Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Gdzie wymienić walutę na wyjazd

Gdzie wymienić walutę na wyjazd
Zobacz więcej zdjęć »
Kiedy planujesz podróż za granicę, zastanów się, jak forma płatności za granicą będzie dla ciebie optymalna? Gotówka, karty lub czeki podróżne, a może kombinacja wszystkich trzech - są najlepszymi opcjami dla twoich pieniędzy na podróż?

Wielu z nas może sobie pozwolić na wakacje tylko raz w roku, a to oznacza, że ważnie jest optymalne zaplanowanie wydatków, łącznie z zakupem waluty obowiązującej w kraju naszej destynacji. Zawsze dobrze jest zabrać ze sobą przynajmniej niewielką ilość gotówki, gdy wyjeżdżasz na wakacje, nawet te all inclusive - w końcu możesz potrzebować zapłacić za taksówkę zaraz po przyjeździe, kupić napoje, dać napiwek lub skorzystać z innych płatnych gotówką usług.

Nic nie jest bardziej denerwujące dla podróżnika, niż kolejka ludzi na lotnisku wymieniających waluty. Co do zasady, wymiana waluty na lotniskach zawsze kończy się wyższym kosztem, niż zakup w lokalnym kantorze. Nawet jeśli pracownicy kantoru za granicą informują cię, że nie pobierają prowizji, ani opłat, zawsze naliczają ci kurs wymiany, który jest znacznie mniej korzystny, niż ten, który otrzymasz w zaprzyjaźnionym kantorze, gdzie zawsze możesz negocjować ceny.

Tak więc, decydując się zabrać ze sobą gotówkę, najlepiej skorzystaj z kantoru o dobrej renomie, proponującego najlepsze kursy wymiany walut. Oto recepta na to, jak możesz uzyskać najlepszą ofertę za swoje pieniądze i zyskać dużo więcej niż tylko pieniądze, zyskać psychologiczny spokój, który od momentu przekroczenia granicy, pozwoli ci w pełni cieszyć się z wymarzonego urlopu.

Kantor Futura Park w Krakowie, w centrum handlowym Factory, oferuje największy wybór walut. W sprzedaży są waluty takich krajów jak: Emiraty Arabskie, Izrael, Tajlandia, Ukraina, Chorwacja, Bułgaria, Rumunia, Węgry, Rosja, Kanada, Australia, Japonia i Skandynawia... Oferuje także najlepsze kursy wymiany, możesz sprawdzić inne kantory w Krakowie, aby się o tym przekonać.

Kwota waluty obcej, którą otrzymasz w zamian za swoje pieniądze, będzie zależeć od kursu wymiany oferowanego przez kantor. Kursy wymiany zmieniają się stale, więc najlepiej je monitorować na stronie www.kantorfutura.pl, kupując gdy widzisz konkurencyjną cenę. Najlepsze kursy wymiany walut otrzymasz, kiedy z dużym wyprzedzeniem śledzisz rynek walut. Nie zapomnij wcześniej przeliczyć ile gotówki zamierzasz wydać. Do kwoty planowanej dodaj co najmniej 30%, wakacje to czas, kiedy nie koniecznie trzymamy się ustalonego budżetu, a różnorodność atrakcji sprzyja wydawaniu pieniędzy.

W przypadku dolara i euro nie będzie problemu, jeżeli coś ci zostanie po wakacjach, zawsze możesz te pieniądze wykorzystać przy kolejnym wyjeździe, pozostałe waluty możesz odsprzedać w kantorze lub znajomym, którzy zdecydują udać się w to samo miejsce podróży. Dobra zasada to, zawsze lepiej jest mieć więcej pieniędzy, niż miało by ich zabraknąć, psując nam wakacyjny wypoczynek. W końcu wakacje, to specjalny i wyjątkowy dla nas czas.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SzybNos

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »