Firma » Biznes

Budowa nowej siedziby Boscha w Warszawie

Budowa nowej siedziby Boscha w Warszawie
Zobacz więcej zdjęć »
W maju rozpoczęła się w Warszawie budowa nowej siedziby spółki Robert Bosch. Wartość inwestycji wyniesie 17 milionów euro. W sierpniu odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowy budynek.

Biurowiec stanie przy ul. Jutrzenki w Warszawie, gdzie znajdują się już siedziby należących do grupy Bosch firm Buderus i Bosch Rexroth. Taka lokalizacja pozwoli na stworzenie „centrum Boscha" w dynamicznie rozwijającej się części miasta i zagwarantuje synergię biznesową pomiędzy polskimi oddziałami Boscha. Poprzez dogodne położenie niedaleko od centrum Warszawy, głównych arterii komunikacyjnych i lotniska, nowa lokalizacja zapewni znacznie lepszą komunikację z klientami i centralą w Niemczech.

W ubiegłym roku Bosch kupił działkę o powierzchni ok. 16 800 metrów kwadratowych, na której stanie nowy budynek. Prace budowlane rozpoczęły się w maju i potrwają do połowy 2009 roku. Przeprowadzkę do nowych pomieszczeń zaplanowano na jesień przyszłego roku. Wartość inwestycji wyniesie 17 milionów euro.

Na powierzchni około 9 tysięcy metrów kwadratowych będą się mieściły pomieszczenia biurowe i szkoleniowe. Przeprowadzka do nowej siedziby umożliwi ulokowanie wszystkich działów spółki w jednym miejscu, co usprawni procedury i przyspieszy proces komunikacji. W trzykondygnacyjnym biurowcu znajdą się miejsca pracy dla ponad 350 osób, nowocześnie wyposażone centra szkoleniowe działów Części Samochodowe, Elektronarzędzia, Systemy Zabezpieczeń i Junkers, sale konferencyjne oraz zaplecze techniczne. Projekt nowego budynku przewiduje możliwość rozbudowy, dzięki czemu obiekt będzie też stanowił zaplecze lokalowe do dalszego rozwoju firmy.

Na szczególną uwagę zasługują ekologiczne rozwiązania w zakresie ogrzewania budynku, które będzie wspomagane przez kaskadę energooszczędnych kotłów kondensacyjnych, a także umieszczone przed budynkiem kolektory słoneczne oraz powietrzną pompę ciepła - wszystkie urządzenia grzewcze będą pochodziły od Junkersa. Budynek zostanie również wyposażony w system monitoringu, nagłośnienia i kontroli dostępu Boscha. Buderus dostarczy grzejniki, a Bosch Rexroth komponenty automatyki.

Przestronny biurowiec ułatwi realizację nowych projektów, jak „Centrum Kompetencyjne IT", z którego polscy informatycy już zaczęli obsługiwać inne europejskie przedstawicielstwa Boscha. Do roku 2010 w Boschu w Warszawie ma być zatrudnionych ponad 130 informatyków. Warszawskie „Centrum Kompetencyjne IT" to jeden z trzech ośrodków odpowiedzialnych za rozwój i obsługę platformy SAP oraz wsparcie systemów CAD/CAM dla całego koncernu Bosch. O wyborze polskiej spółki zadecydowały m.in. wdrożone standardy i procedury dotyczące zarządzania projektami informatycznymi, wysokie kwalifikacje informatyków zatrudnionych w Boschu potwierdzone osiągnięciami w przedsięwzięciach międzynarodowych oraz efektywność projektów prowadzonych przez polskich pracowników. Najważniejszym zadaniem nowego zespołu będzie całkowite przejęcie opieki informatycznej nad systemem księgowo-finansowym. W tym celu powstanie zespół konsultantów i programistów w całości rekrutowany z polskiej kadry. Proces kształtowania się nowej organizacji jest przewidziany na dwa lata.

W dniu 19 sierpnia odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową siedzibę. W ceremonii uczestniczyli: Krystyna Boczkowska, prezes spółki Bosch w Polsce, Michał Wąsowicz burmistrz dzielnicy Włochy m.st. Warszawy, przedstawiciele budującej siedzibę japońskiej firmy Kajima, spółki Prochem, która sprawuje nadzór budowlany, pracowni architektonicznej Caba Groszek Architekci, która przygotowała projekt oraz pracownicy spółek wchodzących w skład grupy Bosch w Polsce. Uroczyście podpisany akt erekcyjny został zgodnie z polską tradycją poświęcony przez proboszcza miejscowej parafii i symbolicznie wkopany w fundament nowej siedziby.

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków.Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 271 tys. pracowników, wyniosły w 2007 roku 46,3 mld euro. Na grupę Bosch składa się spółka Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 50 krajach świata. Ta światowa sieć rozwojowa, produkcyjna i dystrybucyjna jest podstawą do dalszego rozwoju. Każdego roku Bosch przeznacza ponad 3 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową i zgłasza do patentu ponad 3 tys. innowacji. Przedsiębiorstwo zostało założone w Stuttgarcie w 1886 roku jako "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" przez Roberta Boscha (1861-1942).

Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG. Pozostałe udziały należą do rodziny Bosch i firmy Robert Bosch GmbH.

Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, sprzętu car multimedia Blaupunkt, elektronarzędzi Bosch, Skil i Dremel, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Robert Bosch Sp. z o. o.
http://www.bosch.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »