Technologie » Telekomunikacja

Belkin ogłasza kompatybilność inteligentnej aplikacji WeMo z systemem Android

Belkin ogłasza kompatybilność inteligentnej aplikacji WeMo z systemem Android
Zobacz więcej zdjęć »
Amerykańska marka Belkin ogłosiła, że aplikacja WeMo jest teraz dostępna także dla telefonów z systemem Android 4.0. Dzięki temu większa grupa użytkowników będzie mogła bez ograniczeń korzystać z tego praktycznego rozwiązania.

WeMo  to inteligentne urządzenie do zarządzania domowym sprzętem elektronicznym. Jak się nim posługiwać? Prosto i intuicyjnie: przełącznik WeMo wkładamy do kontaktu i do niego podłączamy sprzęt. Teraz można go włączać lub wyłączać dzięki bezpłatnej aplikacji znajdującej się na smartfonie czy tablecie z systemem iOS lub od teraz także  Android. WeMo łączy się z siecią Wi-Fi, ale sterować nim można również korzystając z Internetu mobilnego.

Genialny gadżet daje możliwość zarządzania dowolną liczbą urządzeń z każdego miejsca na Ziemi (np. podczas dalekich wakacji). A dzięki systemowi modułowemu, w każdej chwili można dodać kolejne przełączniki WeMo. Koniec zamartwiania się o niewyłączone żelazko - teraz można wyłączyć je zdalnie i problem z głowy!

Aplikacja jest też zintegrowana z internetowym serwisem IFTTT, który umożliwia stworzenie wyzwalaczy wykorzystując różne internetowe usługi, takie jak prognoza pogody, email i portale społecznościowe. Możesz na przykład wykorzystać IFTTT, żeby otrzymywać wiadomość na telefon za każdym razem, gdy WeMo Switch + Motion wyczuje ruch albo wykorzystać WeMo Light Switch, aby wyłączał światło, gdy zachodzi słońce. Teraz z tych rozwiązań będą mogli korzystać także użytkownicy urządzeń mobilnych z systemem Android 4.0. 

„Użytkownicy Androida czekali na tę możliwość, a to, że udało nam się wyjść naprzeciwko ich oczekiwaniom to ważny krok, który pokazuje nasze ciągłe zaangażowanie i staranność w tworzeniu prostego, dostosowanego do warunków domowych systemu monitoringu i kontroli, z którego można korzystać o każdej porze, w każdym miejscu i sytuacji",  mówił Ohad Zeira, Dyrektor ds. Zarządzania Marką z firmy Belkin. „Przy oczekiwanej przez Gartner liczbie ponad miliarda urządzeń wykorzystujących Androida, która zostanie osiągnięta do 2014 roku, rozszerzanie możliwości WeMo wobec Androida stanowi kluczowy punkt rozwoju i rozwijającego się sukcesu marki WeMo."

Dostępność

Darmową aplikacja WeMo w wersji na Androida 4.0 można pobrać w sklepie internetowym Google Play Store.

Belkin - to wielokrotnie nagradzana firma inspirowana przez ludzi. Posiada ponad 200 patentów i wciąż nie ustaje w kreowaniu i tworzeniu produktów, mających na celu polepszać i ułatwiać życie ludziom. W swojej ofercie Belkin posiada szeroki wachlarz akcesoriów do tabletów, smartfonów i notebooków. Założona w 1983 roku innowacyjna firma zatrudnia ponad  1200 pracowników w 37 krajach. Jej siedziba mieści się w Playa Vista w Kalifornii.
Więcej informacji o marce Belkin znajduje się na stronie Belkin.com, na Facebooku: http://www.facebook.com/Belkin.UK i na Twitterze: http://twitter.com/Belkin_UKRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Belkin.com
http://www.belkin.com/pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »