Gospodarka » Przemysł

BMZ nawiązuje współpracę z LG Chem

BMZ nawiązuje współpracę z LG Chem
Zobacz więcej zdjęć »
Dwie światowe marki łączą siły. W ramach podpisanej, czteroletniej umowy koreańska firma dostarczy kilkaset milionów ogniw litowo-jonowych. Zarówno przedstawiciele Grupy BMZ, jak i LG Chem Ltd. podkreślają, że to strategiczna współpraca, która pozwoli na dalszy dynamiczny rozwój tych firm.

Baterie litowo-jonowe stają się nieodłącznym elementem wielu dziedzin życia. Znajdują szerokie zastosowanie w elektronice, a już niedługo będą odgrywać kluczowe znaczenie w  funkcjonowaniu pojazdów komunikacji miejskiej, samochodów, skuterów czy rowerów. Podpisana umowa między Grupą BMZ, a koreańskim potentatem chemicznym obejmuje szeroki zakres ogniw wykorzystywanych w różnych segmentach rynku i branżach, m.in.: medycznej, przemysłowej, AGD, systemów napędowych czy elektronarzędziowej.

 

 

- Dzięki długoterminowej współpracy nasi klienci uzyskają bezpieczeństwo i gwarancję dostawy produktów, wykorzystujących technologię litowo-jonową. Pozwala to na stabilną produkcję i daje możliwość zawiązywania kolejnych długoterminowych umów. - stwierdził Sven Bauer, Prezes i założyciel BMZ Group, która jest globalnym graczem w zakresie produkcji systemów litowo-jonowych. 

 

Technologia litowo-jonowa jest znacznie bardziej wydajna w porównaniu z innymi dostępnymi obecnie systemami akumulatorowymi. Wiele firm i instytucji walczy w globalnym wyścigu o to, by zająć jak najlepszą pozycję w tworzącym się rynku elektromobilności i stacjonarnych systemów magazynowania energii. Transport ekologiczny, głównie elektryczny, zyskuje na popularności, staje się globalnym trendem, do którego przekonuje się coraz więcej państw na świecie. Tworzy to olbrzymi rynek dla producentów baterii litowo-jonowych.

 

-  Długotrwała współpraca pomiędzy BMZ i LG Chem oparta jest na wzajemnym zaufaniu i partnerstwie i będzie decydującym punktem dla obu firm, aby dalej rozwijać swoje biznesy w Europie. -  powiedział Youngsun Kim, Wiceprezes LG Chem Ltd., największej firmy chemicznej w Korei, obsługującej trzy główne jednostki biznesowe - produkty petrochemiczne, materiały informatyczne i elektroniczne oraz rozwiązania energetyczne.

 

Tego typu współpraca to ważny krok w rozwoju obu firm i sygnał dla wszystkich graczy na rynku o gotowości do realizacji dużych międzynarodowych zamówień. Dzięki takim inicjatywom oba podmioty potwierdzają globalny zasięg funkcjonowania i przynależność do czołówki elektromobilnego wyścigu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BMZ

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »