Dom » Budownictwo

Budownictwo modułowe

Budownictwo modułowe jest jedną z możliwości, jakie powinien rozważyć potencjalny inwestor, decydując się na zrealizowanie projektu budowlanego. Czym jest zabudowa modułowa i dlaczego warto rozważyć budowę w tej właśnie technologii?

Przygotowane w fabryce, gotowe moduły, są  transportowane i montowane na wcześniej wykonanych fundamentach. W przypadku projektów komercyjnych, takich jak mieszkania, szpitale, hotele, lokale użyteczności publicznej, modułowa budowa może być bardzo korzystna, szczególnie dla projektów wymagających wielu bliźniaczych jednostek. Stąd tak duże zainteresowanie inwestorów z branży hotelarskich, zwracających się do firm budowlanych specjalizujących się w technologii  modułowej. Ważne jest jednak zrozumienie, jakie korzyści niesie za sobą zastosowanie tej technologii.
Budowa budynków modułowych może odbywać się równolegle z przygotowaniem placu budowy i pracami przy fundamentach, a to umożliwia  zakończenie prac o 30% do 50% szybciej niż w przypadku tradycyjnych technologii.
Od 70 - 90% konstrukcji jest realizowanych w fabryce, co zmniejsza ryzyko opóźnień, chociażby ze względów pogodowych. Budynki oddawane są więc szybciej do użytkowania, zapewniając wcześniejszy zwrot kosztów z poniesionej inwestycji. 
Ponieważ struktura modułowa jest praktycznie ukończona w fabryce, zapewnia to lepsze zarządzanie jakością budowy, a tym samym pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Zakłady produkcyjne  posiadają rygorystyczne programy kontroli jakości, które gwarantują najwyższą jakość konstrukcji na każdym z etapów prac. Moduły są kompletne, ze wszystkimi urządzeniami i instalacjami, docierają do w pełni przygotowanego miejsca, gotowe do instalacji i wykończenia końcowego.
Obiekty modułowe mogą zostać zdemontowane, a moduły przeniesione, odnowione i zmontowane w nowym miejscu, zmniejszając zapotrzebowanie na surowce i minimalizując ilość zużywanej energii, przy budowie nowego budynku, przeznaczonego do nowych zadań w nowym miejscu.
Technologia modułowa, uważana jest za przykład zielonego budownictwa, fabrycznie sterowany proces, generuje mniej odpadów, a tym samym sprzyja środowisku. Podczas budowy w fabryce odpady są eliminowane przez recykling materiałów, kontrolę zapasów i ochronę materiałów budowlanych. Kontrola jakości gwarantuje, że każdy moduł uzyska dokładną specyfikację projektową, jednocześnie spełniając te same standardy, co konstrukcje budowane konwencjonalnie.
Coraz więcej komercyjnych wykonawców realizuje inwestycje korzystając z modułowej konstrukcji i to z ważnych powodów. Jeżeli weźmiemy pod uwagę lepszą kontrolę jakości, szybszy czasy budowy, korzyści dla środowiska i oszczędności, modułowa konstrukcja jest alternatywną i atrakcyjną propozycją na rynku budowlanym.
 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SzybNos

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »