Firma » Finanse
Atrakcyjne spółki dywidendowe na 2022 rok.
Zobacz więcej zdjęć » |
Początek roku to dobry moment do zakupu spółek do portfela dywidendowego. Przeglądając raporty finansowe, można znaleźć informacje, które spółki w ubiegłym roku zwiększały swoje przychody i zyski. Gdy zestawimy to z ich polityką dywidendową nastawianą na regularny podział zyskiem z akcjonariuszami, mamy szansę wybrać ciekawe spółki, które wzmocnią nasz portfel dywidendowy
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Inwestowanie w akcje spółek dywidendowych to doskonała strategia długoterminowa, pozwalająca liczyć nie tylko na ewentualny wzrost wartości samych spółek (czyli cen ich akcji), ale i zwiększająca inwestowane zasoby przez otrzymywanie dywidend. Posiadając polecany rachunek inwestycyjny w Saxo Bank, możemy z powodzeniem stworzyć ciekawy portfel spółek regularnie dzielących się zyskami. Rachunek otworzymy całkowicie za darmo i bez wychodzenia z domu.
Spółek regularnie dzielących zyskiem się ze swoimi akcjonariuszami należy głównie szukać na głównym parkiecie. Tam jest największy odsetek spółek dobrze ugruntowanych rynkowo, a to właśnie jest determinanta wpływające na decyzję o podziale zysku.
Większe przychody, lepsze dywidendy
Są na polskiej giełdzie spółki, które w sposób ciągły lub z drobnymi przerwami, potrafią wypłacać dywidendy nawet od 15 lat. To świadczy o ich ugruntowanej pozycji, regularnych przychodach i zyskach oraz zainteresowaniu ze strony długoterminowych inwestorów.
Spółki z grupy Asseco, Kęty, Dom Development, Żywiec czy Ambra, to dobrze znane i lubiane na giełdzie spółki, na które można liczyć z dywidendą. Ale i potrafią się pojawić nowe, ciekawe podmioty. Takie jak np. iFirma, który mocno zyskała na popularności, szczególnie w 2021 i 2020 roku.
Które spółki dywidendowe warto obserwować? Oto kilka wybranych przykładów, na które można zwrócić uwagę, tworząc w 2022 portfel spółek dywidendowych. Podmioty te w ostatnim czasie są w trendach wzrostowych, a ich dywidendy za 2021 rok, powinny być dość atrakcyjne dla inwestorów.
- TIM,
- iFirma,
- Assecopol,
- Asscecosee,
- Assecobs,
- Kęty,
- Żywiec,
- Oponeo,
- CDRL,
- Ambra,
- Ropczyce,
- PCC Rokita.
To oczywiście tylko kilka przykładów, na które warto zwrócić uwagę. Przed ostateczną decyzją inwestycyjną warto się dobrze zastanowić i przemyśleć czy spółki wpisują się a naszą strategię inwestycyjną.
Informacje zawarte w materiale są prywatną opinią autora i nie stanowią rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715)
Nadesłał:
slawek
|
Komentarze (0)