Firma » Biznes

Boom na zielonogórskim rynku pracy

Boom na zielonogórskim rynku pracy
Zobacz więcej zdjęć »
Spółka TT PSC stawia na specjalistów IT z lubuskiego Bezrobocie w województwie lubuskim zdecydowanie spada, a jego największe miasto rozwija się na miarę największych krajowych metropolii[1].

Potencjał tego regionu chce wykorzystać spółka IT – Transition Technologies PSC (TT PSC) – to właśnie w Zielonej Górze otworzyła swoje nowe biuro. – Specjaliści nie będą musieli już wyjeżdżać z miasta, żeby znaleźć pracę, która pozwoli na udział w wielu międzynarodowych projektach oraz na rozwój w nowoczesnych technologiach – mówi Paweł Stodolny, kierownik biura.

Magnes na przedsiębiorców

Co najbardziej przyciąga przedsiębiorców do Zielonej Góry? Spółka TT PSC, która na co dzień dostarcza rozwiązania IT dla sektora przemysłu, szczególny potencjał widzi w obecnej na miejscu uczelni wyższej. Na Uniwersytecie Zielonogórskim działają m.in. takie kierunki jak informatyka czy inżynieria danych – miasto kształci więc specjalistów z całego regionu, a to właśnie wokół uczelni czy instytucji badawczych powstają największe ośrodki IT na świecie. Oprócz własnej uczelni, Zielona Góra cieszy się świetnym położeniem w sieci komunikacyjnej Europy i dużą dostępnością wolnych terenów, na których mogą powstawać nowe przedsiębiorstwa. Firma TT PSC chce skorzystać z obecności dobrze wykształconych specjalistów, zapewnić im komfortowe miejsca pracy oraz ciągły rozwój zawodowy.

 – Praca w IT musi wiązać się z nieustającym rozwojem zawodowych kompetencji – inaczej specjalista traci swoją wartość na rynku. Staramy się więc zapewniać nie tylko różnorodność projektów i możliwość migracji między nimi, ale również pracę przy najbardziej nowatorskich rozwiązaniach, jak Internet Rzeczy (IoT), Rozszerzona Rzeczywistość (AR) czy Zarządzanie Cyklem Życia Produktu (PLM), a nasi inżynierowie każdego dnia pracują z takimi technologiami jak: Java, SQL, Java Script (ES5), CSS3 czy HTML5. W zielonogórskim biurze, do końca roku planujemy zatrudnić nawet 25 pracowników, ale zapotrzebowanie rośnie razem z liczbą projektów – opowiada prof. Konrad Świrski, Prezes Grupy Kapitałowej Transition Technologies.   

Działalność TT PSC w Zielonej Górze będzie opierała się na bliskiej współpracy spółki z uniwersytetem, a także urzędem miasta oraz miejscowym przemysłem, który może stać się bezpośrednim odbiorcą rozwiązań firmy. Zielona Góra będzie już czwartym biurem TT PSC oraz dwunastym Grupy Kapitałowej Transition Technologies, do której należy spółka. GK TT poza oddziałami w kraju, posiada swoje biura również w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Malezji.  [1] Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze, Bezrobocie w Lubuskiem po I kwartale 2018 roku, http://wupzielonagora.praca.gov.pl/-/6863397-bezrobocie-w-lubuskiem-po-i-kwartale-2018-roku;  Arcadis, Ranking Polskich Miast Zrównoważonych, 2018Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »