Technologie » Komputery

AVG tworzy Dział Globalnych Sojuszy Strategicznych

AVG tworzy Dział Globalnych Sojuszy Strategicznych
Zobacz więcej zdjęć »
Producent innowacyjnych rozwiązań antywirusowych wprowadza rozwiązania dot. bezpieczeństwa do partnerskich aplikacji wykorzystywanych przez użytkowników do pracy i rozrywki.

AVG Technologies, producent najpopularniejszego na świecie darmowego oprogramowania antywirusowego, ogłosił dzisiaj powołanie do życia działu Globalnych Sojuszy Strategicznych (GSA – Global Strategic Alliances ).

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Głównymi obszarami działalności nowej grupy będzie rozwój korporacyjny, projekty licencyjne oraz partnerstwa strategiczne. Zespół GSA oferować będzie technologie bezpieczeństwa AVG na nowych obszarach, na których mogą one chronić ludzi i firmy przed złośliwym oprogramowaniem, fałszywymi e-mailami, hackowaniem sieci społecznościowych i innymi zagrożeniami w Internecie.

Głównym celem GSA będzie wzrost wartości korporacyjnej i dochodów poprzez opracowanie i rozwój portfela partnerów strategicznych firmy, zewnętrznych usług licencyjnych na produkty AVG oraz współpraca przy projektach fuzji i przejęć. Dział GSA będzie się koncentrować na budowie strategicznych porozumień z firmami działającymi w branżach technologii, mediów społecznych, e-handlu oraz gier sieciowych, jak również z dostawcami Internetu oraz dostawcami produktów OEM. AVG Technologies zawarł już strategiczne porozumienia z takimi firmami, jak Microsoft, Yahoo! Inc., Cisco, Virgin Digital Help, Kaseya, WatchGuard, oraz GFI Software.

„Rynek rozwiązań bezpieczeństwa podlega nieustanny zmianom. Jesteśmy podekscytowani możliwością wysunięcia w 2010 r. naszej gamy kompleksowych rozwiązań bezpieczeństwa na czoło stawki dzięki inicjatywom takim jak dział Globalnych Sojuszy Strategicznych" – mówi JR Smith, dyrektor generalny AVG Technologies. „Uznanie pracy za zakończoną w momencie zaoferowania ochrony komputera obecnie nie wystarcza. Internetowi złoczyńcy na miliony sposobów próbują uzyskać dostęp do danych osobistych lub cennych informacji firmowych. AVG chce oferować ochronę wszędzie tam, gdzie nasi użytkownicy pracują i bawią się” - dodaje.

Nowym zespołem ds. Globalnych Sojuszy Strategicznych AVG Technologies kierować będzie starszy wicedyrektor Rocco Donnino, który przeszedł do AVG z firmy McAfee, gdzie odpowiadał za globalną sprzedaż OEM oraz strategiczne umowy partnerskie na terenie USA, Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Donnino piastował przedtem funkcję dyrektora ds. sprzedaży i rozwoju w Secure Computing, Shavlik Technologies, SurfControl oraz w Microsofcie. Członkiem GSA został również Tom Buoniello, starszy architekt rozwiązań, który współpracował wcześniej z firmami Symantec oraz Microsoft, gdzie pracował w  zespołach zajmujących się zarządzaniem produktami i kierownictwem, pomagając opracowywać technologie i strategie rozwoju.

Wicedyrektor Donnino wraz z zespołem GSA, wykorzystując swoją ekspercką wiedzę w zakresie sprzedaży, planowania strategicznego oraz rozwoju rozwiązań korporacyjnych i OEM,  zapewni AVG silne i stałe źródło zysku w okresie poprzedzającym pierwszą ofertę publiczną spółki. Dzięki nowemu programowi współpracy GSA, partnerzy AVG Technologies będą mogli zintegrować ze swoimi aplikacjami zaawansowane technologie AVG, takie jak: 

  • Bezpieczne wyszukiwanie oraz bezpieczeństwo w sieci: zabezpieczenie przed zagrożeniami pochodzącymi z Web 2.0 poprzez skaner łączy i pasek narzędzi AVG
  • Kanał informacyjny o złośliwym oprogramowaniu: działający w czasie rzeczywistym kanał informacyjny o zagrożeniach ze strony łączy URL/sieci
  • Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem: możliwości naszych zaawansowanych technologii antywirusowych w zakresie narzędzi developerskich (SDK), produktów oferowanych pod markami własnymi oraz łączenia marek pomagających chronić przed transferami danych zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem
  • Mikroskaner: Szybka analiza czystości komputera przed logowaniem na portalach społecznościowych i stronach internetowych  
  • Ochrona tożsamości: Skaner behawioralny umożliwiający WYKRYWANIE oraz USUWANIE trojanów, botów i rootkitów na bieżąco

„AVG postrzega kwestię bezpieczeństwa z innej perspektywy. Chcemy chronić ludzi, a nie tylko komputery” – powiedział Rocco Donnino, wicedyrektor zespołu Globalnych Sojuszy Strategicznych. – "Strategiczne partnerstwo z firmami działającymi w obszarze mediów społecznych, e-handlu, gier sieciowych, technologii, z dostawcami Internetu i producentami oryginalnego sprzętu jest głównym celem nowego działu GSA firmy AVG w 2010 r." – dodał Donnino.

Kontakt z AVG

·         Najnowsze wiadomości o AVG znajdziesz w Twitterze pod adresem www.twitter.com/officialAVGnews 

·         Analizę aktualnych zagrożeń znajdziesz w blogu głównego dyrektora AVG ds. badań, Rogera Thompsona, pod adresem http://thompson.blog.avg.com/

·         Dołącz do naszej społeczności w Facebooku pod adresem www.facebook.com/AVGfree  

O AVG Technologies

AVG jest światowym liderem rozwiązań bezpieczeństwa, który chroni ponad 110 milionów użytkowników indywidualnych oraz małych firm w 167 krajach przed stale rosnącą liczbą zagrożeń internetowych, wirusów, spamu i hakerów. Siedziba główna firmy mieści się w Amsterdamie. AVG już przez niemal dwie dekady skutecznie walczy z przestępczością internetową. Posiada jedno z najbardziej zaawansowanych laboratoriów do wykrywania i zwalczania cyfrowych zagrożeń na świecie. Dostępne za darmo oprogramowanie zabezpieczające AVG zapewnia użytkownikom podstawową ochronę oraz umożliwia łatwy dostęp do bardziej zaawansowanych zabezpieczeń. Około 6000 resellerów, partnerów i dystrybutorów współpracuje z AVG na całym świecie. Należą do nich między innymi: Amazon.com, CNET, Cisco, Ingram Micro, Play.com, Wal-Mart oraz Yahoo!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »