Technologie » Internet

AVG i Netlog łączą siły

AVG i Netlog łączą siły
Zobacz więcej zdjęć »
Integracja z AVG LinkScanner wprowadza dodatkową warstwę ochrony dla wszystkich linków publikowanych przez członków serwisu Netlog.

Firma AVG Technologies, producent najpopularniejszego na świecie bezpłatnego oprogramowania antywirusowego, poinformowała dziś, że wspólnie z popularną europejską siecią społecznościową Netlog uruchomiła Security Center, które jest dostępne pod adresem http://www.netlog.com/go/helpdesk/security/.

Prowadzone przez AVG centrum będzie edukować użytkowników w zakresie bezpieczeństwa w internecie, dostarczać wskazówek i pomagać w ochronie przed złośliwym oraz szpiegowskim oprogramowaniem, a także innymi atakami cyberprzestępców. Ponadto wszystkie linki w serwisie Netlog będą automatycznie skanowane przez AVG LinkScanner, a użytkownicy będą  ostrzegani przed otwarciem łącza w razie wykrycia zagrożenia.

Netlog ma 72 milionów członków i ponad 150 milionów odsłon miesięcznie i jest jednym z najszybciej rosnących i najpopularniejszych serwisów społecznościowych wśród europejskiej młodzieży w wieku od 18 do 25 lat. Security Center zostanie początkowo udostępnione 24 milionom użytkowników Netlog w sześciu krajach - Belgii, Włoszech, Austrii, Szwajcarii, Rumunii i Turcji. W ramach inicjatywy edukacyjnej pod adresem http://en.netlog.com/go/downloads/ użytkownicy Netlog będą również mogli pobrać darmowe i płatne  produkty AVG dostępne w obniżonej cenie, jednocześnie otrzymując bonusowe kredyty Netlog. Użytkownicy będą mogli też odwiedzić dedykowaną stronę AVG pod adresem http://www.netlog.com/internetsecurity/, aby dowiedzieć się więcej o firmie i wykorzystać ekskluzywne markowe skórki na swojej własnej stronie.

„AVG z wielką przyjemnością pracuje z Netlog nad tą strategiczną inicjatywą. Media społecznościowe stały się nieodłączną częścią codziennego życia, a przez to są szczególnie narażone na działania przestępców — mówi Rocco Donnino, starszy wiceprezes ds. Globalnych Sojuszy Strategicznych w AVG Technologies. — Netlog dokłada wszelkich starań, aby stworzyć bezpieczne środowisko dla członków serwisu. Stawiamy sobie za cel, by jego użytkownicy dysponowali najnowszym oprogramowaniem zabezpieczającym oraz informacjami, które zapewnią im bezpieczeństwo podczas surfowania w sieci”.

„Netlog ma wielu użytkowników w wieku od 13 do 20 lat. Ta grupa wiekowa jest bardziej podatna na zagrożenia online i właśnie dlatego przykładamy dużą wagę do bezpieczeństwa w sieci. Dzięki partnerstwu z AVG możemy nie tylko chronić użytkowników w naszym własnym serwisie, ale również pomóc im zabezpieczyć się podczas surfowania po innych stronach”, mówi Lorenz Bogaert, Dyrektor Generalny Massive Media.

Umowa należy do grupy sojuszy firmy AVG o nazwie Global Strategic Alliances (GSA).  Program „Trust Alliance” skupia się na rozwoju, inicjatywach licencyjnych i sojuszach strategicznych w dziedzinie bezpieczeństwa, mediów społecznościowych i społeczności online.

Kontakt z AVG

  • Najnowsze wiadomości o AVG znajdziesz w Twitterze pod adresem www.twitter.com/officialAVGnews 
  • Analizę aktualnych zagrożeń znajdziesz w blogu głównego dyrektora AVG ds. badań, Rogera Thompsona, pod adresem http://thompson.blog.avg.com/
  • Dołącz do naszej społeczności w Facebooku pod adresem www.facebook.com/AVGfree  
  • Dołącz do nas na LinkedIn: LinkedIn

O AVG Technologies

 AVG jest światowym liderem rozwiązań bezpieczeństwa, który chroni ponad 80 milionów użytkowników indywidualnych oraz małych firm w 167 krajach przed stale rosnącą liczbą zagrożeń internetowych, wirusów, spamu i hakerów. Siedziba główna firmy mieści się w Amsterdamie. AVG już przez niemal dwie dekady skutecznie walczy z przestępczością internetową. Posiada jedno z najbardziej zaawansowanych laboratoriów do wykrywania i zwalczania cyfrowych zagrożeń na świecie. Dostępne za darmo oprogramowanie zabezpieczające AVG zapewnia użytkownikom podstawową ochronę oraz umożliwia łatwy dostęp do bardziej zaawansowanych zabezpieczeń. Około 6000 resellerów, partnerów i dystrybutorów współpracuje z AVG na całym świecie. Należą do nich między innymi: Amazon.com, CNET, Cisco, Ingram Micro, Play.com, Wal-Mart oraz Yahoo!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »