Gospodarka » Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo leasingobiorcy

Ubezpieczenie „Z nami bezpieczniej” to nowa forma ochrony leasingobiorcy w ofercie VB LEASING.

Zawarcie polisy gwarantuje ubezpieczonemu spłatę rat leasingowych w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych czynników losowych, uniemożliwiających regulowanie należności wynikających z umowy leasingu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguZabezpiecza leasingobiorcę, jego rodzinę bądź wspólników przed finansowymi skutkami takich zdarzeń jak czasowa niezdolność do pracy, hospitalizacja, czy śmierć.

- Spłata rat leasingowych może być dla przedsiębiorcy dużym obciążeniem finansowym w sytuacji, gdy z powodów zdrowotnych nie może w pełni prowadzić firmy lub jej nadzorować.  - podkreśla Krzysztof Famulski członek Zarządu VB Leasing Polska SA. - Wprowadzamy ubezpieczenie „Z nami bezpieczniej", ponieważ chcemy, aby nasi klienci w trudnych dla nich chwilach mieli poczucie finansowego bezpieczeństwa, przynajmniej pod względem zobowiązań względem leasingodawcy.

Zawarcie polisy oznacza ochronę finansów przez cały okres leasingu, ponieważ ubezpieczenie spłaty rat leasingowych wchodzi w życie z dniem uruchomienia umowy leasingu. Do podpisania tzw. deklaracji zgody nie są wymagane badania medyczne ubezpieczonego, istotny jest jednak jego wiek. W momencie spłaty ostatniego zobowiązania leasingobiorca nie może mieć więcej niż 65 lat.

- Suma ubezpieczenia naszego nowego produktu równa jest sumie wszystkich rat leasingowych wraz z kwotą wykupu i pozostałymi zobowiązaniami przewidzianymi umową. - informuje Krzysztof Famulski. Oznacza to między innymi, że w przypadku śmierci leasingobiorcy spłata pozostałych zobowiązań z tytuły leasingu łącznie z końcowym wykupem przedmiotu przechodzi na ubezpieczyciela. Nieuregulowane należności nie obciążają rodziny zmarłego ani współwłaścicieli firmy. 

- Ubezpieczenie płatności cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców, ponieważ chroni ich najbliższych, a dla firm jest dodatkową gwarancją utrzymania dobrej historii kredytowej. - przyznaje Arkadiusz Jaśkowski Prezes Zarządu EOS RISQ Polska Sp. z o.o.

Realizowanie zobowiązań płatniczych firmy, także w sytuacjach niedyspozycji jej właściciela, jest możliwe, jeśli już podczas zawierania umów podjęte zostaną odpowiednie zabezpieczenia. W ramach ubezpieczenia „Z nami bezpieczniej" VB LEASING utrzymana zostaje ciągłość spłat rat leasingowych nawet w przypadku czasowej niezdolności do pracy.

VB Leasing Polska SA istnieje w Polsce od 2000 roku. Spółka oferuje polskim przedsiębiorcom leasing operacyjny i finansowy ruchomości w tym: samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, floty, maszyn i urządzeń (m.in. przemysłowych, budowlanych, rolniczych, medycznych), jachtów, sprzętu biurowego i IT. Jako jedna z niewielu firm, oferuje klientom leasing konsumencki, a dzięki kooperacji z siostrzaną spółką Immoconsult VB LEASING także leasing nieruchomości. Ponadto spółka oferuje pożyczki dla branży rolniczej i medycznej. Od wielu lat w ofercie produktowej VB LEASING znajdują się także dodatkowe ubezpieczenia zapewniające ochronę prawną użytkowników leasingowanych pojazdów (Ubezpieczenie ochrony prawnej VB LEASING Adwokat), czy gwarantujące bezpieczeństwo podczas podróży zagranicznych (Ubezpieczenie VB Leasing Assistance, Ubezpieczenie VB Leasing Truck Assistance). Produkty VB LEASING dostępne są w 12 oddziałach i 5 filiach, zlokalizowanych w największych miastach Polski, a także w sieci Autoryzowanych Przedstawicieli i współpracujących banków spółdzielczych (Spółdzielczy Leasing).

EOS RISQ Polska Sp. z o.o.  jest licencjonowanym brokerem ubezpieczeniowym, którego właścicielem jest GrECo International Holding AG. Firma działa w Polsce od 2000 r. - w tym czasie zbudowała zespół dysponujący profesjonalną wiedzą zawodową i wieloletnim doświadczeniem w ubezpieczaniu dużych ryzyk. EOS RISQ Polska oferuje rozwiązania dostosowane do potrzeb swoich klientów oraz specyfiki prowadzonej przez nich działalności. W swojej pracy wykorzystuje doświadczenie zdobyte lokalnie oraz know-how właścicieli i międzynarodowych partnerów. W ramach współpracy z VB LEASING, trwającej od roku 2008, EOS RISQ Polska odpowiada za przygotowanie i obsługę programów ubezpieczeniowych dla klientów VB LEASING w tym najnowszego produktu „Z nami bezpieczniej".

Ubezpieczycielem programu jest Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group która działa na polskim rynku od 1997 roku. Spółka należy do austriackiej grupy Vienna Insurance Group, wiodącego ubezpieczyciela w Europie Środkowo Wschodniej. Firma oferuje duży wybór ubezpieczeń na życie dla klientów indywidualnych oraz dla klientów biznesowych, w tym m.in. produkty ochronne, inwestycyjne, posagowe i grupowe.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

VB Leasing Polska SA
http://www.vbleasing.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »