Dom » Budownictwo

Bezpieczeństwo może być zabawne – Dzień Bezpieczeństwa w ROCKWOOL Polska

Bezpieczeństwo może być zabawne –  Dzień Bezpieczeństwa w ROCKWOOL Polska
Zobacz więcej zdjęć »
Temat bezpieczeństwa w pracy nie powinien ograniczać się do biernego przestrzegania istniejących przepisów prawnych. Dlatego w ROCKWOOL Polska pracownicy nie poprzestają na działaniach wymaganych ustawowo i sztampowych szkoleniach. W myśl tego raz w roku organizowany jest Dzień Bezpieczeństwa.

W ROCKWOOL Polska pracownicy stanowią najwyższą wartość, a dbałość o ich warunki pracy, przede wszystkim bezpieczeństwo, jest ważnym elementem kultury organizacyjnej firmy. Troska o komfortowe warunki pracy i zdrowie całego zespołu są ważnymi elementami polityki ROCKWOOL Polska już od lat. Potwierdzają to liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane m.in. przez Państwową Inspekcję Pracy. – Dla naszych pracowników bezpieczeństwo nie jest tylko pustym hasłem. Dzięki prowadzonym od lat aktywnym działaniom edukacyjnym, stało się ono wartością nadrzędną dla każdego z nas. Wszyscy jesteśmy zaangażowani w przestrzeganie i tworzenie nowych zasad BHP. Nasze działania obejmują promocję bezpieczeństwa nie tylko na terenie naszych zakładów, ale także podczas podróży do i z pracy oraz w codziennym życiu. Ważne jest tutaj hasło: bezpieczeństwo zaczyna się od Ciebie. Naszym nadrzędnym celem jest, aby każdy pracownik dotarł bezpiecznie po pracy do domu – podkreśla Andrzej Wiater, Manager ds. BHP Grupy ROCKWOOL.

Elementem tej polityki jest organizowany co roku Dzień Bezpieczeństwa. Podczas tegorocznych obchodów, pracownicy mieli okazję aktywnie uczestniczyć w wykładach, konkursach i zabawach, przybliżających tematykę bezpieczeństwa w przystępny i nieoczywisty sposób. Z jednej strony firma, dbając o zdrowie pracowników, nie tylko w pracy, zorganizowała warsztaty dot. zdrowego odżywiania oraz środków ochrony indywidualnej. Z drugiej strony była to okazja do potraktowania tej ważnej kwestii z przymrużeniem oka – można było przejść tor przeszkód w alkogoglach (symulujących stan po spożyciu alkoholu), poczuć się jak operator wózka widłowego w symulatorze lub przymierzyć kombinezon geriatryczny, aby przekonać się jak to będzie, kiedy doścignie nas podeszły wiek. Nie zabrakło także konkursów oraz testów wiedzy o bezpieczeństwie dla dorosłych i dzieci, w tym także aktywnego wspolzwodnictwa miedzy reprezentantami dzialow w wydaniu Olimpiady BHP.

- Już 2 raz uzestniczyłem w Dniu Bezpieczeństwa. Za każdym razem dowiadujemy sie czegoś nowego i jesteśmy w stanie przenieść tę wiedzę z warunków pracowych, na życie prywatne. Dzięki takim akcjom rośnie świadomość, żę bezpieczeństwo to wielka wartość i coś, o co każdy z nas musi sam dbać, a nie tylko formalne przepisy. Zabawna forma sprawia, że poszerzanie wiedzy jest przyjemnością. Szczególnie dla naszych dzieci, które poprzez gry zdobywają niezbędną im w przyszlości, bez względu na to co będą robić wiedzę i świadomość - podkreśla Hubert Rudziński, pracownik ROCKWOOL Polska.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »