Firma » Biznes

Black Point w Chinach

Black Point w Chinach
Zobacz więcej zdjęć »
Grupa Black Point otworzyła swoje przedstawicielstwo w Chinach. Eco Service China z siedzibą w Hong Kongu będzie zajmowała się handlem pustymi kartridżami na Dalekim Wschodzie. Pozwoli to zwiększyć udział polskiej firmy w globalnym rynku obrotu pustymi kartridżami.

We wtorek, 15 czerwca, Black Point otrzymał potwierdzenie rejestracji spółki w Chinach. Jej stuprocentowym udziałowcem jest należąca do Grupy Black Point spółka Eco Service, zajmująca się handlem pustymi kartridżami na całym świecie.

Eco Service China ma pełnić funkcję jej filii brokerskiej na Dalekim Wschodzie. To oznacza, że będzie odpowiedzialna za handel pustymi kartridżami w tamtym rejonie świata.

W pierwszej fazie działalność Eco Service China ma się koncentrować głównie na sprzedaży pustych kartridży producentom z Chin. W kolejnym etapie będzie nastawiona na poszerzanie sieci sprzedaży i rozwój skupu. To krok na drodze do umacniania obecności polskiej firmy na azjatyckim rynku. Aktualnie w Hong Kongu funkcjonuje dział handlowy, niebawem zostanie otwarty magazyn i dotrze pierwsza dostawa pustych kartridży z Polski.

- Handel pustymi kartridżami to w tej chwili najdynamiczniej rozwijający się segment rynku materiałów eksploatacyjnych do druku. W samym pierwszym kwartale 2010 roku dynamika wzrostu zysku brutto dla spółki Eco Service, w odniesieniu do analogicznego okresu 2009 roku, wyniosła aż 180% – mówi Piotr Kolbusz, prezes Black Point S.A. – Otwarcie spółki w Chinach pozwoli nam wzmocnić obecność Eco Service na Dalekim Wschodzie i w perspektywie najbliższych dwóch lat zwiększyć obroty dla Grupy Black Point – dodaje.

Eco Service jest  w tej chwili jedną z największych tego typu spółek w Europie. Rocznie pozyskuje z rynku około 3,5 milion pustych kartridży. W handlu pustymi kartridżami na rynku europejskim Eco Service wspiera niemiecka spółka TBG z siedzibą w Niemczech. Polski broker pustych kartridży z powodzeniem działa też na rynku azjatyckim i amerykańskim.

Informacje o firmie

Black Point S.A. jest założycielem działającej na światowym rynku materiałów do druku Grupy Black Point. W jej skład wchodzą: spółka Black Point, producent i właściciel marki materiałów eksploatacyjnych Black Point, Eco Service, ogólnoświatowy broker pustych kartridży i niemiecka spółka TBG, która wspiera działania Eco Service na rynku zachodnioeuropejskim.

Firma Black Point ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży. Pod marką Black Point oferuje tusze, tonery, papier fotograficzny, rolki do faksów i taśmy do drukarek igłowych. Marka Black Point to wysokiej jakości materiały do druku, które cechuje zwiększona wydajność i niezawodność. Wszystkie parametry potwierdzają restrykcyjne systemy kontroli wewnętrznej i zewnętrznej. Black Point przestrzega norm ISO, posiada własne laboratorium badawcze, współpracuje z renomowanymi ośrodkami badawczymi, m.in. Rochester Institute of Technology, Chip Lab oraz Instytutem Innovationstechnik w Niemczech.  Od 14 maja 2010 roku akcje Black Point S.A. są notowane na rynku NewConnect GPW w Warszawie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profitcomms

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »