Dom » Wnętrza

Brodzik prysznicowy – jak wybrać odpowiedni?

Brodzik prysznicowy – jak wybrać odpowiedni?
Zobacz więcej zdjęć »
Podczas planowania łazienki jedną z ważniejszych kwestii jest wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej oraz brodzika. Najczęściej ten wybór jest zdeterminowany przez wymiary i warunki, jakie mamy w naszej łazience. Jak wybrać odpowiedni, najlepszy brodzik prysznicowy, radzi ekspert z firmy Aquaform.

 
Kabina montowana na posadzce
 
Niezwykle istotny jest wybór sposobu montażu kabiny – można to zrobić na posadzce lub na brodziku. Jeśli decyzja padła na montaż bezpośrednio na posadzce, przy wyborze kabiny trzeba pamiętać, aby była ona odpowiednio wysoka – mówi Anna Kaczmarek z Aquaform. Jeśli użytkownicy kabiny są wyjątkowo wysocy, koniecznie trzeba to uwzględnić i wybrać model wyższy. Optymalna wysokość dla kabiny prysznicowej to 190 cm. 
W przypadku, jeśli zrezygnujemy z tradycyjnego brodzika, konieczne jest przygotowanie odpowiedniego spadu, aby woda po prostu dobrze spływała. Jeśli decydujemy się na kabinę bezprofilową, dobrze jest wybrać taki model, który ma w zestawie listwę progową, która zwiększa szczelność kabiny i skutecznie zatrzyma wodę przez wypłynięciem na podłogę w łazience – mówi Anna Kaczmarek. Firma Aquaform oferuje takie kabiny w liniach HD Collection, Verra Line, Sol de Luxe i Glass 5. Kabiny te mają dołączoną specjalną listwę, którą przykleja się do posadzki (lub brodzika, jeśli kabina montowana jest na brodziku). 
 
Brodziki niskie 

Ciągle dużą popularnością cieszą się brodziki superpłytkie, minimalnie wystające nad posadzkę. Płytki brodzik Aquaform Delta jest dostępny w wersji kwadratowej oraz półokrągłej. Jego wysokość to zaledwie 3,5 cm, ale zagłębia się na 5 cm. Prawidłowe zamontowanie takiego brodzika najczęściej wymaga podkucia posadzki, aby zmieścił się syfon. Natomiast superpłytki brodzik Plus 550 jest sprofilowany tak, że jego wysokość wynosi 3,5 cm, ale głębokość już tylko 2,5 cm. Przy niskich brodzikach stosowane są odpływy o rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda szybciej spływa i nie wylewa się poza brodzik.
 
Brodziki wysokie
 
Jeśli zależy nam, aby brodzik spełniał dodatkową funkcję, np. służył jako wanienka dla dzieci lub miejsce do szybkich przepierek, bardziej odpowiednie będą głębsze brodziki. Trzeba zwrócić uwagę, że do takich wybieramy inne, niskie kabiny. Aquaform oprócz brodzików o standardowej wysokości ma w ofercie także brodziki głębokie, nawet do 24 cm, bardzo praktyczne dla rodzin z małymi dziećmi, a także – w wersji z siedziskiem – dla osób starszych. Brodzik z siedziskiem zapewni wygodną i bezpieczną kąpiel. Siedzisko może służyć również jako półka na kosmetyki i przybory do kąpieli – mówi Anna Kaczmarek.

Wszystkie produkty Aquaform są do nabycia w sklepach specjalistycznych na terenie całej Polski. Pełna lista punktów dystrybucyjnych dostępna jest na stornie internetowej Aquaform.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GlobalBrand

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »