Technologie » Internet

Bezpieczny powrót z wakacji dzięki aplikacji „Sprawdź promile”

Ostatni weekend wakacji to okres wzmożonego ruchu na drogach spowodowanego powrotem z urlopów. Aby podróż była bezpieczna, przed wyruszeniem w drogę warto upewnić się, czy kierowca nie ma promili we krwi.

Służy do tego specjalna aplikacja „Sprawdź promile”, którą można bezpłatnie pobrać i zainstalować na swoim telefonie komórkowym.

 

Aplikacja „Sprawdź promile” działa jak alkomat w telefonie. Po wprowadzeniu danych (płeć, wiek, waga, ilość wypitego alkoholu i czas zakończenia picia) poda ilość promili w organizmie, która jest obliczana za pomocą tzw. wzoru Widmarka – algorytmu krzywej alkoholowej, udostępnionego przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wyliczy także orientacyjny czas, po którym można bezpiecznie usiąść za kierownicą samochodu.

 

Aplikacja jest dostępna na różne modele telefonów, w tym iPhone’y, Androidy i telefony obsługujące aplikację java. Można ją pobrać na swój telefon poprzez odczytanie QR kodu na stronie www.abcalkoholu.pl lub z AppStore (dotyczy iPhone’ów) oraz z Google Play (dotyczy Androidów).
Z aplikacji można także skorzystać za pośrednictwem Facebooka, pod adresem http://apps.facebook.com/sprawdzpromile. Dotychczas już ponad 50 000 Polaków sprawdziło ilość promili w organizmie.

 

Więcej informacji o programie „Sprawdź promile” na stronie www.abcalkoholu.pl

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kompania Piwowarska S. A.
http://kp.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »