Motoryzacja » Transport

Bolesławiec bliżej Europy

Droga z Bolesławca do najpiękniejszych europejskich miast jeszcze nigdy nie była tak prosta – a wiedzie przez Port Lotniczy Wrocław. Tym bardziej, że do wyruszenia w podróż nie trzeba mieć tysięcy euro w kieszeni.

Około półtorej godziny potrzeba, by samochodem dojechać z Bolesławca na wrocławskie lotnisko, kolejnych 110 minut, żeby dolecieć do Oslo - kraju fiordów, trolli i Wikingów.

Podróż niezwykle kusząca - tym bardziej, że pod koniec września za bilet w obie strony zapłacimy niewiele ponad 80 zł. – jeśli tylko odpowiednio wcześniej zarezerwujemy bilety i wszystkie rzeczy zmieścimy w bagażu podręcznym (10 kg).

Wielka Brytania dzięki połączeniom lotniczym z Wrocławiem jest teraz również na wyciągnięcie ręki. Biorąc pod uwagę czas podróży, nie ma właściwie różnicy między samochodowymi wyjazdami krajowymi a lotami zagranicznymi.

Samolot pokonuje trasę z Wrocławia do Londynu ok. dwóch godzin, a to niewiele więcej niż przejazd samochodem z Bolesławca do stolicy Dolnego Śląska – mówi Monika Półtorzycka-Jon, specjalista ds. marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

Taniej niż samochodem

Choć niecałe 90 zł to za mało, żeby zatankować pełen bak w samochodzie, wystarczy, aby polecieć w październiku do Bolonii. Tyle bowiem zapłacimy za bilet lotniczy. Podobnie kosztować nas będzie przelot do Mediolanu. Czas podróży samolotem: ok. 2 godziny.

Nie trzeba też wiele, by jesienią zwiedzić jedne z najpiękniejszych europejskich stolic -Barcelonę czy Rzym. Na bilet w obie strony do Wiecznego Miasta wydamy w październiku ok. 200 zł. Do tego trzeba dodać jeszcze 50 zł, aby dojechać do centrum. - Nie jest to chyba wygórowana cena za niezapomniane chwile w miejscach, w których unikatowe zabytki można liczyć w dziesiątkach, jeśli nie setkach – mówi Monika Półtorzycka-Jon. Rezerwacji tych biletów też nie warto odkładać na ostatnią chwilę. Wcześniejszy zakup to często niższa cena.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu budowanej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą będzie można się dostać na lotnisko między innymi z autostrady A4. W roku 2011 Port Lotniczy Wrocław powiększy się o nowy terminal. Przepustowość wyniesie wtedy ponad 3,5 mln pasażerów rocznie, docelowo będzie można obsłużyć 7 mln osób.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Port Lotniczy Wrocław
http://www.airport.wroclaw.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »