Firma » Biznes

Bosch i MAHLE - wspólne przedsięwzięcie

Spółki Robert Bosch GmbH i MAHLE GmbH ogłosiły zamiar utworzenia parytetowej spółki joint venture zajmującej się rozwojem, produkcją i dystrybucją turbosprężarek.

Siedziba przedsiębiorstwa o nazwie Bosch Mahle Turbo Systems będzie się mieścić w Stuttgarcie. Udziałowcy planują wspólne konstruowanie, produkcję i dystrybucję turbosprężarek do silników benzynowych i wysokoprężnych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link Buildingu

Produkcja seryjna zostanie uruchomiona prawdopodobnie w 2010 roku. Założenie spółki wymaga jeszcze zgody urzędu antymonopolowego.

Turbosprężarki są jedną z kluczowych technologii, które w połączeniu z koncepcją Downsizingu pomogą trwale obniżyć zużycie paliwa oraz emisję CO2 w przyszłych generacjach silników. Obecnie turbosprężarki są stosowane przede wszystkim w silnikach Diesla, ale rozpowszechniają się także w silnikach benzynowych. Rozwój ten warunkować także będzie wykorzystanie jeszcze bardziej zaawansowanych technologii wtrysku. A w tej dziedzinie Bosch już dziś zajmuje wiodącą pozycję na świecie, zarówno jeśli chodzi o systemy wtrysku bezpośredniego w silnikach benzynowych, jak i technologię Common Rail w silnikach wysokoprężnych. Spółka MAHLE posiada wieloletnie doświadczenie w rozwoju i produkcji komponentów do turbosprężarek, odpornych na działanie wysokich temperatur, a jej spółka zależna MAHLE Powertrain specjalizuje się w silnikach turbodoładowanych.

Jako wiodący na świecie partner rozwojowy przemysłu produkcji samochodów oraz silników, MAHLE oferuje swoim klientom rozwiązania systemowe w zakresie silników spalinowych oraz urządzeń współpracujących. Koncern MAHLE należy do pierwszej trójki światowych producentów systemów tłoków, cylindrów, zaworów, oraz sterowania powietrzem i płynami. Wśród jego klientów znajdują się wszyscy znani producenci silników spalinowych.
MAHLE jest obecny na wszystkich najważniejszych rynkach świata. Koncern zatrudnia ponad 40 000 pracowników w 110 zakładach produkcyjnych i 7 ośrodkach badawczo-rozwojowych. Na całym świecie dla koncernu pracuje ok. 2 300 inżynierów-konstruktorów i techników, którzy jako partnerzy rozwojowi klientów MAHLE opracowują koncepcje, produkty i systemy służące dalszemu rozwojowi technologicznemu silnika spalinowego. W roku 2007 obroty MAHLE wyniosły ok. 5 miliardów euro (7,5 miliarda dolarów amerykańskich), co plasuje koncern na liście 30 największych dostawców produktów dla przemysłu motoryzacyjnego.

Więcej informacji: www.mahle.com

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków.Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 271 tys. pracowników, wyniosły w 2007 roku 46,3 mld euro. Na grupę Bosch składa się spółka Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 50 krajach świata. Ta światowa sieć rozwojowa, produkcyjna i dystrybucyjna jest podstawą do dalszego rozwoju. Każdego roku Bosch przeznacza ponad 3 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową i zgłasza do patentu ponad 3 tys. innowacji. Przedsiębiorstwo zostało założone w Stuttgarcie w 1886 roku jako "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" przez Roberta Boscha (1861-1942).

Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG. Pozostałe udziały należą do rodziny Bosch i firmy Robert Bosch GmbH.

Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, sprzętu car multimedia Blaupunkt, elektronarzędzi Bosch, Skil i Dremel, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Robert Bosch Sp. z o. o.
http://www.bosch.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »