Firma » Biznes

Black Point planuje wypłatę dywidendy

Black Point planuje wypłatę dywidendy
Zobacz więcej zdjęć »
Black Point SA zamierza wypłacić akcjonariuszom najwyższą dywidendę od czasu pojawienia się na NewConnect. Na ten cel producent chce przeznaczyć ponad 3,5 mln zł z zysków z lat ubiegłych. To będzie już czwarta dywidenda od debiutu.

Złożony przez zarząd projekt uchwały przewiduje wypłatę dywidendy w wysokości 32 gr od akcji. Władze spółki chcą przeznaczyć na ten cel rekordową sumę 3 mln 520 tys. zł z niepodzielonych zysków z lat ubiegłych.

Wypłata miałaby się odbyć w dwóch transzach – do końca 2011 roku w ramach pierwszej i do końca marca 2012 roku w ramach drugiej transzy. Ostateczną decyzję o wypłacie dywidendy i jej wysokości podejmie Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy 14 listopada. Tym samym Black Point SA pozostaje jedną z nielicznych spółek na NewConnect, które regularnie wypłacają dywidendę akcjonariuszom.

- Black Point dzięki wielu pionierskim działaniom ugruntował sobie pozycję jednego z liderów w branży alternatywnych materiałów do druku w Polsce. Nowe standardy staramy się wyznaczać także w ramach polityki relacji z inwestorami – mówi Kamila Yamasaki, prezes Black Point SA. – Wypłacając tak znaczną dywidendę, nagradzamy po części tych akcjonariuszy, którzy wytrwale stoją przy Black Poincie. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że inwestycja w nasze akcje po prostu się opłaca – dodaje.

Black Point od momentu debiutu w maju 2010 roku konsekwentnie kontynuuje politykę wypłacania dywidendy. Z akcjonariuszami dzielił się zyskami trzykrotnie. Po raz pierwszy na początku października 2010 roku. Spółka zdecydowała o przeznaczeniu 660 tys. zł z zysku za 2009 rok na wypłatę dywidendy, co oznaczało wypłatę 6 gr na jedną akcję. Na dodatkową dywidendę trafiła też część kapitału zapasowego utworzona z niepodzielonych zysków spółki z lat ubiegłych. W styczniu 2011 roku Black Point na dodatkową dywidendę przeznaczył 1,1 mln zł. Dywidendę w wysokości 10 gr na akcję wypłacono 14 lutego 2011 roku. Ostatni raz dywidendę wypłacano akcjonariuszom 30 czerwca 2011 roku. Władze spółki przeznaczyły na ten cel kwotę 1 mln 100 tys. zł z zysku za 2010 roku, co oznaczało dywidendę w wysokości 10 gr od akcji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profitcomms

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 6 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »