Firma » Biznes

Brownfield dla AAM w Świdnicy

Nowa fabryka w dawnej fabryce – PM Group opracował koncepcję inwestycji typu brownfield dla globalnej firmy American Axle & Manufacturing, Inc. (AAM

Firma architektoniczno-inżynierska PM Group przygotowała koncepcję zagospodarowania hal przemysłowych i budynków biurowych po Remy Automotive Poland. Spółka ta zamknęła fabrykę w Świdnicy w 2008 roku, na początku światowego kryzysu finansowego, po czym przeniosła produkcję na Węgry i Daleki Wschód.

Inwestycja typu brownfield oznacza dla inwestora zredukowanie kosztów realizacji oraz skrócenie okresu wykonywania. W tego typu projektach wykorzystuje się bowiem istniejące obiekty poprzemysłowe i nadaje się im nowe funkcje.

PM Group przygotował dla American Axle & Manufacturing studium wykonalności, pokazujące możliwości adaptacyjne nieruchomości po fabryce Remy Automotive w Świdnicy. W analizie due diligence firma architektoniczno-inżynierska wskazała wariantowe rozwiązania, zróżnicowane pod względem wielkości nakładów inwestycyjnych. - Następnie opracowaliśmy wstępną koncepcję projektową, a potem także projekt budowlany i przetargowy - wyjaśnia Bartłomiej Tymczak, dyrektor do spraw projektów w PM Group w Polsce.

Obszar o powierzchni 12 ha włączono do świdnickiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park".

Projekt zrealizowany we współpracy z AAM to kolejne przedsięwzięcie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST- PARK", w którym uczestniczy PM Group w Polsce. Firma pracowała dotychczas m.in. dla Colgate-Palmolive, Electrolux, NSK Steering Systems, Lincoln Electric Company, SCA Hygiene i MCC UWE. PM Group Polska jest także autorem projektu biurowca WSSE „INVEST-PARK"Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PM Group Polska
http://www.pmgroup.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »