Technologie » Internet

AVG LinkScanner® chroni bezpieczeństwo użytkowników Maca

AVG LinkScanner® chroni bezpieczeństwo użytkowników Maca
Zobacz więcej zdjęć »
Najnowszy dostępny bezpłatnie produkt AVG zabezpiecza użytkowników Maca przed coraz intensywniejszymi i coraz bardziej wyrafinowanymi atakami w sieci.

AVG Technologies, producent najpopularniejszego na świecie darmowego oprogramowania antywirusowego, udostępnił dziś AVG LinkScanner® dla systemu operacyjnego Mac.

AVG LinkScanner® dla Mac to pierwszy darmowy produkt AVG opracowany dla systemów Mac OS X Leopard i Snow Leopard. Obsługuje on przeglądarki internetowe Safari 3.x, Safari 4.x, Safari 5.x oraz Mozilla Firefox 3.x i jej nowsze wersje. AVG LinkScanner® to zaawansowane narzędzie zabezpieczające, które wykrywa obecność zainfekowanych stron testując cel każdego łącza URL w czasie rzeczywistym.   

Według przeprowadzonych przez AVG Technologies badań 99 procent wszystkich zagrożeń pochodzi z sieci i nie można ich powstrzymać przy pomocy tradycyjnego oprogramowania antywirusowego. Zagrożenia te mogą czyhać na znanych witrynach albo kryć się w popularnych aplikacjach serwisów społecznościowych. Mogą pojawiać się i znikać w przeciągu godzin, nie wzbudzając podejrzeń nieuważnych internautów. Portale społecznościowe takie jak Facebook czy Twitter cieszą się rekordową popularnością nie tylko wśród zwykłych użytkowników internetu. Coraz częściej stają się one niebezpiecznymi narzędziami w rękach cyberprzestępców, którzy korzystając z ich funkcjonalności rozsyłają złośliwe oprogramowanie – tzw. malware. 

Podobnie jak posiadający już ponad 95 milionów użytkowników darmowy LinkScanner dla systemu operacyjnego Windows, LinkScanner dla Mac pozwala na swobodne surfowanie w sieci, wyszukiwanie informacji, wysyłanie e-maili, robienie zakupów i korzystanie z serwisów społecznościowych. Jednocześnie gwarantuje, że odwiedzane przez jego użytkowników strony nie kryją w sobie żadnego zagrożenia.

LinkScanner jest stale aktualizowany przy pomocy danych zgromadzonych przez zespół badaczy AVG oraz informacji nadsyłanych przez członków społeczności AVG. Oprogramowanie sprawdza każdą stronę internetową w czasie rzeczywistym, jeszcze zanim zostanie ona otwarta i w razie zagrożenia ostrzega użytkowników, aby powstrzymali się przed jej otwarciem.

„Użytkownicy Maca byli dotychczas mniej narażeni na wirusy i ataki z powodu swojego mniejszego udziału w rynku. Sytuacja ta jednak szybko się zmienia i obecnie żaden system operacyjny nie jest na nie uodporniony. Współczesne ataki wykorzystują sieć do rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania, którego celem są przeglądarki internetowe oraz luki w aplikacjach” – mówi J.R. Smith, Dyrektor Generalny AVG Technologies. „ LinkScanner dla Mac to pierwszy krok w stronę bezpieczeństwa danych, tożsamości i pieniędzy użytkowników systemów operacyjnych Mac. Nowy LinkScanner został ulepszony, by zapewnić jego użytkownikom jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa – uchronić ich przed oszustwami, phishingiem oraz złośliwymi aplikacjami serwisów społecznościowych zachęcającymi internautów do udostępniania swoich poufnych danych. W AVG wiemy, że oprogramowanie ochronne typu LinkScanner jest krytyczne dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom internetu, dlatego udostępniamy je za darmo” – dodaje.

AVG LinkScanner dla systemów operacyjnych Mac chroni użytkowników przed rosnącą liczbą zagrożeń internetowych. Dzięki dynamicznemu skanerowi stron WWW LinkScanner informuje o potencjalnym niebezpieczeństwie jeszcze przed otwarciem zainfekowanej witryny.

LinkScanner dla Mac dostępny jest bezpłatnie na stronie internetowej AVG Download lub www.download.com.

Kontakt z AVG

·         Najnowsze wiadomości o AVG znajdziesz w Twitterze pod adresem www.twitter.com/officialAVGnews 

·         Analizę aktualnych zagrożeń znajdziesz w blogu głównego dyrektora AVG ds. badań, Rogera Thompsona, pod adresem http://thompson.blog.avg.com/

·         Dołącz do naszej społeczności w Facebooku pod adresem www.facebook.com/AVGfree  

O AVG Technologies

AVG jest światowym liderem rozwiązań bezpieczeństwa, który chroni ponad 110 milionów użytkowników indywidualnych oraz małych firm w 167 krajach przed stale rosnącą liczbą zagrożeń internetowych, wirusów, spamu i hakerów. Siedziba główna firmy mieści się w Amsterdamie. AVG już przez niemal dwie dekady skutecznie walczy z przestępczością internetową. Posiada jedno z najbardziej zaawansowanych laboratoriów do wykrywania i zwalczania cyfrowych zagrożeń na świecie. Dostępne za darmo oprogramowanie zabezpieczające AVG zapewnia użytkownikom podstawową ochronę oraz umożliwia łatwy dostęp do bardziej zaawansowanych zabezpieczeń. Około 6000 resellerów, partnerów i dystrybutorów współpracuje z AVG na całym świecie. Należą do nich między innymi: Amazon.com, CNET, Cisco, Ingram Micro, Play.com, Wal-Mart oraz Yahoo!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »