Dom » Budownictwo

Elewacja domu jednorodzinnego

Dobrze zaprojektowana elewacja domu, to elewacja zgodna z Twoim poczuciem estetyki, współgrająca ze środowiskiem, a jednocześnie pozwalająca na wdrożenie innowacji technologicznych, które dzięki podniesieniu atrakcyjności, zwiększają róenież wartość Twojej posesji.

Elementy takie jak dekory, profile elewacyjne, różnego rodzaju okucia, użyte do wykończenia fasady domu, oprócz walorów estetycznych, stanowią często o jakości wykończenia, a także o charakterze obiektu. Fasada Twojego domu jest ważnym wyrazem, tego kim jesteś, stanowi o Twoim stylu. Wybierając swoją elewację , wykorzystując profile elewacyjne, różnego rodzaju dekory i  okucia, pomyśl również o dachu, oknach i drzwiach, płocie i garażu. 

Podejdź do tematu kompleksowo. Zastanów się, jakie będzie wnętrze Twojego domu i czy fasada będzie z nim współgrać? Pomyśl o systemem rolet, żaluzji lub innych systemów montowanych na oknach, a wpływających na wygląd domu. Nie zapomnij o zagospodarowaniu terenów zielonych wokół Twojej działki. Ile czasu będziesz spędzać na zewnątrz i jak miałby wyglądać Twój wymarzony ogród?

Warto więc temu zagadnieniu poświęcić  trochę czasu. Obecnie modnym i nadającym specyficznego charakteru materiałem na elewacje domu, jest beton architektoniczny. Płyty z betonu architektonicznego, jak również tynki imitujące ten surowy materiał, są stosowane zarówno jako materiał elewacyjny, jak i materiał wykończeniowy, wewnątrz domów i mieszkań. Beton ma dużą odporność na warunki atmosferyczne, jego surowy charakter dobrze wpisuje się w nowoczesny charakter domu.

W nowej odsłonie znalazło się również szkło. Przeszklone elementy domu, całe szklane ściany, to dzisiaj proponują architekci, klientom lubiącym przestronne widoki bez obawy na rachunki. Tutaj również technologia poszła do przodu, właściwości termoizolacyjne okien osiągają dużo lepsze wyniki niż jeszcze parę lat temu. Również tradycyjne materiały, takie jak: naturalne drewno, kamień naturalny i dekoracyjny, klinkier czy w końcu wcześniej wspomniany tynk, to tylko część materiałów, z których możesz dziś wybierać.

Upewnij się, że zapoznałeś się z nowinkami technologicznymi,  pamiętaj, że na efekt końcowy, mają wpływ wszystkie decyzje jakie podjąłeś, materiały jakie użyłeś, począwszy od wykonania fundamentów, przez konstrukcję, użyte listwy elewacyjne, po fasadę, którą wybrałeś. Zaplanuj wszystko z głową, a do domu Twoich marzeń już wkrótce będziesz mógł zapraszać gości.

 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SzybNos

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »