Technologie » Komputery

Bezpieczny Internet - bez cyfrowego zanieczyszczenia

Bezpieczny Internet - bez cyfrowego zanieczyszczenia
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab Polska, producent rozwiązań do ochrony danych, opublikował trzy nowe artykuły poświęcone bezpieczniejszemu korzystaniu z Internetu oraz eliminowaniu cyfrowego zanieczyszczenia.

Wszystkie teksty są dostępne w Encyklopedii Wirusów VirusList.pl prowadzonej przez Kaspersky Lab.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Inteligentniejsze surfowanie

Na pierwszy rzut oka Internet wydaje się olbrzymim rajem dla osób poszukujących rozrywki - miejscem, gdzie dzieci i młodzież mogą spotkać przyjaciół na portalach społecznościowych, rodzice mogą poszaleć na zakupach, a starsze osoby - zaplanować swoje podróże. Jednak za tą atrakcyjną otoczką czają się poważne zagrożenia dla każdej z tych grup - cyfrowe zanieczyszczenie, na które powinni zwrócić uwagę wszyscy użytkownicy komputerów i Internetu.

Każdy, kto potrafi korzystać z wyszukiwarki, może teraz zgromadzić informacje o dowolnej osobie - i to w ciągu krótkiego czasu. Jeżeli Internauta posiada listę życzeń w sklepie internetowym, znajdujące się na niej tytuły książek, płyt CD lub filmów prawdopodobnie wiele mówią o jego hobby, a jego profil na Facebooku zawiera datę urodzenia i miejsce zamieszkania. Dzięki temu przy pomocy Google Maps każdy może dowiedzieć się, w jakiej dzielnicy dany użytkownik Internetu mieszka. Jeżeli ktoś dodatkowo wygoogla imiona jego rodziców, być może będzie mógł złamać zabezpieczenia konta w postaci pytań. A zatem, Internet ułatwia łączenie różnych źródeł informacji, które pozwalają na stworzenie pełnego profilu osoby.

Więcej: http://www.viruslist.pl/analysis.html?newsid=583.

Bezpieczne surfowanie dzieci w Internecie

Około 75 procent dzieci w Europie korzysta z Internetu. Ich rodzice w większości również są użytkownikami Sieci, często jednak - w przeciwieństwie do innych dziedzin życia - mają w tym mniejsze doświadczenie niż ich pociechy.

Telefony komórkowe, konsole do gier czy usługi internetowe: podczas gdy dorośli nadal uczą się reguł lub szukają swoich okularów do czytania, ich dzieci dawno już nauczyły się obsługi tych urządzeń. Dzieci nie boją się technologii i nowości - śmiało wskoczą tam, gdzie ich rodzice boją się nawet postawić stopę. Błędem jest jednak zakładanie, że skoro 10-letnie dziecko wie, jak ze zrobionych cyfrówką zdjęć stworzyć album, nie musimy się obawiać się, że padnie ofiarą zagrożeń internetowych. Jest to obszar, do którego rodzice, nawet tacy, którzy nie są ekspertami w dziedzinie technologii, powinni wkroczyć.

Więcej: http://www.viruslist.pl/analysis.html?newsid=582.

Ochrona danych - stwórz własną politykę prywatności

Ponad 350 milionów osób posiada konto na Facebooku. Każdego miesiąca wrzucamy do Sieci około 1 miliona zdjęć i 10 milionów filmów wideo, mimo to większość z nas nie ma pojęcia, co dzieje się z takimi danymi.

Portale społecznościowe, prywatne strony internetowe oraz blogi to prawdziwa skarbnica dla ciekawskich. Dzienniki internetowe ujawniają uczucia, nastoje i opinie autora. Dlatego osoby, które decydują się je prowadzić, powinny zdawać sobie sprawę, że na ich blogi mogą trafić pracownicy działów kadr albo ich koledzy z pracy. Nawet blogi, które nie od razu znajdziemy przy użyciu przeglądarki Google, da się odkopać przy odrobinie wysiłku. Każdy, kto używa adresu e-mail z własną domeną, może być pewien, że odbiorcy takich wiadomości sprawdzą jego stronę domową w takiej domenie. Stamtąd zwykle już niedaleka droga do bloga. Internauci powinni pamiętać, że wygłaszanie opinii na forach i podpisywanie się pod nimi prawdziwym nazwiskiem - a nawet swoim zdjęciem - może zaszkodzić ich reputacji, ponieważ posty pozostaną w Internecie na zawsze.

Więcej: http://www.viruslist.pl/analysis.html?newsid=581.

Artykuły można wykorzystać dowolnie, z zastrzeżeniem podania jako źródła firmy Kaspersky Lab.

Dodatkowo, firma Kaspersky Lab uruchomiła specjalną stronę www.stopdigitalpollution.eu. Można na niej znaleźć, między innymi, artykuły i filmy poświęcone walce z cyfrowym zanieczyszczeniem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »