Gospodarka » Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo obiektów przemysłowych

Bezpieczeństwo obiektów przemysłowych
Zobacz więcej zdjęć »
Na równi z kwestią wewnętrznych zabezpieczeń obiektów przemysłowych, stoi bezpieczeństwo na terenach wokół firmy. Dobór odpowiedniej bramy i ogrodzenia to niejednokrotnie decyzja, za którą idzie bezpieczeństwo setek pracowników.

Kluczowa rola bramy

Wrocławskie Centrum Informatyczno – Usługowe IBM korzysta z ponad 14 – metrowej bramy LEGI z systemem zabezpieczeń ASO Safety. W korporacji zatrudniającej ponad 3 tysiące pracowników, kwestie logistyki i BHP muszą być dopięte na ostatni guzik. Zwłaszcza, że w przypadku bram, automatyka musi być niezawodna. Jej ewentualna wadliwość to zagrożenie dla życia i zdrowia przechodniów, a także karoserii przejeżdżających aut.

W przypadku systemu zabezpieczeń ASO Safety, ryzyko wypadku jest zredukowane do minimum. Rozbudowany system czujników i fotokomórek pozwala na zatrzymanie mechanizmu bramy w przypadku kontaktu z przeszkodą w dowolnym miejscu. Przez przeszkodę rozumiemy oczywiście człowieka, który przecina tor jazdy bramy. Albo przejeżdżający samochód. Czujniki znajdują się zarówno z przodu zamykanego skrzydła, jak i w prześwitach, przez co ich skuteczność jest zwiększona.


Wokół obiektu

Gwarantów bezpieczeństwa na zewnątrz obiektu przemysłowego jest kilka. Zaufana firma ochroniarska, czy przemyślany monitoring to połowa sukcesu. Drugą jest odpowiednio dobrane ogrodzenie, które zagwarantuje bezpieczeństwo zarówno pracownikom firmy, jak i osobom postronnym, znajdującym się w pobliżu. Jedną z krat, jakie można zastosować wokół obiektu przemysłowego, jest ogrodzenie LEGI typu RLQ. Krata dedykowana jest miejscom, które znajdują się blisko ruchliwych ulic. Przeprowadzone testy wykazały, że konstrukcja neutralizuje siłę uderzenia, a zatem ogrodzenie nie odkształci się nawet pod wpływem wjeżdżającego w nie z dużą prędkością samochodu.

Jeżeli chcemy stworzyć skuteczny system monitoringu, warto zastanowić się nad wyborem kraty z dużymi oczkami a także możliwie dyskretnego słupka ogrodzeniowego, za którym nie da się schować. Takie cechy w połączeniu ze stabilnością gwarantuje z kolei słupek LEGI typu R-Fil, rekomendowany przez specjalistów do obiektów z własnym systemem monitoringu. Zaprojektowany w ten sposób system zwiększy standardy funkcjonowania przedsiębiorstwa i pomoże uczynić je bardziej bezpiecznym miejscem, zarówno dla pracowników, jak i osób postronnych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Juicy Marketing

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »