Technologie » Komputery

BenQ MP724 profesjonalny projektor XGA dla biznesu

BenQ MP724 profesjonalny projektor XGA dla biznesu
Zobacz więcej zdjęć »
BenQ MP724 - 3500 ANSI lumenów, kontrast 2800:1, podstawowa rozdzielczość XGA 1024x768, złącze DVI z HDCP, HDMI, Golden Ratio Color Wheel

BenQ wprowadza na polski rynek nowy, uniwersalny projektor MP724 z serii przeznaczonej dla odbiorców biznesowych, w szczególności małych i średnich firm. Nowy model cechuje się wysoką jasnością obrazu 3500 ANSI lumenów, ostrym obrazem o kontraście 2800:1, podstawową rozdzielczością obrazu XGA - 1024x768 pikseli oraz wsparcie dla rozdzielczości od VGA (640x350) do UXGA (1600x1200). Projektor ma korzystny wskaźnik projekcji – obraz o przekątnej 54” (138 cm) wyświetla z odległości 2 metrów. Obraz może mieć rozmiar od 34” (87 cm) do 300” (726 cm) maksymalnie. Urządzenie ma gniazda HDMI i DVI-I obsługujące HDCP. Obsługiwane systemy TV – NTSC, PAL, SECAM, obraz może być wyświetlany w formatach 4:3 oraz 16:9. W systemie HDTV dostępne są rozdzielczości – 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i i 1080p. W projektorze MP724 zastosowano konstrukcję obudowy zapewniającą bardzo cichą pracę – 34dB w trybie ekonomicznym i 37dB w trybie normalnym. Różnorodność portów komunikacyjnych zapewnia wszechstronne korzystanie z projektora w biurze i domu, w tym możliwość podłączenia do komputera, odtwarzacza DVD, urządzeń zgodnych z HDTV, czy konsol do gier.

Wbudowany głośnik o mocy 3W wystarcza do nagłośnienia prezentacji w niewielkiej sali. Bardzo bogate jest wyposażenie projektora w funkcje tj. 11 ustawień fabrycznych obrazu, automatyczne wyłączenie projektora, wyłącznik czasowy, szybkie chłodzenie, korekcja koloru tła, czas pomiaru prezentacji i inne. Wymiary projektora: 325x254x95mm, waga: 3,4kg.

 Unikalna technologia odwzorowania kolorów

BenQ MP724 zapewnia wysokiej jakości kolor dzięki unikalnej technologii odwzorowania kolorów firmy BenQ pod nazwą Golden Ratio Color Wheel (sześciosegmentowe koło kolorów). Jest to rozwiązanie technologiczne, które zapewnia rzeczywiste barwy i kolory dla jak najlepszej jakości obrazu w trybie HDTV. Zastosowanie Golden Ratio Color Wheel zapewnia, że wyświetlany obraz ma bardziej naturalne tony kolorów. Funkcja Golden Ratio Color Wheel pozwala na stworzenie bogatego kolorystycznie obrazu dla wszystkich formatów sygnału wideo, zwłaszcza DVD, telewizji wysokiej rozdzielczości HDTV, a także generowania wysokiej jakości przy wyświetlaniu dynamicznych obrazów.

Projektor korzysta także z technologii BrilliantColor, która pozwala na wyświetlanie obrazu o podwyższonej jasności z dużą głębią kolorów. Co więcej, funkcja 3D Management, pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu.

 

Wysoka funkcjonalność dla różnorodnych zastosowań

Dzięki wysokiej jasności wyświetlanego obrazu, projektor pozwala na prezentację bez zaciemniania pomieszczenia.  Jednocześnie zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do gier komputerowych. Funkcja UNISHAPE pozwala na znacznie lepsze wykorzystanie możliwości lampy projektora przez lepsza synchronizację z Digital Micro mirror Device (DMD) i kołem kolorów. Uzyskano dzięki temu zwiększenie o 40% większej jasności i lepszego wzmocnienia określonych kombinacji barw przy pracy z różnymi typami aplikacji. Dodatkowo, projektor pozwala na pomiar czasu trwania prezentacji, posiada funkcję szybkiego wyszukiwania źródła sygnału, szybkiego chłodzenia po wyłączeniu, automatyczne wyłączenie w przypadku kiedy projektor jest nieużywany oraz korekcję obrazu zależnie od koloru tła na którym jest wyświetlany. Korekta dotyczy dopasowania jasności obrazu, kolorów i kontrastu dla pięciu różnych domyślnie ustawionych kolorów ekranu lub ściany na której wyświetlany jest obraz. 

Projektor dostępny będzie na przełomie listopada i grudnia 2008 w sugerowanej cenie detalicznej 3.399 PLN z VAT.

Gwarancja 36 miesięcy door-to-door. (6 miesięcy na lampę)Parametry techniczne

Technologia ekranuTechnologia DLP® by Texas Instruments
PanelXGA 2xLVDS DMD™ x 1
Rozdzielczość podstawowaXGA (1024 x 768)
Możliwe rozdzielczościVGA (640 x 350) to SXGA (1280 x 1024)
Jasność 3500 ANSI lumenów
Kontrast2800:1 (Full on/Full off)
Wielkość obrazu34" to 300"
Wskaźnik projekcji1.9 (Wide) ~ 2.2 (Tele), 52" @ 2m
Zoom Manual zoom, 1.15:1
Obiektyw F=2.55 ~ 2.72, f=21.3 ~ 24.5 mm
Źródło światła280W, 2000/3000hours (Normal/Economic mode)
Głośność pracy37/34 dB (Normal / Economic mode)
Wyświetlane koloryFull 16.7 million color palette
Format obrazu4:3 native, 16:9 screen selectable
Częstotliwość pozioma31 ~ 90 KHz
Częstotliwość pionowa50 ~ 85 Hz
Źródła wejściowePC
Analog RGB: D-sub 15 pin x 1
DVI-I (HDCP support)
A/V
HDMI (v1.3) x 1
Component video: D-sub 15 pin x 1 (Shared with Analog RGB connector)
S-Video: Mini Din 4 pin x 1
Composite video: RCA x 1
DVI-I (HDCP support)
Audio
Stereo mini jack x 1
RCA (L/R) x 1
Źródła wyjściowePC
D-sub (15 pin) x 1
Stereo mini jack x 1
Audio
3 Watt speaker x 1
Źródła wyjścioweUSB connector : USB x 1 (Type B)
Serial Connector : RS232 (D-sub 9 pin) x 1
Sygnał videoNTSC, PAL, SECAM
Wymiary (WxHxD)325 x 95 x 254 mm
Waga 3.4 kg
Zasilanie100 to 240 VAC, 50 to 60 Hz
Pobór mocy350W, Standby <5W
Języki OSD (On-Screen Display)English/ French/ German/ Italian/ Spanish/ Russian/ Traditional Chinese/ Simplified Chinese/ Japanese/ Korean/ Swedish/ Dutch/ Turkish/ Czech/ Portuguese / Thai/ Polish
Preset Modes / Application ModesPC Input
Dynamic Mode
Presentation Mode
sRGB Mode
Cinema Mode
User 1 Mode
User 2 Mode
A/V Input
Dynamic Mode
Standard Mode
Cinema Mode
User 1 Mode
User 2 Mode
FunkcjeBrilliantColor
UNISHAPE
3D Color Management
Quick Auto Search
Sleep Timer
Presentation Timer
Power On/Off Tone
Panel Key Lock
Resolution Reminder
11 Sets of Picture Mode
"Q?" Hot Key for FAQ
Wall Color Correction
Blank (ECO Mode)
Quick Cooling
Auto Off
Security Password
My Screen
HDCP Compatible
HDTV Compatible
High Altitude Mode
Freeze
MacIntosh Compatible
Akcesoria standardoweQuick Start Guide
Manual CD
Soft Carry Case
Remote Control w/ Battery
Batteries for R/C
VGA cable
Power cord
Akcesoria opcjonalneCeiling Mounting Kit
Spare Lamp Kit
Presentation Plus

 

zdjęcia 300dpi: http://www.benq.pl/products/Projector/?product=1058&page=gallery

  

Korporacja BenQ www.BenQ.com

Korporacja BenQ jest wiodącym światowym projektantem i producentem cyfrowych urządzeń dla domu i biura: projektorów multimedialnych, monitorów LCD, odbiorników TV LCD, aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych, komputerów przenośnych, urządzeń pamięci masowej, nośników oraz klawiatur i myszy komputerowych

BenQ jest firmą działającą na wielu rynkach, silnie koncentrującą się na mobilnej komunikacji, wyświetlaczach wizyjnych oraz na połączeniu technologii sieciowych i cyfrowych.

Zgodnie z motto “Bringing Enjoyment and Quality to Life” BenQ łączy w swoich produktach bardzo wysoki poziom i technologiczne zaawansowanie z łatwością i przyjemnością obsługi, zarówno w pracy jak i w rozrywce.

W 2007 roku, obroty korporacji BenQ wyniosły 1.83 miliarda dolarów USA (włączając w to wynik obrotów skonsolidowany z działalności poszczególnych marek produktów, zanim nastąpiło wydzielenie części zajmującej się produkcją)

 

O grupie BenQ

Grupę BenQ tworzy 12 firm, które działają na rynku niezależnie od siebie, jednocześnie ścisłe ze sobą współpracując. W skład Grupy BenQ wchodzą: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (trzeci na świecie producent wielkoformatowych matryc TFT-LCD), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, Daxon Technology Inc., Daxin Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, Darwin Precisions, Ltd, Raydium Semiconductor Corporation, Cando Corporation and Wellypower Co., Ltd.

W 2007 roku, obroty całej Grupy wyniosły 26 miliardów dolarów USA.
BenQ w Polsce:  www.benq.pl

BenQ oferuje na polskim rynku tylko wybrane grupy produktowe: projektory multimedialne, monitory LCD, aparaty cyfrowe, notebooki , myszki i nośniki (CD, DVD, blu-ray).

Według niezależnych rankingów analityków rynku, od dwóch lat BenQ zajmuje w Polsce pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedanych projektorów multimedialnych i 3 lub 4 (różnie w kolejnych kwartałach roku)  pod względem sprzedaży monitorów LCD.

Kontakt do przedstawiciela BenQ w Polsce www.BenQ.pl :

Dorota Kotmailto:d.kot@BenQ.com  komórka: (+48) 607 936 650

Obsługa Prasowa i PR:
Zbigniew Blewoński,
mailto:zbigniew.blewonski@indalo.pl 
komórka: (+48) 501-772-619Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Indalo PR
http://www.indalo.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »