Firma » Bankowość

Bezpieczny bank – bezpieczne strzeżone pieniądze

Firmy, z których usług korzystamy na co dzień, w tym banki, wdrażają swoją politykę bezpieczeństwa, dla dobra własnego, jak i swoich klientów.

Osiągnięcie założonego poziomu zabezpieczeń nie kończy jednak realizacji przyjętej polityki bezpieczeństwa. Proces taki ma charakter ciągły i wymaga systematycznej kontroli, analizy
i weryfikacji. Liczne zagrożenia związane są
z działalnością ludzi, specyfiką samych programów informatycznych, wpływem środowiska, a także skutecznością metod ograniczania ryzyka w bankach.
Kontrola dostępu należy do najczęściej wdrażanych systemów bezpieczeństwa.

Trudno dzisiaj wyobrazić sobie współczesne przedsiębiorstwa lub instytucje bankowe pozbawione takiego systemu. Nowoczesny i funkcjonalny system kontroli dostępu to nie tylko pojedyncze przejścia kontrolowane przez czytniki i karty dostępu, ale całościowe rozwiązanie zarządzania bezpieczeństwem i ryzykiem.

 Jeden standard kart kontroli dostępu

Firma Schneider Electric, specjalista w zarządzaniu energią, oferuje systemy kontroli dostępu oparte między innymi na bazie sterowników Andover Continuum. Użycie takiego systemu daje możliwość wykorzystania jednej karty pracownika we wszystkich obiektach banku w całym kraju. Zarządzanie prawami dostępu również jest zintegrowane w jednym systemie. Nie będzie zatem problemów
z niekontrolowanym przekazem kodów PIN czy korzystanie z karty w innym miejscu w kraju. Stanowi to przewagę nad kartami systemów prostych, które zazwyczaj są różne dla centrali  i pozostałych placówek.

Podobnie jest z zarządzaniem alarmami. W przypadku niezintegrowanych systemów, alarmy zazwyczaj trafiają do lokalnego centrum monitoringu alarmów (zewnętrzny dostawca usług). W przypadku Andover Continuum istnieje możliwość dowolnego definiowania zdarzeń alarmowych. Poza przekazaniem ich do zewnętrznego centrum monitoringu alarmów jest możliwość dodatkowego przekazania ich do dowolnego innego miejsca czy osoby.

Proponowany przez Schneider Electric system Andover Continuum pozwala również na możliwość pełnego zdalnego nadzoru stanu technicznego wszystkich elementów systemu bezpieczeństwa oraz elementów zewnętrznych takich jak rejestratory CCTV, centralki włamaniowe, urządzenia sterujące. Dzięki temu można uzyskać informacje na temat tego, czy urządzenia systemów bezpieczeństwa pracują poprawnie oraz czy przestrzegane są procedury ich obsługi (np. odpowiednie zazbrajanie central alarmowych, rejestrowanie video itp). Takich możliwości nadzoru nad systemami bezpieczeństwa nie dają inne systemy niezintegrowane.


Taki system został wdrożony i sprawdza się w jednej z sieci ogólnopolskiego banku. Andover Continuum umożliwia operatorowi, posiadającemu odpowiednie uprawnienia, dostęp do informacji
z dowolnego miejsca. W sytuacjach nadzwyczajnych tego typu funkcjonalność pozwala na szybkie podejmowanie działań. W przypadku niezintegrowanych systemów, zarządzanie jest lokalne, tzn. dostęp do informacji oraz czynności wymaga obecności operatora na terenie obiektu.-
podkreśla Jacek Parys, Wiceprezes Pionu Budynków Schneider Electric.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »