Firma » Bankowość

Bank Pocztowy zatrzymuje zysk

Bank Pocztowy zatrzymuje zysk
Zobacz więcej zdjęć »
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy podjęło decyzję o pozostawieniu wypracowanego w 2008 r. zysku netto w banku.

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Banku Pocztowego zatwierdziło sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie Zarządu z działalności banku w 2008 roku.

Akcjonariusze podjęli uchwałę w sprawie podziału zysku Banku Pocztowego za ten okres, decydując o przeniesieniu całości zysku netto na podwyższenie kapitałów rezerwowych banku.

Zysk netto Banku Pocztowego za rok 2008 wyniósł 26,13 mln zł. Bank Pocztowy, którego akcjonariuszami są Poczta Polska (75% minus jedna akcja) i PKO BP (25% plus jedna akcja), posiada już ponad 2000 Stanowisk Finansowych w lokalizacjach Urzędów Pocztowych Poczty Polskiej, co pozwala na większą dostępność do prostych usług bankowych, umożliwia dynamiczny rozwój akcji kredytowej i depozytowej banku oraz buduje zaufanie społeczne do powszechnych usług finansowych na terenie Polski.

Dynamika kredytów detalicznych na koniec 2008 r. w stosunku do 2007 r. ukształtowała się na poziomie 128,2 %, a kredytów komercyjnych 136,1 %. Tymczasem już na koniec maja 2009 r. dynamika kredytów detalicznych  w stosunku do maja 2008 r. wyniosła 150,5 %, a kredytów komercyjnych 145,9 %.

Zatrzymanie zysku za 2008 r. ma przyczynić się m.in. do kontynuowania akcji kredytowej Banku Pocztowego i pozwolić na dalszy rozwój.

Na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariusze udzielili również absolutorium z wykonania obowiązków Członkom Rady Nadzorczej i Zarządowi Banku Pocztowego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »