Moda » Bielizna
Badania nad biustonoszem idealnym zakończone
Zobacz więcej zdjęć » |
„Nie tylko zapobiega w przyszłości powikłaniom typu zaburzenia krążenia układu chłonnego, stany zapalne czy obrzęki, ale również zapewnia życie w lepszym komforcie" - komentuje.
Niejednokrotnie w prasie pojawiały się informacje o skutkach noszenia źle dobranego biustonosza. Zdarzało się, że informacje te były wręcz zatrważające, natomiast duży wpływ miały na nie moda i pewne tendencje, które pojawiły się w sieci. Przeszukując fora internetowe łatwością natrafić można na instruktaże nakłaniające do noszenia staników o zbyt małym obwodzie tudzież zbyt luźnej miseczce.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Mimo, iż prof. Marek Zadrożny, onkolog, zaznacza, że nie ma żadnych badań wskazujących na zależność między noszeniem niewłaściwie dobranego stanika, a rozwojem choroby nowotworowej dodaje, że dobór jest niezwykle ważny- „Nie tylko zapobiega w przyszłości powikłaniom typu zaburzenia krążenia układu chłonnego, stany zapalne czy obrzęki, ale również zapewnia życie w lepszym komforcie" - komentuje.
Niewłaściwie dobrany biustonosz, bądź taki, który jest źle wykonany, może powodować poważne skutki zdrowotne. Ten idealny powinien być dopasowany: ani za luźny ani za ciasny. Stworzenie takiego wymaga nie tylko najlepszej technologii produkcyjnej i wzornictwa, ale i konstrukcji. Specjalnie w tym celu firma Corin przygotowała projekt, który jest w swojej innowacyjności rewolucyjny. Marka, która od dawna stara się edukować kobiety o konieczności doboru odpowiedniej bielizny postanowiła iść o krok dalej i wcześniejsze założenia potwierdzić badaniami. „ W naszych działaniach staramy się zawsze postawić na dobro i zdrowie kobiet - w końcu to dla nich przeznaczone są nasze produkty. Poprzez akcję chcemy, aby i one zaczęły zwracać większą uwagę na kwestię dopasowania stanika. Tyle się słyszy o raku piersi oraz coraz gorszych statystykach. Jeśli uda nam się przekonać choć kilka kobiet o konieczności doboru odpowiedniego biustonosza będzie to dla nas sukces" -mówi Mariusz Hanczka, właściciel firmy Corin.
Ambicją firmy było opracowanie takiego fasonu biustonosza, który nie tylko wizualnie zachwyciłby konsumentki, ale także był biustonoszem idealnym: komfortowym w użytkowaniu i bezpiecznym dla zdrowia.
Jego nietypowy kształt opracowany został przez konstruktorów Corin oraz inżynierów z Politechniki Łódzkiej, natomiast nad przebiegiem prac czuwał prof. Marek Zadrożny - kierownik Kliniki Chorób Piersi i Chirurgii Onkologicznej Centrum Zdrowia Matki Polki. Badania trwały ponad rok i składały się z wielu etapów. Wszystko zaczęło się od stworzenia przestrzennego modelu 3D torsu kobiety i wirtualnego zmierzenia punktów nacisku na powierzchni modelu ludzkiego ciała. W tym celu wykorzystano specjalistyczny program do symulacji komputerowych mający zastosowanie w wysoce zaawansowanych technologiach. Modele, które wykonano na tej podstawie pozwoliły na zbadanie projekcji misek biustonosza i wykonanie kolejnej symulacji przestrzennej. Dopiero na tak przygotowanej bazie zaczął powstawać biustonosz o nowym, ulepszonym kształcie.
„Na podstawie interakcji między powierzchnią biustonosza a ciałem kobiety zostały dokonane odpowiednie zmiany zarówno w kształcie jak i w wymiarach biustonoszy. Następnie sprawdziliśmy, czy zmodyfikowane kształty i wymiary rzeczywiście są optymalne - mają w końcu służyć jako wytyczna dla producentów"- mówi Robert Pietrasik z Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej.
Bieliznę testowała grupa kobiet w różnym wieku, nosząca różne rozmiary biustonoszy. Zaproszono zarówno młode kobiety jak i matki kilkorga dzieci.
„Termowizja okazała się w tym przypadku przydatną metodą, obrazującą zmiany w ukrwieniu, a w rezultacie zmiany temperatury skóry gruczołu piersiowego. Badania jasno pokazały, że zbyt ciasne staniki powodują duże różnice temperatur w obrębie skóry piersi. Podobna sytuacja jest w przypadku zbyt luźnych biustonoszy, kiedy dochodzi do tarcia, którego rezultatem są miejsca cieplejsze i chłodniejsze świadczące o mniejszym lub większym ukrwieniu. Naturalnie, wszystko zależy to od rodzaju piersi, wielkości, kształtu i zawartości tkanki tłuszczowej u kobiet. Ważne jest także poznanie technologii wytwarzania odpowiednich staników - badania termograficzne udowadniają, że nie są to tylko subiektywne odczucia badanych kobiet, ale ewidentnie pokazują czy dany produkt zastał przygotowany prawidłowo, czy jest odpowiednio dobrany do danego typu piersi" - komentuje Zadrożny.
Badania przeprowadzone przez firmę Corin potwierdziły sukces - w nowym modelu biustonosza, będącym owocem wielomiesięcznych badań, miseczki oraz ich kształt równomiernie rozkładały nacisk na biust. Wyniki przeprowadzonych analiz zostały już wdrożone i zastosowane w tworzeniu biustonoszy. Akcja, która ma mieć w głównej mierze charakter społeczny - ma zwrócić uwagę nie tyle na dobór odpowiedniej bielizny, co skutki jakie może powodować ta źle dobrana. Nowe staniki wyprodukowane przez markę Corin mają być wygodniejsze i nie powodować zbędnych ucisków. Czas pokaże jak wprowadzenie innowacyjnych technologii sprawdza się na co dzień, natomiast premiera filmu z badań już niedługo.
Nadesłał:
specorto
|
Komentarze (0)