerwca br. Firma ATEN zaprezentuje szereg nowych technologii i produktów, w tym inteligentne PDU oraz zaawansowane rozwiązania z linii Over the NETTM do zdalnego zarządzania centrami danych. Ponadto ATEN po raz pierwszy zaprezentuje rozwiązanie Media Matrix, które jest połączeniem przełącznika macierzowego 8x8 pracującego z okablowaniem Cat5 i extendera audio/wideo Cat5.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

„Premiera rodziny profesjonalnych rozwiązań audio/wideo VanCryst na początku tego roku spotkała się z bardzo pozytywną reakcją rynku. Nowa linia produktów będzie jedną z sił napędzających wzrost sprzedaży w ciągu roku. ATEN zamierza utrzymać czołową pozycję na rynku KVM, dążąc do osiągnięcia statusu dostawcy kompleksowych rozwiązań dla centrów danych. Wprowadzenie na rynek nowej listwy zasilającej PDU uzupełnia rozwiązanie ALTUSEN Over the NETTM, które zapewnia zaawansowane zarządzanie energią, pozwalające zwiększyć efektywność zasilania w centrach danych. Ponadto nowe, zaawansowane produkty Over the NET są przystosowane do współpracy z serwerami typu blade" - powiedział Kevin Chen, prezes ATEN International.

Aby móc w praktyce zademonstrować funkcjonalność i innowacyjność oferowanych produktów, firma ATEN zainstaluje na swoim stoisku działające na żywo centra demonstracyjne (hall 1, stoiska nr A533, A534, A539, A540). Prezentacje będą obejmować:

Rozwiązanie VanCrystTM Media Matrix:

Rozwiązanie VanCryst Media Matrix to połączenie przełącznika macierzowego 8x8 Cat 5 VM0808T 8x8 oraz extendera VE500 A/V Over Cat 5. VM0808T to przełącznik macierzowy, który rutuje i dystrybuuje sygnały audio, wideo i RS232 na odległości do 300 metrów, z rozdzielczością wideo 1280x1024. VM0808T może odbierać sygnały z maksymalnie 8 źródeł audio/wideo i przesyłać dane nawet do 8 wyświetlaczy audio/wideo. Dane audio/wideo z pojedynczego komputera mogą być kierowane do jednego lub większej liczby odbiorników. Przełącznik VM0808T oferuje kilka wygodnych metod dostępu do urządzeń źródłowych i sterowania nimi: lokalnie za pomocą przycisków na panelu przednim i poprzez port szeregowy RS232/485, a także zdalnie: przez Internet, za pośrednictwem interfejsu dostępnego przez przeglądarkę.

Połączenie VM0808T / VE500 to idealne rozwiązanie w przypadku dużych odległości do odbiorników A/V, a także wówczas, gdy wszechstronność i bezpieczeństwo to podstawowe kryteria. Model VM0808T został zaprojektowany z myślą o wdrożeniach w środowiskach wymagających rutowania sygnału VGA, np. w kasynach, transporcie, w centrach logistycznych, instalacjach zdalnego monitoringu, centrach kontroli ruchu, obiektach związanych z bezpieczeństwem portów, w przypadku monitoringu przemysłowego itd. Jest to także najlepszy wybór dla projektanta systemu A/V, jeśli zależy mu na efektywnym i ekonomicznym rutowaniu sygnału audio i wideo.

Rozwiązania dla centrów danych:

PN5212s / PN5320s / PN7212s / PN7320s Power Over the NETTM to inteligentna jednostka dystrybucji zasilania (Power Distribution Unit, PDU), która oferuje 12 wyjść o maksymalnym natężeniu 20 amperów i 20 wyjść o maksymalnym natężeniu 30 amperów. Urządzenie obsługuje mierzenie stanu zasilania w czasie rzeczywistym i pozwala administratorom monitorować prąd, napięcie i pobór mocy sprzętu IT na poziomie PDU albo poszczególnych wyjść, minimalizując koszty operacyjne i gwarantując wysoką dostępność systemów w serwerowniach każdej wielkości. Inteligentna jednostka PDU zapewnia też porty czujników do monitorowania temperatury i wilgotności oraz do powiadamiania o przekroczeniu progów alarmowych. Administratorzy IT mogą łatwo i wygodnie zarządzać zasilaniem podłączonych urządzeń za pośrednictwem przeglądarki - w razie potrzeby zdalnie - aby zminimalizować koszty utrzymania i zapewnić nieprzerwane działanie serwerowni.

Rozwiązania KVM dla domowych biur i małych firm

Matrycowy przełącznik KVMP CM0264 2x4 USB umożliwia niezależne i jednoczesne sterowanie dwoma komputerami DVI, dwoma komputerami lub urządzeniami HDMI i dwoma dodatkowymi urządzeniami USB z poziomu jednej dwuekranowej konsoli USB. CM0264 obsługuje jeden ekran DVI i jeden ekran HDMI; użytkownik może oglądać obraz nawet z czterech źródeł sygnału wysokiej rozdzielczości. Urządzenie jest idealne do wszystkich zastosowań multimedialnych, do edycji wideo i dla grafików kreatywnych. Tryb „3 obrazy w jednym" umożliwia monitorowanie nawet czterech komputerów jednocześnie. Dzięki opatentowanej funkcji Cursor Shift w trybie dwuekranowym wskaźnik myszy może poruszać się tam i z powrotem między ekranami albo zmieniać fokus KVM. Ponadto intuicyjny, graficzny interfejs użytkownika oferuje łatwe monitorowanie, przenoszenie plików, kopiowanie i wklejanie oraz inne innowacyjne funkcje sterowania.

Dystrybutor produktów ATEN w Polsce:

W Polsce dystrybutorem produktów ATEN jest firma AJM Electronics: www.ajm.pl

O przełącznikach KVM - niezbędnych urządzeniach służących do zarządzania serwerami

Przełączniki KVM (Klawiatura, Video, Mysz) to zaawansowane sprzętowe rozwiązania, które pozwalają na wygodny scentralizowany dostęp do wielu komputerów przy wykorzystaniu jednej klawiatury, monitora i myszki. Przełączniki KVM znajdują swoje zastosowanie zarówno w domu, jak i w małych i średnich przedsiębiorstwach, a także w międzynarodowych korporacjach. Ich podstawową funkcją i zaletą zarazem jest redukcja kosztów, przeznaczanych do tej pory na sprzęt komputerowy (myszy, klawiatury, monitory). Ponadto pozwalają na zaoszczędzenie cennej przestrzeni w szafkach rackowych, energii elektrycznej oraz miejsca w biurze. Przełączniki KVM oferują administratorom możliwość scentralizowanego zarządzania komputerami, dzięki czemu praca administratorów jest bardziej efektywna - nie muszą być w miejscach gdzie stoją serwery, mogą nimi zarządzać zdalnie. Wychodząc naprzeciw potrzebom ciągle rozwijającej się światowej gospodarki oraz upowszechnieniu się Internetu, przełączniki KVM mają funkcjonalność over-IP, co pozwala na zdalne zarządzanie serwerami na całym świecie. Funkcjonalność ta w pełni zaspokaja potrzeby międzynarodowych korporacji z wieloma rozproszonymi serwerowniami.

O firmie ATEN

ATEN International Co., Ltd specjalizuje się w rozwiązaniach komunikacyjnych od 1979 roku i jest obecnie uznawana za niekwestionowanego lidera w dziedzinie przełączników KVM na świecie. Pozycja ta została osiągnięta dzięki stałym znaczącym inwestycjom w badania i rozwój, czego efektem jest choćby ASIC - opracowany i wyprodukowany przez ATEN. Ponad 20 procent pracowników firmy ATEN na świecie pracuje w dziale badań i rozwoju. Dzięki temu rocznie ponad 50 nowych produktów trafia na światowe rynki. Oferta firmy obejmuje obecnie setki urządzeń komunikacyjnych od niewielkich hubów USB poczynając na potężnych urządzeniach KVM z rodziny Master View do zarządzania ponad 500 komputerami kończąc. Do grona klientów ATEN należą wielkie światowe firmy, średnie i małe przedsiębiorstwa oraz użytkownicy indywidualni. Więcej informacji znajduje się pod adresem: www.aten.com.

Najnowsze rozwiązania dla centrów danych, rozwiązania Media Matrix, nowe przełączniki KVM dla domowych biur i małych firm, a także wiele więcej będzie można zobaczyć w hallu 1, na stoiskach nr A533, A534, A539 i A540Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »