Technologie » Komputery

BenQ MP575 – projektor XGA dla MSP i edukacji

BenQ MP575 – projektor XGA dla MSP i edukacji
Zobacz więcej zdjęć »
BenQ prezentuje kolejny model projektora z serii uniwersalnej – MP575 - przeznaczony dla odbiorców z sektora edukacji, małych i średnich firm oraz użytkowników domowych.

Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii BrilliantColor™ i parametrów – kontrast 2600:1, jasności 3000 ANSI lumenów - jest to doskonały projektor dla różnych wielkości pomieszczeń i sal. Wysoka niezawodność oraz małe wymiary w połączeniu z czasem pracy lampy 4000 godzin (w trybie ekonomicznym) zapewniają wysoką użyteczność urządzenia w codziennych użytkowaniu.

Uniwersalność - nie tylko z nazwy

Projektor MP575 ma podstawową rozdzielczość XGA – 1024x768 pikseli, która jest najlepiej akceptowalna przez większość aplikacji komputerowych do prezentacji. Dzięki szerokiemu zakresowi ustawień wielkości ekranu od 24” (60cm) do 300” (750cm) cali projektor ten jest dobrym wyborem dla średniej wielkości klas szkolnych, niewielkich firm oraz małych sal konferencyjnych. Dzięki zastosowaniu technologii BrilliantColor™ oraz Texas Instruments® prezentacje są na wysokim poziomie, jasność jest zwiększona o 50% przy lepszym odwzorowaniu średnich tonów kolorów, szczególnie dobrze jest to zauważalne przy odtwarzaniu filmów oraz wyświetlaniu zdjęć.

Zastosowanie rozwiązania pod nazwą 3D Color Management, to stosowana w najnowszych modelach projektorów BenQ funkcja , która pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu. Dzięki wysokiej jasności wyświetlanego obrazu, projektor pozwala na prezentację bez zaciemniania pomieszczenia.

Jednocześnie zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do gier komputerowych.

Średnie i małe firmy korzystając z projektora MP575 docenią jego wysoki kontrast 2600:1, czytelność i ostrość obrazu.

Wbudowane ustawienia fabryczne można łatwo i szybko wybrać w zależności od typu prezentacji. Model ten posiada wbudowany głośnik o mocy 2Watt. Wejścia oferują gniazda: D-sub, komponent Video, S-Video: Mini Din 4 pin x 1 oraz kompozyt Video: RCA x 1. Gniazda Audio: Stereo Mini Jack x 1. Gniazda wyjściowe na PC: D-Sub. Funkcja Wall Color Correction – pozwala na wybór trze kolorów tła pod prezentację. Dzięki wadze 2,2kg, projektor można ławo przenosić z miejsca na miejsce. 

Praca zawsze na maksimum wydajności

Projektor MP575 jak żaden inny na rynku oferuje bardzo zaawansowane możliwości i funkcje i to za atrakcyjna cenę , niż podobne modele konkurencji. Dzięki 4000 godzin pracy (w trybie ekonomicznym) oraz wbudowanemu systemowi inteligentnej ochrony lampy, konstrukcji pozbawionej filtra – projektor jest nisko kosztowy w eksploatacji. Technologia ochrony przed kurzem – Anti-dust DLP® zabezpiecza przed awariami w małych pomieszczeniach takich jak sale klasowe czy pomieszczenia biurowe. Całkowity wskaźnik kosztów do wydajności jest dodatkowo korzystny ze względu na funkcję automatycznego wyłączenia Auto-Off (power-saving). Projektor jest cichy Do innych parametrów stosunkowo istotnych dla odbiorców należy wymienić: ręczny zoom – 1.10:1, obraz 4:3 lub 16:9, obsługę HDTV z 1080p. Gniazda wejściowe Komponent, Kompozyt, S-Video, RGB, mini-jack stereo i RS-232. Wymiary: 255 x 90 x 214 mm

 

Projektor BenQ MP575 dostępny jest w sugerowanej cenie detalicznej 2.389 zł z VAT. Gwarancja 36 miesięcy (6 miesięcy na lampę).

Parametry techniczne:

Technologia projekcjiTechnologia DLP® Texas Instruments
Rozdzielczość podstawowaXGA (1024 x 768)
Możliwe rozdzielczościVGA (640 x 480) do UXGA (1600 x 1200)
Jasność 3000 ANSI Lumenów
Kontrast2600:1
Wielkość obrazu24" do 300"
Wskaźnik projekcji1.86 - 2.04 (53" @ 2 metrów)
Zoom Manualny, 1.10:1
Korekta trapezuW pionie ± 40°
ObiektywF = 2.55 ~ 2.65, f = 20.95 ~ 23.0 mm
Źródło światła / Długość życia lampy210W, 3000 / 4000 godzin (tryb normalny / tryb ekonomiczny)
Głośność pracy33 / 28 dB (tryb normalny / tryb ekonomiczny)
Wyświetlane koloryPełna paleta 16.7 mln kolorów
Format obrazuPodstawowy 4:3 (16:9 do wyboru)
Częstotliwość pozioma31 ~ 82 kHz
Częstotliwość pionowa48 ~ 85 Hz
Źródła wejściowePC Analog RGB : D-Sub 15 pin x 1
Component Video : D-Sub 15 pin x 1 (dzielony a Analog RGB)
S-Video : Mini Din 4 pin x 1
Composite Video : RCA x 1
Audio Stereo Mini Jack x1
Serial Connector : RS232 9 pin x 1
Źródła wyjściowePC MOnitor Out : D-Sub 15 pin x 1
Audio Stereo Mini Jack x 1
Głośnik 2W x 1
Sygnał videoNTSC / PAL / SECAM
Wymiary (WxHxD)255 x 90 x 214 mm
Waga 2.2 kg (4.8 lbs)
Zasilanie100 do 240 V, 50 do 60 Hz
Pobór mocy275W, Standby < 1W
Języki OSD (On-Screen Display)Bułgarski / Chorwacki / Czeski / Dunski/
Holenderski / Angielski / Fiński / Francuski/
Niemiecki / Węgierski / Włoski / Japoński
Koreański / Norweski / Polski / Portugalski /
Rumuński / Rosyjski / Tradycyjny Chiński /
Uproszczony Chiński / Hiszpański / Szwedzki /
Turecki / Tajlandzki (24 języki)
Funkcje podstawoweTechnologia BrilliantColorTM
Zarządzanie kolorami 3D
Zablokowanie panela
Szybkie chlodzenie
Szybkie wyszukiwanie sygnału
Zamrożenie
Pusty ekran
Automatyczne wyłączenie
Zabezpieczenie hasłem
Kompatybilność z HDTV
Tryb dużej wysokości

Brak filtrów (oszczędność kosztów)
Akcesoria standardoweBroszura "szybki start"
Podręcznik użytkownika na dysku CD
Pilot
Baterie do pilota
Kabel VGA
Kabel zasilający
Akcesoria opcjonalneKabel RS232
Zestaw do montażu sufitowego
Torba
Zgodność z HDTV480i / 480p / 576i / 576p / 720p / 1080i / 1080p
 

Korporacja BenQ www.BenQ.com

Korporacja BenQ jest wiodącym światowym projektantem i producentem cyfrowych urządzeń dla domu i biura: projektorów multimedialnych, monitorów LCD, odbiorników TV LCD, aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych, komputerów przenośnych, urządzeń pamięci masowej, nośników oraz klawiatur i myszy komputerowych

BenQ jest firmą działającą na wielu rynkach, silnie koncentrującą się na mobilnej komunikacji, wyświetlaczach wizyjnych oraz na połączeniu technologii sieciowych i cyfrowych.

Zgodnie z motto “Bringing Enjoyment and Quality to Life” BenQ łączy w swoich produktach bardzo wysoki poziom i technologiczne zaawansowanie z łatwością i przyjemnością obsługi, zarówno w pracy jak i w rozrywce.

W 2007 roku, obroty korporacji BenQ wyniosły 1.83 miliarda dolarów USA (włączając w to wynik obrotów skonsolidowany z działalności poszczególnych marek produktów, zanim nastąpiło wydzielenie części zajmującej się produkcją)

 

O grupie BenQ

Grupę BenQ tworzy 12 firm, które działają na rynku niezależnie od siebie, jednocześnie ścisłe ze sobą współpracując. W skład Grupy BenQ wchodzą: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (trzeci na świecie producent wielkoformatowych matryc TFT-LCD), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, Daxon Technology Inc., Daxin Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, Darwin Precisions, Ltd, Raydium Semiconductor Corporation, Cando Corporation and Wellypower Co., Ltd.

W 2007 roku, obroty całej Grupy wyniosły 26 miliardów dolarów USA. BenQ w Polsce:  www.benq.pl

BenQ oferuje na polskim rynku tylko wybrane grupy produktowe: projektory multimedialne, monitory LCD, aparaty cyfrowe, notebooki , myszki i nośniki (CD, DVD, blu-ray).

Według niezależnych rankingów analityków rynku, od dwóch lat BenQ zajmuje w Polsce pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedanych projektorów multimedialnych i 3 lub 4 (różnie w kolejnych kwartałach roku)  pod względem sprzedaży monitorów LCD.

 

Kontakt do przedstawiciela BenQ w Polsce www.BenQ.pl :

Dorota Kot, mailto:d.kot@BenQ.com  komórka: (+48) 607 936 650

Obsługa Prasowa i PR:
Zbigniew Blewoński,
mailto:zbigniew.blewonski@indalo.pl 
komórka: (+48) 501-772-619Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Indalo PR
http://www.indalo.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »