Firma » Finanse

Atrakcyjne spółki dywidendowe na 2022 rok.

Atrakcyjne spółki dywidendowe na 2022 rok.
Zobacz więcej zdjęć »
Portfel spółek dywidendowych z GPW

Początek roku to dobry moment do zakupu spółek do portfela dywidendowego. Przeglądając raporty finansowe, można znaleźć informacje, które spółki w ubiegłym roku zwiększały swoje przychody i zyski. Gdy zestawimy to z ich polityką dywidendową nastawianą na regularny podział zyskiem z akcjonariuszami, mamy szansę wybrać ciekawe spółki, które wzmocnią nasz portfel dywidendowy

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Inwestowanie w akcje spółek dywidendowych to doskonała strategia długoterminowa, pozwalająca liczyć nie tylko na ewentualny wzrost wartości samych spółek (czyli cen ich akcji), ale i zwiększająca inwestowane zasoby przez otrzymywanie dywidend. Posiadając polecany rachunek inwestycyjny w Saxo Bank, możemy z powodzeniem stworzyć ciekawy portfel spółek regularnie dzielących się zyskami. Rachunek otworzymy całkowicie za darmo i bez wychodzenia z domu.

Spółek regularnie dzielących zyskiem się ze swoimi akcjonariuszami należy głównie szukać na głównym parkiecie. Tam jest największy odsetek spółek dobrze ugruntowanych rynkowo, a to właśnie jest determinanta wpływające na decyzję o podziale zysku.



Większe przychody, lepsze dywidendy

Są na polskiej giełdzie spółki, które w sposób ciągły lub z drobnymi przerwami, potrafią wypłacać dywidendy nawet od 15 lat. To świadczy o ich ugruntowanej pozycji, regularnych przychodach i zyskach oraz zainteresowaniu ze strony długoterminowych inwestorów.

Spółki z grupy Asseco, Kęty, Dom Development, Żywiec czy Ambra, to dobrze znane i lubiane na giełdzie spółki, na które można liczyć z dywidendą. Ale i potrafią się pojawić nowe, ciekawe podmioty. Takie jak np. iFirma, który mocno zyskała na popularności, szczególnie w 2021 i 2020 roku.

Które spółki dywidendowe warto obserwować? Oto kilka wybranych przykładów, na które można zwrócić uwagę, tworząc w 2022 portfel spółek dywidendowych. Podmioty te w ostatnim czasie są w trendach wzrostowych, a ich dywidendy za 2021 rok, powinny być dość atrakcyjne dla inwestorów.

    1. TIM,
    2. iFirma,
    3. Assecopol,
    4. Asscecosee,
    5. Assecobs,
    6. Kęty,
    7. Żywiec,
    8. Oponeo,
    9. CDRL,
    10. Ambra,
    11. Ropczyce,
    12. PCC Rokita.

To oczywiście tylko kilka przykładów, na które warto zwrócić uwagę. Przed ostateczną decyzją inwestycyjną warto się dobrze zastanowić i przemyśleć czy spółki wpisują się a naszą strategię inwestycyjną.

Informacje zawarte w materiale są prywatną opinią autora i nie stanowią rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715)



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »