Motoryzacja » Transport

Bardziej widoczne oznakowanie przejazdów kolejowych

Bardziej widoczne oznakowanie przejazdów kolejowych
Zobacz więcej zdjęć »
3M Poland wspiera tegoroczną edycję kampanii społecznej prowadzonej przez PKP PLK SA „Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj!". Jako partner prowadzonych działań 3M zaproponowało podniesienie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych poprzez ich bardziej widoczne oznakowanie.

W ramach współpracy zostały do tej pory specjalnie oznakowane przejazdy kolejowe położone w Warszawie przy ul. Baletowej, ul. Łodygowej i ul. Warszawskiej w Ursusie.

Ustawione tam znaki mają zwracać uwagę kierujących pojazdami na zbliżanie się do przejazdu kolejowego, jako miejsca, w którym należy zachować szczególną ostrożność.

Oznakowanie zaprojektowano w taki sposób, aby było ono dostrzegalne ze znacznie większej odległości, wyróżniało się z tła drogi i było lepiej widoczne w nocy. W tym celu zostały użyte folie odblaskowe pryzmatyczne i pełnopryzmatyczne 3 generacji, a także znaki na tle folii żółtozielonej odblaskowo - fluorescencyjnej.

Zaangażowanie 3M w kampanię PKP PLK SA „Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj!" wynika z przekonania, że na bezpieczeństwo drogowe wpływ mają różne czynniki. Dlatego z jednej strony ważne jest edukowanie kierowców i przypominanie im o konieczności respektowania przepisów, a z drugiej strony do większego bezpieczeństwa przyczynić się mogą działania inżynieryjne, wśród nich stosowanie znaków o dobrych parametrach widoczności, odblaskowości i dostrzegalności. Oznakowanie przejazdów kolejowych na terenie warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich ma charakter pilotażowy. Efekty będą monitorowane - ocenie zostanie poddane zachowanie kierowców przed zamontowaniem znaków i po, a także liczba zdarzeń drogowych w dłuższym okresie czasu.

Znaki drogowe wyprodukowała firma Czmuda SA na zlecenie 3M i z użyciem folii odblaskowych produkcji 3M.

O 3M

3M będąc uznanym liderem w dziedzinach badania i rozwoju, produkuje tysiące innowacyjnych produktów na potrzeby dziesiątek różnych rynków m.in. bezpieczeństwa i ochrony zdrowa. Kluczową siłą 3M jest zastosowanie więcej niż 40 odmiennych platform technologicznych - często w połączeniu - dzięki którym dostosowuje się do szerokiego zakresu potrzeb klienta. Przy sprzedaży wynoszącej 25 mld USD, 3M zatrudnia 79 000 osób na całym świecie i prowadzi działalność w ponad 60 krajach.
W celu uzyskania dodatkowych informacji, proszę odwiedzić stronę internetową: www.3m.com

O 3M Poland
3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing i została założona w Polsce w 1991 roku. Centrala mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu. 3M Poland posiada zakłady produkcji medycznej i przemysłowej we Wrocławiu, Skomielnej i Janinowie. 3M Poland posiada w swojej ofercie ponad 10 000 produktów. Firma oferuje produkty z wielu różnych dziedzin - m.in. medycyny, stomatologii, telekomunikacji, energetyki. Dział systemów bezpieczeństwa ruchu drogowego należy do największych w ramach całego koncernu.
W celu uzyskania dodatkowych informacji, proszę odwiedzić stronę internetową: www.3m.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »