Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Bezpieczne leki przeciwcukrzycowe

Bezpieczne leki przeciwcukrzycowe
Zobacz więcej zdjęć »
W Warszawie w ramach ogólnopolskiej kampanii „Lek bezpieczny” odbyła się konferencja „Bezpieczeństwo leków przeciwcukrzycowych”. Jej organizatorem był Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Cukrzyca jest chorobą towarzyszącą naszej cywilizacji od ponad 3500 lat, ale ostatnie lata przyniosły alarmujący wzrost zachorowań, co pozwala określić tę chorobę mianem epidemii XXI wieku. W 1995 roku chorowało na nią na świecie 135 milionów osób, a według prognoz liczba chorych w roku 2025 może sięgnąć 300 milionów.

W Polsce w latach 1986 – 2000 liczba chorych na cukrzycę typu 2 wzrosła dwukrotnie, a typu 1 – dwu- a nawet trzykrotnie.

Częstość występowania cukrzycy typu 2 w populacji ogólnej szacuje się na 5,3% (czyli 2 mln Polaków), spośród których ponad połowa nie jest świadoma swojej choroby. Dlaczego? Cukrzyca typu 2 jest chorobą podstępną: przez wiele lat może przebiegać praktycznie bezobjawowo, zaś jej pierwszym objawem - a przy tym groźnym powikłaniem - może być zawał.

Cukrzyca typu 2 zabija – chorzy żyją przeciętnie o 10 lat krócej niż reszta społeczeństwa.


Zdaniem specjalistów poziom leczenia cukrzycy w Polsce jest średni, a wielu powikłaniom można zapobiec, właściwie przyjmując leki. Obecnie w leczeniu cukrzycy stosuje się zarówno insulinę, jak i doustne leki przeciwcukrzycowe, które są na ogół dobrze tolerowane przez chorych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poradnik kulturystyczny - ciekawe artykuły
http://poradnikkulturysty.blox.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »