Gospodarka » Żywność

Bio Raj: Fenomen musli

Bio Raj: Fenomen musli
Zobacz więcej zdjęć »
Müesli, müsli, muesli, mussly lub po prostu musli - to symbol nowoczesnego spojrzenia na kulturę jedzenia i nieodłączny element naturalnego stylu życia. Skąd boom na musli?

Historia musli zaczęła się w Szwajcarii. Na przełomie XIX/XX wieku pozytywne właściwości codziennego pożywienia alpejskich pasterzy odkrył lekarz i dietetyk, dr Bircher-Benner. Bardzo szybko postanowił wykorzystać dobroczynne działanie musli w leczeniu swoich pacjentów. W założonej przez niego klinice „Siła życia" mieszanka zbóż i owoców była podstawowym, obok pracy na świeżym powietrzu, elementem terapii pacjentów cierpiących na choroby cywilizacyjne.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Po latach badania naukowe potwierdziły wpływ musli na zdrowie, a popularność tego pożywnego posiłku zataczała coraz szersze kręgi. Dziś, obok czekolady, to najbardziej znany szwajcarski wynalazek kulinarny. Co ciekawe, cały świat jada musli na śniadanie, podczas gdy w kraju banków i zegarków jest ono zazwyczaj spożywane na kolację.

Musli w XXI wieku to symbol sprzeciwu wobec sztucznej żywności wylewającej się ze sklepowych półek czy atakującej zmysły glutaminianem sodu. Popularność tego posiłku jest wyrazem nowoczesnego i naturalnego podejścia do kwestii dbania o siebie i swoje zdrowie. Obecnie w cenie jest musli, fitness i wellnes, zamiast papierosów, fast foodów i coca-coli.

Jakie musli wybrać?

Nie ma jednego, najlepszego rodzaju musli. To właśnie różnorodność jest w tym wypadku zaletą. Do wyboru mamy mieszanki płatków pszennych, żytnich, jęczmiennych, kukurydzianych czy owsianych. Wśród dodatków królują suszone owoce (zwłaszcza jabłko) oraz orzechy, bakalie, pestki słonecznika, otręby czy też siemię lniane. Zbilansowana kompozycja zbóż i owoców dostarcza sporej dawki energii. Aby jednak organizm wykorzystał z musli to, co w nim najlepsze, musimy uważnie czytać etykiety i zwracać uwagę na kaloryczność mieszanki, zawartość błonnika, tłuszczu i cukru. Dodatkowo mieszanka powinna być dopasowana do potrzeb organizmu. Przykładowo musli owsiane jest najbogatsze w białka i tłuszcze, dlatego szczególnie wskazane jest zimą: to naturalna energia w czystej postaci plus magnez, potas i fosfor. Na walory odżywcze musli wpływa oczywiście także pochodzenie poszczególnych składników. O tym, że wybieramy produkty z coraz większą świadomością świadczy dynamiczny rozwój branży ekologicznej, a także uznanie konsumentów: w ostatnim konkursie SUPERPRODUKT 2010 organizowanym przez magazyn Świat Kobiety zwycięzcą w kategorii produktów dietetycznych został produkt rolnictwa ekologicznego - Musli orkiszowe z owocami marki Bio Raj. Zwycięstwo musli na bazie orkiszu nie jest tu przypadkiem - to właśnie ta odmiana pszenicy zawiera więcej pozytywnie wpływających na organizm składników niż jakiekolwiek inne zboże. Orkisz jest lekkostrawny i łatwo przyswajalny, a także zawiera wysokowartościowe białko i wiele substancji odżywczych wpływających korzystnie na pracę organizmu (m.in.: witaminy: A, E, D oraz B1, B2 i B6 oraz żelazo, magnez, fosfor i wapń). Musli orkiszowe z owocami Bio Raj to pierwszy produkt z certyfikatem ekologicznym, który uzyskał nagrodę Świata Kobiety. Obserwując jednak trendy powstające w społeczeństwie - z pewnością nie ostatni.

Materiały: www.biohurt.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

m.gorska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »