Gospodarka » Bezpieczeństwo

Buty ochronne dla pracownika magazynu

Buty ochronne dla pracownika magazynu
Zobacz więcej zdjęć »
Praca magazyniera jest dynamiczna, odpowiedzialna i wpływa na pracę całego przedsiębiorstwa. Magazynier pokonuje codziennie kilka kilometrów na własnych nogach, dlatego tak ważne jest by jego buty były bardzo wygodne i odpowiadały warunkom panującym w pracy.


Buty ochronne dla pracownika magazynu

Praca magazyniera jest dynamiczna, odpowiedzialna i wpływa na pracę całego przedsiębiorstwa. Magazynier odpowiedzialny jest jest za przyjmowanie towaru, jego rozmieszczenie na magazynie i wydawanie. Zabezpiecza towar przed uszkodzeniem czy zepsuciem. Praca ta zazwyczaj wykonywana jest w pomieszczeniach magazynowych, a warunki pracy - w zależności od rodzaju branży mogą być trudne czy nawet uciążliwe.

Magazynier pokonuje codziennie kilka kilometrów na własnych nogach, dlatego tak ważne jest by jego buty były bardzo wygodne i odpowiadały warunkom panującym w pracy.

Wybierając buty robocze dla magazyniera musimy przede wszystkim zwrócić uwagę w jakich warunkach pracuje magazynier. Czy jest to ocieplana hala? Czy może zimna hala z wychodzeniem na zewnątrz? Od tego w głównej mierze zależy rodzaj butów który będzie odpowiedni. W niniejszym poradniku, przyjmujemy, że jest to hala ciepła. Kolejną ważną kwestią jest rodzaj podeszwy. Dla jak największego komfortu warto zadbać by była to podeszwa dwuwarstwowa. Dlaczego? Spodnia warstwa podeszwy buta jest twarda, niweluje w ten sposób nierówności podłogi, przeszkody na jakie możemy nadepnąć. Druga warstwa podeszwy - ta bezpośrednio pod naszą stopą - jest miękka i zapewnia wysoki komfort chodzenia, dopasowując się do naszego ciała. Innym ważnym elementem dobrego buta dla magazyniera jest odpowiednia wentylacja. Zapewnia ona przepływ powietrza i komfort termiczny. Warto zakupić obuwie perforowane typu półbut lub jeżeli to możliwe - sandały robocze. Odpowiednim materiałem cholewki buta roboczego dla magazyniera będzie skóra licowa, zamszowa lub materiał tekstylny. Dobrze wybierać buty sznurowane zamiast na rzep - sznurówki pozwolą lepiej dopasować but do naszej nogi. Przy codziennym pokonywaniu kilku kilometrów na nogach bardzo ważna jest niska waga buta. Zagwarantuje to nam kompozytowy podnosek zamiast standardowego - metalowego. To rozwiązanie jest droższe - ale jest to dobra inwestycja w nasz komfort i wygodę.Jakie buty na magazyn najczęściej wybierają nasi klienci?

Tanie ale popularne wśród magazynierów buty producenta URGENT, ich największą zaletą prócz dobrej wentylacji jest wyściółka z naturalnej skóry – przepuszcza ona parę wodną i jest wygodniejsza dla stopy od zwykłej wyściółki z tworzyw sztucznych.

Kolejnym często wybieranym przez naszych klientów butem jest produkt firmy BETA, np Beta 7246B

Oferta butów dla pracowników magazynu jest bardzo szeroka. Warto poświęcić chwile by dobrać odpowiedni model. Buty robocze to jeden z podstawowych czynników który decyduje o wygodzie a zarazem dobrym samopoczuciu pracownika.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Dawid 2020-01-06 19:43:44

    Artykuł zdecydowanie wartu uwagi, jednakże ja swoje buty robocze znalazłem w hurtowni - ceo-tools.pl


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »