Technologie » Internet

Automatyzacja domu z WeMo marki Belkin

Automatyzacja domu z WeMo marki Belkin
Zobacz więcej zdjęć »
Belkin udowadnia, że wprowadzanie rozwiązań inteligentnego domu nie musi wiązać się z dużymi nakładami finansowymi i zmianą instalacji elektrycznej, wystarczą proste urządzenia, które każdy użytkownik może sam zainstalować w domu
Automatyzacja domu z WeMo marki Belkin
Belkin udowadnia, że wprowadzanie rozwiązań inteligentnego domu nie musi wiązać się z dużymi nakładami finansowymi i zmianą instalacji elektrycznej, wystarczą proste urządzenia, które każdy użytkownik może sam zainstalować w domu.

Seria produktów WeMo pozwala zautomatyzować i zdalnie zarządzać urządzeniami elektrycznymi w domu, w bardzo łatwy sposób. WeMo to seria przyjaznych użytkownikowi urządzeń, które sprawiają, że we własnym domu można poczuć się jeszcze bardziej komfortowo i bezpiecznie.
Produkty WeMo pozwalają sterować urządzeniami elektronicznymi w domu za pomocą specjalnej aplikacji WeMo do ściągnięcia bezpłatnie na urządzenia mobilne. Aplikacja jest kompatybilna z systemem iOS i Android. Dzięki niej za pomocą smartfona lub tabletu można zarządzać urządzeniami w domu z dowolnego miejsca na świecie. Niezbędna jest sieć Wi-Fi w miejscu zamieszkania oraz połączenie z Internetem w smartfonie czy tablecie.
WeMo Switch to urządzenie, które pozwala włączać i wyłączać wszystkie sprzęty elektroniczne znajdujące się w domu za pośrednictwem aplikacji WeMo. Możemy więc na przykład włączyć światło w salonie z dowolnego miejsca w domu lub na świecie, wystarczy tylko domowa sieć WiFi oraz połącznie z Internetem w naszym smartfonie czy tablecie (WiFi, 3G lub 4G LTE). Urządzenia, którymi chcemy zarządzać należy podłączyć do kontaktu za pośrednictwem przełącznika WeMo Switch i skonfigurować urządzenie za pomocą aplikacji na telefonie czy tablecie. WeMo Switch to idealne rozwiązanie dla osób, które żyją w biegu i nie zawsze pamiętają o wyłączaniu urządzeń przed wyjściem z domu. Dzięki WeMo wątpliwości, czy na pewno wyłączyliśmy żelazko, będzie można łatwo zweryfikować. Wystarczy zajrzeć do aplikacji WeMo. To jednak tylko jedno z zastosowań. WeMo Switch sprawdzi się także, gdy będziemy chcieli włączyć elektryczne ogrzewanie chwilę przed powrotem do domu, czy rano zaparzyć kawę w ekspresie zanim wstaniemy z łóżka. Zastosowań może być wiele, tyle ile pomysłów i potrzeb użytkowników.
Doskonałym uzupełnieniem powyższego urządzenia jest WeMo Switch + Motion, które dzięki specjalnemu czujnikowi ruchu, pozwala włączać i wyłączać urządzenia elektroniczne w domu, za każdym razem gdy czujnik odnotuje ruch w promieniu 3 metrów. Może być to dowolne urządzenie podłączone do prądu za pomocą wtyczki - lampa, grzejnik czy telewizor. WeMo może wyłączyć każde z tych urządzeń, gdy tylko wyjdziemy z pokoju i włączyć, gdy wrócimy z powrotem.
Belkin przygotował także urządzenie specjalnie dla rodziców małych dzieci - WeMo Baby. To „elektroniczna niania", które pomoże im kontrolować, co dzieje się w pokoju ich pociechy. Urządzenie podłączamy do prądu w pokoju dziecka i synchronizujemy za pomocą specjalnej aplikacji WeMo Baby (do pobrania bezpłatnie z Google Play czy App Store). Od tej chwili na naszym telefonie lub tablecie możemy usłyszeć, co dzieje się w pokoju dziecka. Z aplikacji WeMo Baby można korzystać w każdym zakątku domu i poza nim. Nie ma ograniczeń przestrzennych, musimy się tylko znajdować w miejscu gdzie nasz telefon ma dostęp do sieci WiFi, 3G czy 4G LTE.
W przyszłym roku na polskim rynku pojawią się dwa nowe urządzania z rodziny WeMo. Pierwsze to WeMo Light Switch, wyglądem przypomina standardowy włącznik światła Podobnie jak on pozwala włączać i wyłączać światło w domu, wszystko jednak dzieje się za pośrednictwem aplikacji WeMo. Amerykański producent wprowadzi na nasz rynek także WeMo Insight Switch, które oprócz zarządzania urządzeniami elektrycznymi dodatkowo monitoruje ich pracę, wysyłając użytkownikowi informację o zużyciu energii.
Na koniec warto dodać, że aplikacja WeMo pozwala korzystać z udogodnień serwisu IFTTT.com (If This Than That). Dzięki niemu można zdefiniować system powiadomień (np. przez mail, Facebook czy Twitter) dotyczących działania urządzeń elektronicznych w domu. Można także automatycznie zarządzać urządzeniami, w zależności od zmiennych warunków np. pogodowych - „jeśli temperatura obniży się do 5 C° , włącz grzejnik w salonie". Możliwości jest wiele, zależą one od potrzeb i kreatywności użytkowników.
Inteligentne urządzenia rodziny WeMo dbają o komfort, zapewniają bezpieczeństwo w domu i znacznie ułatwiają wykonywanie codziennych czynności. Dzięki nim życie domowników jest prostsze i po prostu lepsze. Czas najwyższy zmienić swój dom z WeMo i Belkin!

Belkin - to wielokrotnie nagradzana firma inspirowana przez ludzi. Posiada ponad 200 patentów i wciąż nie ustaje w kreowaniu i tworzeniu produktów, mających na celu polepszać i ułatwiać życie ludziom. W swojej ofercie Belkin posiada szeroki wachlarz akcesoriów do tabletów, smartfonów i notebooków. Założona w 1983 roku innowacyjna firma zatrudnia ponad 1200 pracowników w 37 krajach. Jej siedziba mieści się w Playa Vista w Kalifornii.
Więcej informacji o marce Belkin znajduje się na stronie Belkin.com, na Facebooku: http://www.facebook.com/Belkin.UK i na Twitterze: http://twitter.com/Belkin_UKRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Belkin.com
http://www.belkin.com/pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »