Gospodarka » Bezpieczeństwo

Bezpieczne lądowanie ze Schneider Electric

Bezpieczne lądowanie ze Schneider Electric
Zobacz więcej zdjęć »
Lotniska to miejsca publiczne wymagające szczególnej ochrony. Instalowany tam sprzęt zabezpieczający musi spełniać najwyższe międzynarodowe standardy. Na nowopowstających lotniskach w Jasionce k/Rzeszowa i we Wrocławiu dostawcą takich systemów jest Schneider Electric.

W dobie coraz większego zagrożenia zamachami terrorystycznymi, lotniska są szczególnie narażone na tego typu ataki. Na całym świecie odnotowuje się systematyczny wzrost liczby pasażerów. W 2010 roku według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego polskie porty lotnicze obsłużyły ponad 20 mln pasażerów. Szacuje się, że w 2020 roku będzie ich już 41,5 mln a 2030 prawie 64 mln. Tylko podczas Euro 2012 do Polski przybędzie ok. 1 mln turystów z całego świata. Liczba obsługiwanych osób na polskich lotniskach w dniu rozgrywanych meczy może przekraczać 30 tys. Już teraz na krajowych portach lotniczych prowadzone są inwestycje mające na celu zwiększenie przepustowości oraz służące zabezpieczeniu ludzi i mienia.

- Nasz udział przy zapewnieniu bezpieczeństwa na rozbudowywanych polskich lotniskach to dostarczenie zaawansowanych i zintegrowanych technologii z zakresu systemu BMS, kontroli dostępu, telewizji przemysłowej Pelco, systemów sygnalizacji włamania i napadu, systemów bezpieczeństwa – wyjaśnia Jacek Parys, Dyrektor Sprzedaży pionu Buildings firmy Schneider Electric.

Zaawansowany systemy bezpieczeństwa i monitoringu pozwalają w czasie rzeczywistym kontrolować sytuację na terenie lotnisk zapobiegając niebezpiecznym sytuacjom, poczynając od kradzieży, przez niebezpieczne zachowania pasażerów po pozostawianie niezidentyfikowanych paczek. Ogromną zaletą instalowanego systemu monitoringu Schneider Electric jest ich integralność z pozostałymi systemami bezpieczeństwa oraz ich optymalna wydajność bez względu na ilość kamer oraz ich rozdzielczość. Dzięki jakości
i możliwości odtworzenia nagrań, również archiwalnych, powstające lotniska zapewniają bezpieczeństwo wszystkim podróżującym.

- Zastosowane systemy monitoringu i bezpieczeństwa na lotniskach w Jasionce i Terminale Pasażerskim we Wrocławie generują również spore oszczędności dla inwestora. Jeden wspólny system bezpieczeństwa, w którym zintegrowane są automatyka HVAC, monitoring energetyczny, sterowanie oświetleniem i dystrybucja mocy – jest nie tylko łatwiejszy do zarządzania, ale również przynosi redukcję kosztów, które musiałyby zostać poniesione w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Zintegrowany systemu daje możliwość planowego sterowania różnymi instalacjami budynku w sytuacji zagrożenia i nie tylko” – mówi Jacek Parys

Port lotniczy Jasionka k/Rzeszowa oferuje bezpośrednie loty do Briminham, Bristolu, Dublina, East Midlands, Frankfurtu, Gdańska, Katowic, Londynu, Manchesteru, Szczecina, Warszawy. Z wrocławskiego portu lotniczego podróżni mogą wylecieć do Dalaman, Frankfurtu, Heraklionu, Monachium, Rodos, Sharm El Sheikh, Thessalonik.

 

Schneider Electric Buildings Business

Schneider Electric Buildings Polska Sp. z o.o. stanowi znaczącą siłę na rynku systemów automatyki i zabezpieczeń w budynkach w Polsce. Firma dostarcza kompleksowe rozwiązania dotyczące sterowania, zarządzania oraz nadzoru nad instalacjami i systemami zapewniającymi komfort i bezpieczeństwo w budynkach. Oferowane przez nią systemy oparte o standardy otwarte (LonWorks, BACnet), należą do najbardziej zintegrowanych
i innowacyjnych rozwiązań na rynku. Dodatkowo Schneider Electric Buildings Polska odpowiada za dystrybucję i handlowe wsparcie systemów wizyjnych i zabezpieczeń PELCO. Rozwiązania realizowane są za pośrednictwem Partnerów – Integratorów Systemów. Profesjonalny zespół handlowy dostarcza Firmom Partnerskim wiedzę, narzędzia, oprogramowania oraz zapewnia nadzór jakościowy i wsparcie techniczne.

Schneider Electric Buildings Business jest w stanie zapewnić profesjonalną obsługę systemów w budynku podczas całego cyklu inwestycji i eksploatacji, zaczynając od fazy projektu technicznego, nadzoru nad instalacją, kończąc na serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym oraz optymalnym zarządzaniu energią i kosztami eksploatacji w trakcie jego użytkowania. Polska spółka Schneider Electric Buildings należy do międzynarodowego koncernu Schneider Electric.

www.schneider-electric.pl/buidlingsRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »