Motoryzacja » Transport

Bezpiecznie w trasie z euroShell – najważniejsze zasady ochrony płatności

Karty flotowe są już standardem w firmach transportowych. Umożliwiają bezgotówkowe regulowanie płatności nie tylko za paliwo, ale także za opłaty drogowe, myjnie czy zakupy na stacjach.

Podstawową przewagą kart paliwowych, które na stałe wpisały się w codzienność flotowego biznesu, jest bezpieczeństwo transakcji. Karta flotowa zapewnia nie tylko kontrolę nad ilością tankowanego paliwa, ale także nad realizowanymi płatnościami. Jednak, aby firma transportowa miała 100% gwarancji ochrony swoich płatności, kierowcy powinni przestrzegać kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa, dzięki którym ograniczą ryzyko oszustw – powiedział Robert Karolczak, Marketing Manager Poland, Baltics & Ukraine Commercial Fleet.

Zapamiętaj kod PIN

Każda płatność regulowana kartą euroShell jest potwierdzana indywidualnym kodem PIN, dlatego podstawowym obowiązkiem kierowcy jest zapamiętanie kodu PIN swojej karty niezwłocznie po jej otrzymaniu i nie ujawnianie go innym osobom. Nie należy także zapisywać go w żadnym miejscu, a tym bardziej na karcie.

Miej oko na kartę

Przy każdym użyciu karty, kod PIN należy wprowadzać samodzielnie zwracając przy tym uwagę, aby pozostał niewidoczny dla innych. Po zrealizowaniu transakcji warto się upewnić, że karta jest na swoim, bezpiecznym miejscu.

Bądź ostrożny

Podczas opuszczania kabiny pojazdu, kierowca nie powinien pozostawiać w niej zbyt wartościowych rzeczy osobistych. Wszystkie dokumenty wraz z kartą flotową euroShell należy przechowywać w bezpiecznym miejscu – najprościej będzie przyjąć zasadę, że warto je mieć zawsze przy sobie.

Reaguj natychmiast

W przypadku kradzieży lub zagubienia karty należy bezzwłocznie skontaktować się z zarządcą floty, aby mógł zablokować kartę za pomocą aplikacji Shell Card Online lub za pośrednictwem telefonicznego Centrum Obsługi Klienta. Nawet jeśli istnieje podejrzenie zgubienia czy kradzieży, warto najpierw zablokować kartę, a później rozpocząć jej poszukiwania. Natychmiastowa reakcja zmniejszy ryzyko nieautoryzowanego użycia karty.

Kontroluj za co płacisz

Przed autoryzacją transakcji i wprowadzeniem numeru PIN do terminala należy upewnić się, że kwota, którą akceptuje kierowca dotyczy zrealizowanych przez niego zakupów i tankowania. Taka czujność i dodatkowa kontrola pozwolą zapobiec ewentualnym błędom przy fakturowaniu i zapewnią poprawność rozliczeń.

Bezpieczeństwo transakcji floty zależy także od użytkowników kart paliwowych. Dlatego tak kluczowe znaczenie ma nie tylko wiedza na temat skutecznej ochrony, ale przede wszystkim przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Dzięki temu firma ograniczy do minimum ryzyko strat w przypadku zgubienia karty lub jej kradzieży.   Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ConTrust
http://contrust.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »