Technologie » Komputery

AV-Test: Darmowe aplikacje antywirusowe dla Androida są "niemal bezużyteczne"

AV-Test: Darmowe aplikacje antywirusowe dla Androida są "niemal bezużyteczne"
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab informuje o wynikach testu darmowych aplikacji bezpieczeństwa przeznaczonych dla systemu Android przeprowadzonego przez AV-Test. Kaspersky Mobile Security posłużył jako punkt odniesienia dla wielu darmowych rozwiązań bezpieczeństwa dla urządzeń mobilnych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wyniki testu pokazują, że użytkownicy, którzy decydują się ciąć koszty, idą jednocześnie na skróty w kwestii własnego bezpieczeństwa.

Testy zostały przeprowadzone na tablecie Samsung Galaxy Tab (GT-P1010) działającym pod kontrolą systemu Android 2.2.1. Proces testowy obejmował skanowanie pamięci zewnętrznej, która zawierała ponad 170 próbek szkodliwych programów. Test skanowania "na żądanie" został uzupełniony sprawdzeniem skuteczności "ochrony podczas dostępu", gdzie oceniano, jak produkty antywirusowe radzą sobie z blokowaniem szkodliwych aplikacji uruchomionych przez użytkownika.
 
Na podstawie słabych wyników uzyskanych przez najpopularniejsze darmowe produkty eksperci z AV-Test stwierdzili, że aplikacje te w rzeczywistości stanowią zagrożenie dla użytkowników, dając im złudne poczucie bezpieczeństwa. Kaspersky Mobile Security, jeden z dwóch komercyjnych rozwiązań biorących udział w teście w ramach porównania, wykrył wszystkie z 10 szkodliwych programów w momencie ich uruchomienia lub instalacji. Jest to najważniejszy wskaźnik - szkodliwe aplikacje dla Androida stanowią realne zagrożenie w momencie, gdy użytkownik próbuje je uruchomić, a nie wtedy, gdy są po prostu przechowywane w pamięci. Z drugiej strony, trzy na siedem darmowych produktów nie potrafiły wykryć żadnego szkodliwego oprogramowania, a najlepszym wynikiem było 80% wykrytych szkodników.    

Wiktor Dronow, starszy menedżer ds. produktów z działu rozwiązań mobilnych Kaspersky Lab, powiedział: "Android stał się ostatnio głównym celem cyberprzestępców, o czym świadczy między innymi dwucyfrowy wzrost liczby szkodliwych programów dla tej platformy. Dlatego ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem dla smartfonu lub tableta to podstawa, tak samo jak w przypadku komputera PC. Cieszymy się, że niezależny test pokazał 100% efektywność naszej ochrony na żądanie. Warto również wspomnieć, że produkt firmy Kaspersky Lab zapewnia różne funkcje ochrony przed kradzieżą, dzięki czemu dane użytkownika są bezpieczne w każdych okolicznościach".

Pełny raport z testu darmowych i komercyjnych rozwiązań antywirusowych dla platformy Android jest dostępny na stronie AV-Test: http://www.av-test.org/fileadmin/pdf/avtest_2011-11_free_android_virus_scanner_english.pdf.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »